Nöbet Nerede Çekiliyor? Hangi İlçe’de?

Gökhan Erkut’un yönetmenliğini üstleneceği Jandarma Özel Harekat dizisi Nöbet için çalışmalar devam ediyor. Daha önce bir çok oyuncunun kadroya dahil olduğu ancak dizinin hazırlık sürecinin çok uzun olacağının anlaşılması üzerine kadrodan çıkrığı biliniyor. Peki bir dizi için bu kadar hazırlık neden? Diriliş Ertuğrul mu çekiliyor? diye düşünebilirsiniz ancak polisiye ve mafya dizilerinin önce şirketlerinden Pana Film hem diziye yatırım yaparken hem de bir dizi platosu kurarak bundan sonra dizi çekecek yapımcılara da işi bittiğinde bu platoyu kiralamak istiyor.

Pana Filmin sahibi  Necati Şaşmaz asker dizilerinin ülkede çok sevildiğini ancak bu tarz dizilerin çekilebileceği doğdu düzgün bir platonun olmadığını fark etti ve büyük bir gayrimenkul yatırımına da girmiş oldu.

Nöbet Dizisi Söğüt Karakolu Nerede?

Nöbet dizisinde Söğüt karakolu aslında Hatay’da bir ilçe jandarma komutanlığı olarak gösterilecektir; ancak Nöbet dizisinin Hatay ile alakası yoktur. Hatay’da da Söğüt karakolu yoktur. Bunlar tamamen hayal ürünüdür. Nöbet dizisi seti Antalya Elmalı’dadırNöbet hangi ilçede çekiliyor

Nöbet dizisinin çekimlerinde kullanılacak arklı alanlar ve yapıları inşa etmek için bir çok bölge gezildi ve sonunda Antalya’nın yeşil ilçesi Elmalı ilçesi set üstü olarak seçildi.

Nöbet dizisi Antalya Elmalı’da çekilecek dediysek ilçe birebir şekilde kullanılmayacak; Elmalı’nın dışında Nöbet dizisinin çekimlerinde kullanılması için bir çok alan inşa edilmeye başlandı. Antalya Elmalı belediye başkanı Ümit Öztekin’in ve yardımsever Elmalı halkının da katkıları ile devam eden inşaatlarda bir çok yapı da askeri üs olarak restore edildi. Nöbet set fotoğrafları

Diğer taraftan sadece dizinin çekimlerinde kullanılacak alan değil aynı zamanda set çalışanları ve oyuncuların da yerleşip kalabilecekleri yaklaşık 100 yatakhaneler; askeri eğitim alanları ve yemekhaneler de yapıldı. Elmalı halkı ise çoğu zaman bir dizi için bu kadar masraf değer mi sorusunu sormaya devam ediyor; ancak Elmalı halkının gözü önünde de set platosu için çalışmalar devam ediyor. Umarım sadece Nöbet dizisi için değil daha bir çok dizi için bu inşaatlar kullanır ve emekler ve paralar boşa gitmez.

Diğer taraftan Elmalı bölgesine dizi de kullanılması için askeri araçlar askeri teçhizatlar ve helikopterler de getirildi. Nöbet dizisi nerede çekiliyor hangi ilçede

Antalya Elmalı Nerede Nasıl Bir Yer?

Toplam 38.500 nüfuslu bir ilçe olan Elmalı oldukça dağlık bir bölge. Muğla iline sınır olan Elmalı Antalya şehir merkezine 115 km uzaklıkta. Toros Dağları ve Beydağları ile çevrilen Elmalı yüce dağları ile de meşhur. Elmalı hem ormanlı dağların hemde kurak dağların bir arada bulunduğu ilginç bir gölge. Elmalı şehir merkezi ise tarihi bir ilçe ve tarihi bir dokusu var; bu doku evlerine bile yansımış. Baş rollerinin Ezgi Mola ve Mehmet Özgür’ün üstlendiği Ay Dede filmi de 2017 de Elmalı’da çekilmişti. Nöbet” isimli dizi için figüran seçimleri de Elmalı halkından seçiliyor. Elmalı ekonomisi daha önce ki yıllarda daha çok tarıma dayalıyken şimdi Elmalı halkı figüranlıktan da para kazanacak.

Nöbet Dizisinde Nasıl Figüran Olurum? Nasıl Oyuncu Olurum?

Pana Film’de Cast’tan sorumlu ekip elemanı olarak görev yapacak kişilerden alınan bilgiye göre Nöbet dizisinde figüran olmak isteyenlerin 5071422240 numaralı Whatsapp telefon hattına bir adet boydan fotoğraf göndermeleri ve isim soy isim paylaşmaları yeterli olacak.

Nöbet Tanıtım Fragmanı

 

Nöbet Nerede Çekiliyor? Hangi İlçe’de? (4 Yorum)

  1. Dizinşn hatayla yakından uzaktan alakası yok hatayı köyü göstermekten vazgecin bizim topraklarımızda terorist barınamaz barındırmayız sizin yüzünüzden milletin bakış acısı değişiyor hataya katşı !!

  2. Antalya Elmalı da çekiliyorsa neden hep Hatay ismi geçiyor plaka Hataya ait.Dizi güzel emeğinize sağlık.

  3. Selamunaleyküm. Dızı güzel severek ızledım Ama dıkkatımı bazı örfümüze adatımızı kulturumuze uymayan şeyler var dızıde. MESELE ayakkabıyla botla ta mutfağa saluna nasıl gorılım anlamadım. Bunlara neden dıkkat edınmıyor kolay gelsın Saygılar