Sabina Toziya Eşkıya’dan Neden Ayrıldı? Hayriye Ana Öldü mü?

Sabina Toziya Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi kadrosundan ayrıldı. EDHO severlerin dizi de en çok sevdiği karakterlerden biri olan Sabina Toziya dizinin 19 ocak salı günü ekranlara gelecek 179. bölümünde ölerek diziden ayrılacak. Peki Sabina Toziya Eşkıya’dan neden ayrıldı

Sabina Toziya Eşkıya’dan Neden Ayrıldı?

75 yaşında olan Sabina Toziya Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden zorunlu bir nededen dolayı ayrıldı. Yılbaşı haftası 3 hafta sete ara veren Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Sabina Toziya da aradan istifade ederek  memleketi Makedonya’ya gitti. 14 ocakta başlayacak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz setine katılmak için Türkiye’ye dönüş yoluna geçen Sabina Toziya bayıldı. Yapılan tetkikler sonunda Sabina Toziya’nın beyninde tümör tespit edildi. Sabina Toziya Makedonya’da acil operasyona alındı ve beynindeki Tümör alındı. Sabina Toziya’nın durumu göz önüne alınarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi senaryosu da revize edildi ve Sabina Tozya’nın hayat verdiği Hayriye Çakırbeyli karakteri Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi senaryosundan çıkarıldı.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine bir daha dönemeyeceği tespit edilen Sabina Toziya’nın sağ tarafına felç indiği bunun için de Türkiye’ye getirilip fizik tedavi alacağı belirtildi. Bu nedenle de Sabina Toziya bir daha oyunculuğa geri dönemeyecek.

Hayriye Çakırbeyli’nin Vurulması Sahnesinde Dublör Kullanıldı

Yaşanan üzücü olay sonrası EDHO senaristleri Bahadır Özdener ve Berna Aruz Sabina Toziya’nın hayat verdiği Meryem Çakırbeyli karakterini öldürtmek için Çakırbeyli ailesine bir saldırı yazdı ve bu saldırıda vurulan Hayriye ana için dublör kullanıldı.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hayriye Ana Öldü mü?

Eşkıya’da ne yazık ki Hayriye Çakırbeyli Yaman ve Hamdi’nin Çakırbeyli evine gerçekleştirdiği saldırı sonucu ölecek. Hayriye anayı koruyamayan Çakırbeyli erkekleri ise büyük bit üzüntü ile yetim kalacaklar ve annelerinin cenazesini kaldırdıktan sonra Yaman ve Hamdi’nin işini bitirecek.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin 19 ocakta yayınlanan yeni bölümünde bir çok oyuncu diziden ayrılacak. Eşkıya dizisinden ayrılan ve yeni gelen tüm oyuncuların listesi için tıklayınız Eşkıya Ayrılan Oyuncular

Sabina Toziya Kimdir?

17 Nisan 1946 da Makedonya’nın Üsküp kentinde dünyaya gelen Sabina Toziya 75 yaşının içindedir. Üsküp Devlet Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi alan usta oyuncu Sabina Toziya Muhteşem Yüzyıl dizisinde Afife Hatun karateri ile yer aldı.1969’dan beri sanat hayatı içindeolan Sabina Toziya 52 senedir sahnelerdedir. Bal Kaymak ve Annemin Yarası filmleri Sabina Toziya’nın yer aldığı sinema filmleridir.