Şahin Tepesi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Tüm Oyuncular)

Şahin Tepesi dizisinin yayın tarihi belli oldu. Sezonun en çok merak edilen dizisi  Şahin Tepesi 23 Kasım Cuma 20.00’de ATV ekranlarında olacak.

Şahin Tepesi dizisinin başrollerinde Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Boran Kuzum, Aybüke Pusat, Mustafa Mert Koç, Leyla Tanlar, Kaan Taşaner ve Esra Dermancıoğlu yer alacak. Şahin Tepesi dizisi Atv ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Şahin Tepesi dizisi çekimleri ise 14 ekim pazar günü resmen başladı. 

Ay Yapım’ın yeni dizisi  Şahinler Tepesi  için cast çalışmalarına devam ediyor. 80’lerin unutulmaz yabancı dizisi Falcon Cerst’den uyarlanacak olan dizi de bir çok dikkat çekici oyuncu yer alacak. Türkiye de Falcon Cerst dizisi Şahin Tepesi ismi ile yayınlanmış ve izlenme rekorları kırmıştı. Şahinler Tepesi  dizisini yönetmesi için Hilal Saral ile anlaşma tamamlanırken dizinin senaryosunu ise Melek Gençoğlu ve ekibi kaleme alacak.

Şahin Tepesi Dizisi Konusu

Şahin Tepesi dizisinde aralarında husumet olan iki ailenin çocuklarının imkansız aşkı ve birbirlerinin hayatından çalan iki kadının güç savaşını ve bu savaşın ortasında kalan iki gencin aşkları için verdikleri mücadeleyi anlatacak.

Şahin Tepesi Oyuncuları

Aybüke Pusat (Şahin Tepesi Verda)

Aybüke Pusat son olarak Söz dizisinde Bahar karakterine hayat vermiş ve dünyada tanınan bir isim haline gelmiştir. Aybüke Pusat 1995 yılında Ankara’da doğmuştur ve 23 yaşındadır. Aybüke Pusat Hacettepe Üniversitesinde bale eğitimi almıştır. Daha sonra Anadolu Üniversitesinde İşletme eğitimi almıştır. Aybüke Pusat Elidor Miss Turkey yarışmasında 3. olarak güzelliği ile dikkat çekmiştir. Aybüke Pusat Medcezir dizisi ile oyunculuğa sağlam bir başlangıç yapmıştır. Aybüke Pusat’ın asıl yükselişi ise 2015 de O Hayat Benim dizisinde rol alması ile olmuştur.

Verda Melek’in biricik kızıdır. Güzelliği ile görkemli bir kızdır. Şuanda Kimya mühendisliği son sınıf öğrencisidir. 23 yaşında olan Verda’nın sürekli aksilikler gelmektedir başına. Verda babasını kaybettikten sonra annesine destek olmuştur. Efe’ye duyduğu aşkla, kadınlığını ve aşkı için neleri göze alabileceğin fark edecek.

Boran Kuzum (Şahin Tepesi Efe)

Boran Kuzum denince akıllara Vatanım Sensin’in dizisinin yıldızı Leon karakterini var eden adam gelmektedir. 1 Ekim 1992 de Ankara’da dünyaya gelen Boran Kuzum 26 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. Boran Kuzum ilk olarak 2015 de Analar ve Anneler dizisinde yer almıştır. 2016’da Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde yer almıştır. Son olarak ise Cingöz Recai filminde ve Vatanım Sensin dizisinde yer almıştır.

Efe küstah bir gençtir. Efe Tuna ve Demir’in oğulları ve büyük parfüm şirketinin tek varisidir. 24 yaşında olan Efe ailesinden gelen gücü çok iyi kullanırken ne kadar Kibirli göründüğünü fark etmez. Efe kimseye aşık olmama derken Verda onun aklını başından alacak. Peki Efe bu kadar güçlü görünürken aşkına kadınına sahip çıkabilecek mi?

Esra Dermancıoğlu (Şahin Tepesi Ceylan Topçu)

1968 de İstanbul’da doğan Esra Dermancıoğlu Pierre Loti lisesi mezunudur. İsviçre’de oyunculuk eğitimlerini tamamlayan Esra Dermancıoğlu Türkiye’ye döndüğünde Gülse Birsel’in oyunculuk teklifi ile ilk olarak Avrupa Yakası dizisinde rol almıştır. Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde hayat verdiği mukaddes karkateri ile çok açılmış ve dünyada ismini duyurmuştur.  Son olarak Kırgın Çiçekler de bir sezon Zehra karakterine hayat vermiştir. 90’lar dizisinde Şükran annesidir. Eşinden ayrılmasının tek nedeni ise einin oyuncu olmasını istememesidir.

