Murat Boz O Ses Türkiye’den Neden Ayrıldı? İşte Cevabı

Murat Boz sosyal medyadan yaptığı açıklama ile O Ses Türkiye’ye veda ettiğini ima etti. Her ne kadar Murat Boz’un O Ses Türkiye’den ayrılacağı yönünde resmi açıklama gelmese de Acun Ilıcalı verdiği röportajda O Ses Türkiye’de çok önemli değişim yaşanacağını ve 2020 O Ses Türkiye’sinin farklı bir O Ses Türkiye olacağını açıklamıştı. Her ne kadar Murat Boz’un yerine O Ses Türkiye’de jüri koltuğunda oturacak isim belli olmasa da bir başka iddia daha bugün gündemi sarstı.

Sadece Murat Boz’un değil aynı zamanda O Ses Türkiye’de yakın arkadaş olan ve programa ikili olarak renk katan Hadise’nin de Murat Boz ile birlikte O Ses Türkiye’den ayrılacağı bilgisi var. Doğruyu söylemek gerekirse O Ses Türkiye ciddi bir değişim yapılacaksa bu değişim sadece Murat Boz ile yada Hadise ile olmaz ikisi birlikte güzeldi;  Murat Boz gidince zaten Hadise’nin jüri olarak çok bir esprisi kalmazdı. Peki bu ayrılık neden gerçekleşti. Tek neden değişiklik ve yenilenme arzusu muydu? Tabi ki değil. İşte cevaplar.

Murat Boz O Ses Türkiye’den Neden Ayrıldı?

Murat Boz’un O Ses Türkiye’den neden ayrıldığı belli oldu. O Ses Türkiye’nin son iki sezonda ki düşük reytinglerinin cezası Murat Boz ve Hadise’ye kesildi. İzleyicinin artık yeniden O Ses Türkiye izlemek için değişiklik istediğini analiz eden Acun Ilıcalı Murat Boz ile yolları ayırdı.

Murat Boz O Ses Türkiyeden Neden Ayrıldı resimleri

Murat Boz 9 sezonluk O Ses Türkiye serüveninin sadece 4. sezonunda yer alamamış partneri Hadise ise 9 sezonun 9’unda da jüri koltuğunu korumayı başarmıştı. Düşünüldüğünde de izleyicinin artık bu ikiliyi her ne kadar sevse de farklı bir şey olmadığı için sıkıldığı çıkarımı yapılabilir; ancak bu değişiklik O Ses Türkiye reytingleri için terste tepebilir zira bence izleyici Murat Boz ve Hadise’den değilde şarkı yarışması izlemekten sıkıldı 9 senedir.

Her ne kadar Acun Ilıcalı geçen sezon O Ses Türkiye yarışmasına getirdiği yeni kurallar ile konsepti biraz değiştirip transfer ve blok kurallarını getirse de yine de Survivor gibi yarışmacıları değiştirerek O Ses Türkiye’yi değiştiremezsiniz. Ben Murat Boz ve Hadise gittikten sonra çok ciddi dikkat çekici ve izleyiciyi çekici transferler gelmezse reyting kaybı yaşanacağını düşünenlerdenim. İki sezondur jüri koltuğunda oturan Beyazıt Öztürk  ve Seda Sayan da O Ses Türkiye’nin yeni sezonunda koltuğu sağlam görünen iki isim.

Murat Boz O Ses Türkiye’ye Geri Dönecek mi?

10 Ekim 2011’de yayın hayatına başlayan O Ses Türkiye serüveninin 2014 sezonunda Murat Boz ilk 3 sezonda yer aldığı jüri koltuğunu bırakmış ve Murat Boz’un yerine O Ses Türkiye’ye Mazhar Alanson ve Özkan Uğur birlikte dahil olmuştu; bir sezon yer alan Mazhar Alanson ve Özkan Uğur 5. sezonda tekrar yerlerini koltuğun asıl sahibi Murat Boz’a bırakmıştı. Ben bir daha Murat Boz’un O Ses Türkiye’ye dönmeyeceğini düşünsem de Murat Boz’un O Ses Türkiye’ye bir daha dönme ihtimali her zaman var.

Acun Ilıcalı O Ses Türkiye’den gönderdiği Murat Boz ile sosyal hayatta çok yakın arkadaş. Bu nedenle de Murat Boz’un alınmasından ve çekinmesinden de oldukça çekindi ve açıklamasını da ayrılan isimler benim çok yakın ve değerli arkadaşlarım diyerek hem Hadise hem de Murat’ın gönlünü aldı.

Yorum yaz

Murat Boz O Ses Türkiye’den Neden Ayrıldı? İşte Cevabı (2 Yorum)