Nöbet Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? Devam Edecek mi?

Nöbet Dizisinin Final Nedeni Belli Oldu

Nöbet dizinin plato, ulaşım ve konaklama gibi harcamalarına Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sponsor olmuştu. Bu nedenle de yüksek maliyetlere rağmen çekim yeri Antalya Elmalı olarak seçilmişti. 31 Mart Mahali İdareler seçimlerde Antalya Büyükşehir belediyesi Cumhuriyet Halk Partisine Elmalı ilçe belediyesinin ise İyi Parti’ye geçti. Hal böyle olunca Nöbet dizisi de Antalya’da sponsorsuz kaldı ve dizi de ekonomik dnegeler alt üst olunca çekimler 8. bölümde bitirildi ve Nöbet dizisi finale gitti.nöbet final nedeni

Güncelleme 1 Nisan 2019 Nöbet dizisinde reytingler düşmeye devam ediyor ve Nöbet dizisi uçurumdan yuvarlanmaya başladı.  Nöbet dizisine 31 mart akşamı ara verilmesi Pana Film2in hatalarını değerlendirmesi için bir fırsat olmuştur. Aşağıda ki tabloda da görüldüğü üzere Nöbet dizisi her hafta daha da kötüye gitmeye devam etmekte reytingler 4.3’den 2.6’ya kadar düşmüştür. Show TV bu reytingler ile Nöbet dizisinden çok büyük zarar etmektedir; ancak yapılan sözleşme gereği Nöbet dizisi mayıs ayı sonuna kadar yayınlanmaya devam edecektir.

Nöbet dizisi eğer kötü reytingler almaya devam ederse 2 haziran pazar akşamı 13. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecektir.

Nöbet reytingleri

Güncelleme 18 Mart 2019 Pana Film’in Nöbet dizisi zor günler yaşıyor. 2. bölümünde yaklaşık %30 reyting kaybederek 3.12  reytinge düşen Nöbet dizisi ilk bölümünde 6. sırada yer alırken ikinci bölümde 12. sıraya kadar geriledi. Nöbet 3. bölümde ise kötü gidişatı biraz olsun kırıp 3.47 reytinge  yükseldi ve sıralamada da 9. sıraya yükseldi.

Nöbet dizisi yapılan harcamalara ve tanıtımlara göre ne yazık ki ilk üç bölüm performansı olarak beklenenin çok altında kaldı. Bu seviyelerde devam ederse Nöbet dizisi sezon sonunda ekranlara veda edecektir. Nöbet’in sezonun sonuna kadar sözleşmesi olduğu tahmin ediliyor Show Tv ile.  

3 mart pazar akşamı izleyicisi karşısına çıkan Pana Film’in yeni dizisi Nöbet ilk bölümünde izleyicisine sinema filmi tadında bir bölüm izletti. Kurgusu, oyunculuklar ve aksiyon sahneleri ile adeta büyüleyen Nöbet dizisi ilk bölümden beklediği reytingi alamasa da dizi eleştirmenlerinden tam puan almayı başardı.

Nöbet Dizisi Reytingleri

Nöbet 3 mart pazar akşamı ilk bölümü ile 4.32 reyting ile 6. sırada kendisine yer buldu. Neredeyse tüm gruplarda benzer sonuçlar alan Nöbet dizisi aslında bir çok diziye göre iyi başlasa da pazar akşamı yayınlanan Elimi Bırakma, Savaşçı, Survivor ve Kardeş Çocukları gibi dizilerin arkasında kaldı.

Bu sonuçlar aslında pazar akşamının diziye programa doyduğunu ve tüm yapımların kendine özel bir izleyici kitlesi olduğunu gösteriyor. Son bir ay içinde pazar akşamları reyting pastasını paylaşan yeni projeler Kardeş Çocukları, Survivor ve Nöbet dizisi oldu. Bu kadar başarılı proje bir gecede yayınlanınca izleyici de bölünmek zorunda kaldı.

Aslında Nöbet dizisinin bu kadar güçlü rakipler karşısında çok iyi bir başlangıç yaptığını da söyleyebiliriz. Zira haftanın en az seyirci olan ve en çok yapım olan akşamı pazar akşamı.Nöbet Ne Zaman Final Yapacak resimleri

Nöbet Dizisi İlk Bölüm İzleyici Yorumları

Duyduğum ve sosyal medyadan takip ettiğim kadarı ile Nöbet dizisi ile ilgili kötü eleştiri neredeyse olmadı. İzleyici en çok Nöbet dizisini diğer asker dizilerine göre çok daha gerçekçi bulduğu için çok sevmiş; bir de en çok yazılan çizilen de Necati Şaşmaz’ın sadece yapımcı olarak kalması olmuş. İzleyici Pana Filmi görünce ekranda Necati Şaşmaz’ı da görmek istemiş yıllar sonra.