Ceylan Tuna’nın kız kardeşidir. zengin bir ailede şımarık şekilde yetişmiştir. Ceylan ablasının hakimiyetinde yaşamıştır hep Tuna onu iş hayatına bile girdirmemiştir çok istemesine rağmen. Ceylan’da kendini eğlenceye, dalgaya vurmuştur. Çok şen şakrak biri iken aşık olduğu adam yüzünden kötü bir kadına dönüşecektir. Ceylan’ı yıllar önce sevdiği adamdan ablası Tuna uygun görmediği için ayrılmak zorunda kalmıştır  ve bir daha aradığı aşkı bulamamış.

Ceylan şimdi avukat Erkan’a aşık olduğunu düşünüyor ama Tuna’nun kalbi çok şıpsevdi. Ceylan Erkan’ın Melek’e aşık olduğunu öğrenince Erkan’ı bir tutku haline geçiştirmiştir. Ceylan başta desteklediği Melek’e cephe alacak ve Erkan’a sahip olmaya çalışacak.

Zerrin Tekindor (Şahin Tepesi Tuna)

1964 de Balıkesir’de doğan Zerrin Tekindor 54 yaşındadır. Ressam ve dizi ve tiyatro oyuncusudur. Çetin Tekindor ile evlidir ve Hira isminde bir kızı vardır. Hacettepe Üniversitesi tiyatro bölümü mezunudur. Devlet Tiyatrosu oyunculuğu ile mesleğe başlamıştır. Aşk-ı Memnu dizisinde Deniz de Courton olarak karşımıza çıkmış ve çok sevilerek tiyatrodan dizi oyunculuğuna kaymıştır. Yılların deneyimli tiyatro oyuncusudur. Daha sonra ki yıllarda Kara Sevda dizisinde Leyla karakterine hayat vermiş ve Kuzey Güney dizisinde anne olarak karşımıza çıkmıştır.

Tuna anne ve babasını kaybettikten kardeşi sonra babasının aile dostu Mithat tarafından büyütülmüştür. Mithat’ın öz kızı Melek ile Tuna arasında içten içe büyük bir çekişme vardır. Tuna küçük bir parfüm şirketini alıp büyük bir deve dönüştürebilmiş başarılı bir iş kadını ve çalışkan bir annedir. 

Ebru Özkan (Şahin Tepesi Melek)

1978 Ankara doğumlu olan güze oyuncu 40 yaşındadır. Oyuncu Ertan Saban ile evlidir. Biricik adında bir kızı vardır. İzleyici onu Paramparça dizisinde hayat verdiği Dilara karkateri ile tanımıştır. Not Defteri dizisinde de Suna olarka karşımıza çıkmış ve çok sevilmiştir.

Melek Müthat’ın öz kızıdır. Tuna yüzünden babası tarafından evlatlık reddedildiğini düşünmekte ve Tuna’ya karşı büyük bir intikam beslemektedir. Melek evlatlıktan atıldıktan sonra zor bir hayat geçirmiş hatta eşini bile kaybetmiştir. Şimdi Melek Tuna’dan intikamını alabilmek için yeniden dönmüştür.

Kaan Taşaner (Şahin Tepesi Erkan Sarpkaya)

Kaan Taşaner son olarak Mehmetçik: Kut’ül Amare dizisinde yer almış dizi devam etmesine rağmen Kaan Taşaner diziden çıkarılmıştı. Kaan Taşaner’i en çok Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Gündoğdu karakteri ile tanınmıştır. Kaan Taşaner 1979 Antalya doğumludur ve 39 yaşındadır. Oyuncu Sacide Taşaner’in oğludur. Konya, Selçuk Üniversitesi tiyatro bölümü mezunudur.

Erkan ünlü bir avukat. Büyük bir hukuk firması var ve uzun süreli bir evlilikten sonra ın 40 yaşında karısından ayrılmış. Çok yakışıklı ve zengin olduğu için çok gözde. Şahin Holding’in hukuki işlemleri de onun şirketinin sorumluluğunda. Tuna ve Demir’in de yakın arkadaşı. Erkan zeki bir adam Ceylan’ın onunla ilgilendiğinin farkında ama o Melek’ten hoşlanıyor ve evliliğini de Melek için bitirmiş

Mustafa Mert Koç (Şahin Tepesi Cem)

Mustafa Mert Koç 1994 yılında dünyanın en güzel şehirlerinden İstanbul’da doğmuştur ve 24 yaşındadır. Mustafa Mert Koç Siyasal Bilgiler mezunudur. Mustafa Mert Koç şuanda genç kızların sevgilisidir tam bir sosyal medya fenomenidir. Atv’nin Yeter dizisinde asistan Mert olarak karşımıza çıkmış ve çok beğenilmiştir. Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde Onur karakterine hayat vererek başarısını ispat etmiş ilk kez başrol deneyimi yaşamıştır. Leyla Tanlar 1.73 cm boyunda ve 47 kg’dır.

