Muhteşem Kraliçe Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

İmparatoriçe Ki, Kralın Kızı ve Işığın Prensesinden sonra Trt 1 yine tarihi bir Kore yapıtıyla serüveni devam ettirmek istiyor. İmparatoriçe Ki bu diziler için en fazla beğenilen Kore dizisi olurken Kralın Kızı aynı başarıyı gösteremese de seyircinin hafızasında yerini aldı. Ancak son olarak yayınlanan Işığın Prensesi beklentilerin altında kaldı. Reytinglerde ki düşüş bunun en büyük göstergesi.

Ancak Trt 1 bu açığını kapatmak için kolları yeniden sıvadı ve Güney Kore de yayınlandığında büyük reytingler alan ve bu yüzden 50 bölüm olması gerekirken 62 bölüme çıkarılan orijinal ismi Queen Seon Deok olan Muhteşem Kraliçe dizisini yeniden yayınlama kararı aldı. Yeniden diyorum çünkü bu dizi 7 Aralık 2009 yılında Trt 1 ekranlarından yayınlanmış. Dizi tarihi-dram şeklinde yazılmış olup 11 Haziran salıdan itibaren hafta içi hergün Trt 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayacak.

Muhteşem Kraliçe Konusu

Prenses Duk man (Sonraki ismiyle Kraliçe Seondeok) ikiz olarak dünyaya gelmiştir. Ancak ikizlerin felaket getireceği kehaneti yüzünden terk edilmişlerdir. Onlar saraya geldiğinde Leydi Mi Shil en büyük düşmanları olacaktır. Duk Man onunla mücadele etmek için ikizi Prenses Chongmyeong tarafına katılır. Mi Shil, Prenses Chongmyeong tarafından suikaste uğrar. Ardından Duk Man, General Kim Yusin’in de desteğini alarak Mi Shil’i ortadan kaldırır. Prenses Duk Man sonunda Silla Krallığının ilk prensesi olarak tahta geçer.

Muhteşem Kraliçe Oyuncuları

Kraliçe Seondeok (Lee Yo-Won)

Lee Yo Won 4 Nisan 1980 yılında Kore de dünyaya geldi. Lise 2. sınıftayken mankenlik yarışına giren Won burada birinci oldu. Ardından moda dergisi Figaro da çalışmaya başladı. İlk dizi deneyimi Scant Of a Man oldu. İkinci filmi Attack The Gas Staitioan da dikkatleri üzerine çeken güzel yıldız daha sonra bir çok dizi ve filmde rol aldı. Bir müddet sonra evleneceğini söyleyerek herkesi şaşırttı. Güzel oyuncu ünlü golfçü ve işadamı Park Jin-Woo ile evlendi. Bu evlilikten bir çocukları dünyaya geldi. Muhteşem Kraliçe dizisindeki rolünden dolayı teklifleri kabul ederek uzun süre ara verdiği dizi sektörüne yeniden döndü.

Dizide ilk olarak Duk Man olarak bilinecek. İkizi ile birlikte yıllar önce terkedilen Duk Man daha sonra Sila sarayına geri dönecek ve Mi Shil ile taht kavgasına tutuşacak. Onu alt ederek Kraliçe Seondeok olarak tahta oturacak. Olağanüstü zeka ve güç sahibidir.

Mi-Sil (Ko Hyun-Jung)

2 Mart 1981 Kore doğumludur. Muhteşem Kraliçe dizisinden dolayı ödül almıştır. Dongguk Üniversitesini bitirmiştir. 1,72m boyundaki güzel oyuncu çok sayıda dizi ve filmde oynamıştır. 1995 yılında bir evlilik gerçekleştirmiş ancak 2003 yılında sonlandırmıştır. Bu evlilikten 2 çocuğu bulunmaktadır.

Dizide Mi Sil; Tahtı ele geçirmek için Duk Man ile kıyasıya mücadeleye girişecektir. Ancak son gülen Dok Man olacaktır. Mişil son derece zeki ve acımasız birisidir. Tahtı ele geçirmek için Hawrang askerlerini kullanmaktadır.

Prenses Cheon-Myeong ( Park Ye-Jin)

1 Nisan 1981 yılında Güney Kore de doğdu. Üniversite mezunu olan oyuncu evlidir. Bir çok dizi ve filmde rol almıştır.

Dizide Prenses Cheon Myeung; Duk Man ile ikizdir. Yıllar önce kaderlerine terkedilen ikizlerden Dukman daha sonra saraya gelerek taht mücadelesi yaparlar. Mi Sil tarafından suikaste uğrayan prenses Cheon Myeung akıllı ve güzeldir.

Kim Yu-Sin (Uhm Tae-Woong)

5 Nisan 1974 yılında Güney Kore de dünyaya geldi. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu da olan oyuncunun çok sayıda dizi ve filmi bulunuyor. 1,80m boyundaki deneyimli oyuncu evlidir.