 Nöbet dizisi tuttu mu?

Nöbet dizisi sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında geldi ve izleyici diziden memnun; bu da önümüzde ki hafta Nöbet dizisinin reytinglerinin artacağı anlamına gelir; ancak Nöbet dizisinin uzun soluklu senaryosunu görmek lazım kesin konuşmak için. Eğer senaristler bir kaç bölüm içinde dizinin gidişatını bozmazsa bence Nöbet dizisi en az Savaşçı kadar bir pazar klasiği haline gelebilir.

Nöbet Devam Edecek mi?

Nöbet dizisi etkileyici bir jenerik ile açılış yaptı. İzleyici daha ilk andan etki altına alındı. Özellikle askerliğini yapan erkekler dizinin gerçekçiliğine bayıldı. Askerliğini jandarma olarak yapanlar sahneleri izlerken yaşadıkları aklına geldi ve çok duygulandı. Dizi de kullanılan tüm materyaller şuanda jandarmanın envanterinde olan ürünlerin birebir kopyası bu da dizinin gerçeklik algısını çok yükseltiyor. Jandarma arabalarından tutun; özel harekatçı tankına ve yerli üretim silah ve gece görüşüne kadar. nöbet devam edecek mi

Nöbet dizisi senaryo olarak da bölgenin gerçeklerinden uzak değil; oyuncular ise askerliğe çok yakışmış ve rollerini çok gerçekçi ve iyi oynuyorlar. Binbaşı Barış Kalender yani Yurdaer Okur’da tam bir komutan donukluğun da resmi ve uzak. Saygın Soysal yani Yüzbaşı Emir tam bir özel harekatçı; buz gibi, sert mizaçlı ve sabırsız. Dizi de bir çok efsane oyuncu kendisine yer bulmuşken bir çok oyuncunun da daha ilk ekran deneyimi bu da izleyici de ayrı bir merak uyandırıyor. Zira sıkıştı insanlar aynı yüzleri görmekten aynı dizilerde.

Eleştirmenlerin çok beğendikleri diziler çok yaşamaz ama Nöbet dizisi hem eleştirmenleri hemde izleyicileri ekranlara kilitleyecek bir kalite yakalamayı başarmış.

Nöbet Ne Zaman Final Yapacak?

Nöbet dizisi son dönemlerin en yüksek maliyetli dizilerinden biri. Bu kadar yüksek yatırımı Antalya Elmalı’ya gömen yapımcı dizinin en az 2 ay tutmaması durumunda yaşanacak krizi çözecek kadar maddi güce sahiptir; zaten Nöbet dizisi de kanalına ve yapımcısına bu reytingler ile bile zarar ettirmez ancak ben mart ayı  sonunda Nöbet dizisini ilk üçün içinde görüyorum ve en az 6 reyting almayı da başaracaktır.

Nöbet Dizisine En Önemli Eleştirim; dizinin fon müziklerine olacak. Bence biraz hafif kalmış halbuki böyle kaliteli bir yapım müziği öne çıkarabilirdi; herkes şimdi Nöbet’in fon müziğini konuşabilirdi dizinin tanıtımı açısından da destekleyici olurdu mesela ilk çıktığında ki Dombra gibi.

Nöbet Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? Devam Edecek mi? (5 Yorum)

  1. Reyting cihazlarını yerlestirdiginiz asalaklar izlemiyor olabilir. Benim bulunduğum çevrede dizi başladığında hayat duruyor.O kadar fazla saçma sapan dizi varken süper ötesi bu diziyi yayından kaldırmayı düşünen kişinin aklından şüphe ederim. Bu arada bilmeyenler için söylüyorum reyting cihazları bazı evlere yerlestirilmekte bi dönem kardeşimin evinde vardı. Evdeki bulunan kişiye göre kullanıcı numarası belirlemislerdi bayan izliyorsa bayanın kodu erkek izliyorsa erkek kodu çocuk izliyor çocuk kodu.buna göre kim hangi kanalı izliyor ne kadar reyting var bu saçma sistemde belirleniyor.

  2. Terörle mücadelenin bel kemiği olan uzman Çavuşlar yine yok sayılmışlar. astekler bile aktif olarak gösterilmiş. Daha çok hata var gerçek jandarmayı yansıtmıyor. Öylesine saçma sapan bir dizi yapmışlar

  3. Necati Şaşmaz’ın diziye girmesini dört gözle bekliyoruz ki gelirse reytingler artar lütfennnnn???????

  4. Necati şaşmaz Ertuğrul şakar cahit kayaoğlu Güllü erhan zaza yoksa tutmaz bence ben seyretmiyorum Büyük bir zevklen bekliyorduk nöbeti ama hayal kırıklığına uğradık Herşeyin hayırlısi olsun emeği geçen bütün arkadaşların eline koluna sağlık