Cem Melek’in oğlu Verda’nın kardeşidir. Cem babası öldükten sonra çok değişmiş ve hayatı dalgaya almıştır. Bu nedenle de üniversiteden atılmıştır ama bunu daha annesine söyleyememiştir. Cem 21 yaşında zeki bir gençtir ama safa yatmaktadır. Cem kendini kanıtlamak istese de bu kolay olmayacak zira işler iyi gitmediği zaman kendini çok ezik biri gibi görüyor.

Leyla Tanlar (Şahin Tepesi Deniz)

Leyla Tanlar Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde hayat verdiği Esleme karakateri ile tanınmıştır. Leyla Tanlar 1998 yılında doğmuştur . Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nde eğitim almaktadır. Akademi 35,5 Sanatevi’nde oyunculuk dersleri almıştır. Paramparça dizisinde Cansu karakterine hayat vererek kendini ispat etmiştir. Leyla Tanlar’ın son olarak Kuyu dizisi ile ismi geçiyordu ancak o dizi ile anlaşamadı.

Deniz; Tuna ve Demir’in kızlarıdır. Efe’nin de kız kardeşidir. Deniz ailesinden sevgi görmediği içim köşkün kahyasının oğlu Mete’ye aşık olmuştur ama seviye farkı ona ağır gelmiş ve psikolojisi bozularak Mete’den uzaklaşmıştır. Deniz içine kapanmış ve çok kırılgan  olan ama dünyalar güzel bir kızdır. Güzelliği annesinden gelse de karakterleri hiç benzemez. Cem’e aşık olacak ve gerçek sevgiyi onda bulacaktır. 

İlhan Şen (Şahin Tepesi Mete)

İlhan Şen 1987 de Bulgaristan’da doğmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat mühendisliği eğitim, almıştır. Modellik ve oyunculuk kariyeri vardır. Best Model of Turkey” 2009 birincisidir. Aldığı oyunculuk eğitiminden sonda küçük küçük sinema filmlerinde roller almaya başlamıştır. “Perspective isimli kısa filmde ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. 

Köşkün kahyasının oğludur Mete. Deniz’e aşık olmuştur ama Deniz aşklarına sahip çıkamamış ve psikolojisi bozulmuştur. Tüm aile Deniz’in aşkına karşı çıkmıştır zira Mete fakir bir çocuktur. 

Murat Aygen (Şahin Tepesi Demir)

Murat Aygen’i biz Medcezir dizisi ile tanıdık. Murat Aygen 1971 Diyarbakır doğumludur. İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümü mezunudur. Gerçek adı Murat Ağlatçı’dır. Daha spnra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında tiyatro eğitimi almıştır. Bodrum Masalı dizisinde Evren karakterine hayat vererek çok ünlü bir oyuncu haline gelmiştir.

Demir Melek’e deliler gibi aşıkken ani bir karar ile ayrılmışlardır. Demir Melek’ten ayrıldıktan sonra Tuna ile evlenmiştir. Melek’in geri dönmesi ile işler çok karışacaktır. Demir zeki bir iş adamıdır. 

Bülent ARIN(Mithat)

1951 yılında doğan Bülent Arın 67 yaşındadır. Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunudur. son olarak 2017 yılında Fi dizisinde yer almıştır. Kırlangıç Yuvası filmi ile tanınmış başarılı bir tiyatrocudur.

Mithat Tuna’nın amcası ve Melek’in babasıdır. Deniz ve Mete’yi kötü durumda yakalayınca Tuna’nın kızı Deniz tarafından yanlışlıkla öldürülmüştür. Mithat Amca aslında Tuna’nun zenginliğinin de sahibidir. 

Aslıhan Karalar (Şahin Tepesi Ezgi)

2017 Best Model Of Turkey birincisidir. 27 Nisan 1999 da doğan Aslıhan Karalar 19 yaşındadır. Aslıhan Karalar Londra King’s College’da işletme eğitimi almaya devam ediyor. Aslıhan Karalar’ın ilk dizisi Atv’nin Şahin Tepesi dizisi olacaktır. 