Dizide Kim Yu Şin; Kim Şohoyan’ın oğludur. Hawrang askerlerinin bir alt kolu olan Nandoları eğitmektedir. Dokman ile aşk yaşayacaktır.

Bi-Dam (Kim Nam-Gil)

13 Mart 1981 yılında Güney Kore de doğdu. 38 yaşındaki yakışıklı oyuncu Tiyatro Bölümünü bitirdi. İlk olarak eğlence sektöründe yer alan oyuncu Muhteşem Kraliçe dizisinde gösterdiği performans ile başarılarını katlamaya başladı. Yine aynı diziden dolayı Yılın En İyi Erkek Ödülünü aldı. Çok sayıda ödülü bulunan oyuncu 1,84 boyuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Dizide Bi Dam 22. bölümde ortaya çıkacak. Büyük usta tarafından eğitim görmüştür. Dokman ve YuŞin’i ölümden kurtaracaktır.

Ma-Ya (Yun Yoo-Sun)

17 Ocak 1969 Güney Kore doğumludur. Tecrübeli oyuncunun çok sayıda dizi ve filmi vardır. Seul Sanat Enstitüsü mezunudur. Son olarak Uçurum dizisinde rol almıştır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Dizide Maya sonradan kral olan Pekçong’un karısıdır. Ayrıca Dukman ve Çonmyung’un da annesidir. Doğurduğu tüm erkek evlatlar birer birer ölmüştür. Kehanete göre ikiz kız çocuğu doğurmak lanetli bir olay olduğundan onun doğurduğu ikizlerden Dukman saraydan kaçırılmıştır.

Munno (Jung Ho-Bin)

Başarılı aktör 8 Nisan 1969 yılında Güney Kore de dünyaya gelmiştir. 50 yaşındaki tecrubeli oyuncu 1,82m boyundadır. Oyuncu çok sayıda dizi ve filmde rol almıştır.

Dizide Munno; Haklının yanında yer alması ve bilge kişiliği ile tanınır. Haksızlık karşısında asla boyun eğmez ve mükemmel bir savaşçıdır. Özel birlikler komutanı olarak çalışıyordur. Özel yetenekleri olan bir kişilik olan Munno, Mişil’e karşı gelerek Dukman’ı desteklemiştir.

Kral Jin heung (Lee Soon-Jae)

10 Ekim 1935 yılında Güney Kore de doğdu. Çok sayıda dizi ve filmde rol aldı. Dizide sadece ilk bölümde oynayacak. İlk bölümde ölmeden varisi olarak torunu Pekçong’u atayacak ancak ölümünün ardından Mişil tarafından vasiyeti değiştirilecek. 

Mi-Saeng(Jung Woong-In)

20 Ocak 1970 Kore doğumludur. Seul sanat enstitüsü mezunudur. Çok sayıda dizi ve filmde rol alan başarılı oyuncunun ödülleri de bulunuyor. Biz onu İmparatoriçe Ki ve Kralın Kızından tanıyoruz. Dizide Miseng; Mişil’in abisidir. Mişil’in bütün planlarında yer alır. 

Muhteşem Kraliçe Tanıtım Fragmanı

Muhteşem Kraliçe Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (13 Yorum)

  1. Saat 17:35 veya 17:40’ta falan başlıyor. Ama neredeyse final olacak. Bugün yayınlanan kaçıncı ölümdü bilmiyorum. Ama sanırım sadece birkaç bölüm kaldı bitmesine.

  2. dizi güzel ancak ben mi-sill için izliyorum hasta oldum kadına hem çok güzel hemde çok harika rol yapıyor

  3. Əla,çox gözəl bir filmdir.62 bölümdür.Çox gözəl.Həm tarixi,həm dramlı,gülməli,ağlamalı bir kinodur.Sağolun DİZİSETİ sizin sayənizdə baxmadığım bölümləri oxuyuram.Bir daha təşəkkür edirəm.

  4. Kendi şahsım adına hayatımda izlediğim en iyi dizidir. 2010 yılında izlediğimde hayrankaldın diziyi olaylarını sahnelerini hiç unutmadım dizi muhteşem…

  5. Hayırlı Akşamlar Diziseti tv Yorumcuları❤️Muhteşem Kraliçe❤️Dizisi Möhteşemdi Bir Kadının Kralica Olması Dünya Yönetmesi İyi Dokman Obrazı Cok Gözel Ve Sevimlidi Bu Obrazın Oyuncusu Saysız Hesabsız Dizilerde Kralica Obrazın Yaşadıp Oyuncuya Uğurlar Dizi Yeni Olmasada Bizler Ücün Her Zaman Yeni