Ezgi Görsöz Türkiye güzelidir. Efe’nin sevgilisi olan Ezgi Efe’yi Verda’dan kıskanacaktır. Ezgi Efe’nin annesi Tuna tarafından da sevilmez.

Göksu Girişken(Ayça)

Göksu Girişken tiyatro oyuncusudur. 2017 de Leyla İle Mecnun isimli tiyatro sahnesinde yer almıştır.

Ayça Cem’in mahalleden sevdiği kızdır. Ayça Cem’in artık kendisini abisinden istemesini ve mutlu olmayı istemektedir ama abisi onu Cem’e vermez zira Cem işsiz ve parasızdır. 

Bedir Bedir (Şahin Tepesi Şerif)

Bedir Bedir 1982 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiştir ve 37 yaşındadır. Bursa şehir tiyatrolarında oyunculuk dneeyimi yaşayan Bedir Bedir Mimar Sinan Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur.

Şerif konakta hizmetlidir. Yıllarca Mithat beyin hizmetlisi olarak çalışmıştır. Zafer ve Mete’nin de babasıdır. 

Nagihan Gürkan(Nazik)

Nagihan Gürkan as Film Atölyesinde oyuncuolarak görev yapmaktadır. 1981 doğumlu olan Nagihan Gürkan 1,60 cm boyundadır. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunu olan Nagihan Gürkan Şahika Tekand Oyunculuk Studio’da oyunculuk eğitimi almıştır.

Şerif’in eşi Mete ve Zafer’in de annesidir. Konakta eşi ile birlikte hizmetli olarak çalışmaktadır. Konağın aşçısıdır. 

Alican Altınbaş (Şahin Tepesi Zafer)

Alican Altınbaş 1991 İstanbul doğumludur İstanbul Üniversitesi mezunudur.  Mahallenin Muhtarları dizisinde Kartal karakterine hayat vermiştir.

Zafer, Mete’nin abisidir. Şerif’in de oğludur.

Aze Su Güler(Güldeste)

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi oyunculuk mezunudur. Üçüncü Sayfa isimli sinema filminde Sibel karakterine hayat vermiştir.

Güldeste konağın hizmetlisidir.

Şahin Tepesi Barış

Neşe Baykent(Nilüfer)

Son olarak Unutma Beni, Deniz Yıldızı dizilerinde yer almıştır. Neşe Baykent’in kendini en iyi ispat ettiği yeteneklerini ispat ettiği dizi ise Kara Sevda dizisinde hayat verdiği Vildan karakteri ile olmuştur. Neşe Beykent 1975 İzmir doğumludur ve 43 yaşındadır. Bir ankara dizisi olan Beni Affet’de de yer almıştır.

Neşe Melek’in yakın arkadaşıdır. Çocukluktan beri bağları hiç kopmamıştır. 

Çağrı Atakan(Yılmaz)

Çağrı Atakan’ı biz Çukur dizisi ile tanıdık sonrasında ise Atv’nin yeni dizisi Şahin Tepesinde kendine yer buldu. Amatör bir oyuncu iken şimdi sektöre kendini kabul ettirmiş bir isimdir.

Yılmaz Tuna’nın adamıdır. Tuna’ya ölümüne bağlıdır. 

Barış Akkoyun(Ayça’nın abisi)

Barış Akkoyun Çukurova Üniversitesi Konservatuarı Oyunculuk mezunudur. 1983 mezunu olan Barış Akkoyun 1.74 cm boyunda ve 65 kg’dır.

Ayça’nın abisidir. Ayça’yı Cem’e vermek ve Cem’in parasını yemek ister. 

Süreyya Gürsel Evren (Samet)

Süreyya Gürsel Evren 1968 doğumludur ve 52 yaşındadır. Mavifil oyuncu evinin oyuncusudur.

Samet Şeb’i Verda’ya talip olan yakışıklı bir iş adamıdır. 

Şahin Tepesi Seda

Seda Ezgi’nin ev arkadaşıdır. Seda ile Ezgi yakın arkadaştır. 

Şahin Tepesi Jenerik Müziği

Şahin Tepesi Dizisi 2. Tanıtım Fragmanı

Şahin Tepesi Dizisi 1. Tanıtım Fragmanı

Şahin Tepesi Dizisi için Görüşülen İsimler

Yurdaer Okur

1974 yılında muhtemelen Samsun’da dünyaya gelen Yurdaer Okur 44 yaşındadır. Hacettepe Üniversite Devlet Konservatuarı Tiyatro mezunudur. Alıja Dizisinde İzzetbegovic olarak karşımıza çıkmıştır. Yeter dizisinin Doktor Yekta’sı olarak tanınır. Kıbrısta bir uyuşturucu yakalattığı için gözden düşmüş bir isimdir. 

Afra Saraçoğlu

1997 de dünaya gelen Afra Saraçoğlu 21 yaşında. Muhtemelen de Eskişehir’dendir. Türkiye’nin en güzel kızlarından biridir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu olan Afra Saraçoğlu hem model hem dizi ve sinema oyuncusu olarak hayatını kazanmaktadır. Afra Saraçoğlu ilk ekran deneyimini İkinci Şans filmi ile yakalamıştır. Fazilet Hanım Ve Kızları dizisinde hayat verdiği Ece karakteri ile 2017 2018 sezonuna damga urmuş ve oyunculuğu ile sadece Türkiye’yi değil Dünyayı kendine hayran bırakmıştır. Daha önce Ünlü oyuncu Tolfa Sarıtaş’la da Kötü Çocuk filminde baş rolü paylaşmıştır. Son olarak İyi Oyun filminde Ada olarak karşımıza çıkmıştır.

 

Şahin Tepesi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Tüm Oyuncular) (9 Yorum)

  1. Bu sitenin veya bu yazının yazarı her kim ise acilen TÜRKÇE öğrenmeli. Okurken delirdim. Cümlelerdeki anlam hataları, “ki” bağlacının ayrı ya da birleşik yazımının nerede kullanılacağını bilmeden kullanman ve sayamadığım daha nice hatalar. Ya yazarı değiştirin ya da acilen TÜRKÇE GRAMER kursuna gönderin

  2. Neden diziye son verildiki diğer saçma sapan aşk dizilerinden farklı bir konuydu çokta zevkle ve heyecanla bekleyip izliyorduk teşke bitmeseydi

  3. ❤️❤️ŞAHİN TEPESİ❤️❤️DİZİSİ OYUNCULARI ÇOK GÖZEL SEÇİLİP OBRAZLAR GÖZEL HEKAYE AÇI TUNA OBRAZI AÇILARLA DOLU SÖZLERİ İNSANIN KELPİN AÇIDIR VEHŞİ DÜNYADA DEDİYİ SÖZLER DOĞRU DEYİL DÜNYANI VEHŞİ YAPAN BİZ İNSANLAR BİZ İNSANLAR HAYATIN ÜZERİNE KÖTÜLÜKLERLE GEDİRİK DÜNYA BUNLARA NASIL DAYANSIN BİR ÇOÇUĞ BABASI İŞDEN GELDİYİ ZAMAN SÖYLEYİR BABA MENİ GEZMEYE APAR BABA OTAĞA KECEREK STOLUN ÜSTÜNDE OLAN DÜNYA HARİTESİN YIRTARAK ÇOÇUĞUN KARŞISINA KOYUR BU HARİTENİ EVVEL OLDUĞU KİMİ YAP SENİ GEZMEYE APARAÇAM BABA YATIR ÇOÇUK HARİTENİ YAPDIKDAN SONRA BABASIN KARŞISINA KOYUR BABA SÖYLENİR SEN NE YAPDIN HARİTENİ TEZ YAPDIN ÇOÇUK DEYİR BABA HARİTENİN ARKASINDA İNSAN RESMİ VAR İDİ DÜNYA HARİTESİN YAPDIM ALINDI BABA ÇOÇUĞA BAKARAK SÖYLENİR HAKLISAN OĞUL İNSANLAR DÜZELSE DÜNYA DÜZELEÇEK GERCEKDENDE İNSANLAR HAYATDA SORUMSUZ OLA BİLİR❤️❤️❤️ŞAHİN TEPESİ❤️❤️❤️BİR AİLENİN SORUMSUZLUKLARI VE BİR KADININ MELEKİN BU SORUMLUKLAR KARŞISINDA TEK KALMASI SONUNDA BAŞARAÇAK BABASIN ADIN YÜKSEKE KALDIRAÇAK❤️ŞAHİN TEPESİN❤️YAŞADAÇAK DİZİNİN KOLEKTİVİNE UĞURLAR

  4. Yurdaer Okur yoksa bende yokum neymiş efendim uyuşturucularla yakalanmış cinselliğe cezbeden oyucular çok faydalılar değil mı!?