İkimizin Yerine 5. Bölüm Özeti 12 Eylül Chamuna Bebeği Doğurur ve Ölür

İkimizin Yerine 5. Bölüm ile 12 eylül çarşamba günü Kanal 7 ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Kanal 7’nin yeni dizisi İkimizin Yerine  de ihmaller zinciri bir kadının ölümüne sebep olacak ve izleyiciler Kaliyani’nin cahilliğine çok kızacak. İşte İkimizin Yerine 5. Bölüm Özeti

İkimizin Yerine 12 Eylül Özeti

Bago endişesini Kazan‘la paylaşır. Kazan kızımız çocuk ona güven endişelenme der. Chamuna‘nın doğum sancısı tutar. Kaliyani ve Basant evde yok. Bairon mecburen doktor çağırır. Doktor mutlaka hastaneye gitmeli der. Bairon ikilemde kalarak kabul eder. Kaliyani Basant ‘la kapıda ambulansı görür. Tam çıkacakken Kaliyani gelir. Bairon‘a kızar, doktoru kovar. Hastaneye gitmelerine engel olur. Basant da onu destekler. Kaliyani ebe çağırır. Chamuna ebeye bebeğimi kurtar o ölürse beni de yaşatmazlar diye yalvarır. Ebe(Meethi) Kaliyani‘ye durum kötü bu kadar cahillik olmaz hastaneye gidin der. Kaliyani  onu anlıyorum ama acıya dayanmakla anne olunur.

Doğumu sen yaptır der. Ebe elimden geleni yapacağım ama ya bebek ya gelin sorar. Kaliyani bebeği seçer. Bairon engel olmak isteyince annesi Basant dururken sen sus karışma der. Basant kardeşine açgözlüsün benim varisim olmasın, miras da Jagdish‘e kalsın istiyorsun. Karışma der.
Sumitra Kaliyani‘nin ayağına kapanır miras istemiyoruz ama 20 senelik gelinini feda etme kulun köpeğin olurum gerekirse Jagdish‘i Basant‘a evlatlık veririm onu ikna ederim bu evden gideriz yapma der. Kaliyani vazgeçmez ne pahasına olursa olsun varis istiyorum der.

Chamuna son bir çığlık atar ve ölür. Kaliyani bebek erkek mi sorar ebe evet der. Kaliyani sevinemeden ebe erken doğduğu için bebek de öldü der. Kaliyani ebeye tokatı çarpar onu suçlar ve kovar. Ebe hayır sen yaptın varis diyerek ikisinin de katili oldun, durumu biliyordun yine de hastaneye göndermedin onu bütün günü çalıştırdın. Sen suçlusun şimdi ellerin bomboş 20 yıl sana hizmet edeni feda ettin kendini as daha iyi der. Kaliyani ona seni kovarım deyince ebe bu evde katil var tüküreyim senin evine der ve gider. Kaliyani Basant‘a ben sebep olmadım, o yalan söylüyor, aileni doktor ve yazdığı ilaçlar yok etti der.
Cenaze töreni yapılır. Kazan da orda. Kazan Bairon‘a doğum zamanı doktor gelmiş miydi sorar. Bairon evet çağırdık ama doktor gelince artık çok geç idi der. Doktor da eve gelir Bairon‘a erken nikâhın ve hamileliğin sonucu bu der. Chamuna‘nın ölümüne kaynanası sebep der. Bundan ders çıkartın Sughna‘yı erken yollamayın sizi uyarıyorum der ve gider. Bago başsağlığı diler Kaliyani Anandi nasıl der ve sonrasında onlara laf çarpar sizin yüzünüzden oğlum bana yalan söylüyor der. Onlar ses etmez gider. Kaliyani Bairon‘a yas uzun sürmeyecek, Sughna‘nın nikâhını erkene alın der.

Kazan Anandi için endişelenir Kaliyani iyi biri değil kızımız nasıl baş eder acaba yanlış mı yaptık ya Anandi‘ye bir şey olursa diye Bago ile konuşur. Bago onu sakinleştirir. Tanrı yardım edecek der.
Annesi Champa‘yı azarlar ona davranışlarına dikkat et adın çıktı der. Onu odaya kilitler. Anandi onlara gelir Champayı sorar. Kadın yaramazlık yaptı odaya kilitledim der. Anandi giderken Champa camdan onu çağırır annesine üvey deyip onu kötüler Anandi ‘den yasak aşkı (Lallan) çağırmasını ister ama Lallan arkadaşım ve onunla ormanda buluşup kitap vereceğim diyerek.

Anandi bizde kimse yok ormanda korkarsın bizde ver kitabı der. O kabul eder. Champa bir bahaneyle Anandi‘ lere gider. Allan’la buluşur ve kaçarlar. Tüm köy peşlerine düşer. Anandi ise Krishna‘yla çıkar. Onların gittiklerini söyler. Champa‘nın annesi Anandi‘yi suçlar sen onlara kaç dedin der. Anandi hayır Champa ona kitap vereceğim dedi ben nerden bileyim der. Kadın inanmaz.

İkimizin yerine 5. bölüm özeti devam ediyor

Krishna kızına sahip çıksaydın Anandi ne yapsın deyince kadın Rani‘yi hatırlatıp onu susturur. Kazan‘lar gelir. Kadın yine Anandi‘yi suçlar, Bago Anandi‘ye gerçeği sorar Anandi olduğu gibi anlatır(Lallan‘ı ben çağırdım der)Ailesi Anandi‘yi Champa ile görüştüğü için azarlar. Anandi üvey annesi onu odaya kapattı bu yüzden kaçmıştır der ve Bago tokadı yapıştırır. Kazan Bago ‘ya kızar. Anandi ağlayarak ben bilmiyordum dese de annesi inanmaz. Postacı gelip Anandi‘yi savunur. Köylülerle cahilsiniz deyip tartışır birisi onu iter. Köylüler Champa‘yı aramaya gidelim der(bulup öldürmek için).Birazdan Kazan gelir hiçbir yerde bulamadık der.

Bago kızıma attığım tokattan dolayı pişmanım der Kazan onu teselli eder. Bago onun adına laf gelir diye korktum bu yüzden vurdum der. Anandi arkadaşları ile oynarken Bago onu yine eve iş yapmaya götürür. Bir kaç gün geçer. Anandi bir çocukla kukla gösterisi ile ilgili konuşur Bago erkek çocuklarla konuşma der. Kazan‘a gelip endişelerini anlatır onu kocasının evine yollayalım der. Kazan onu dinlemez ve Anandi‘ye güven der. Ona güzel terbiye ver nasıl olsa bir gün gidecek.

Sughna Pratap ‘la buluşur. Ailene söyle beni size götürsünler kavuşalım der. Pratap konuşacağını söyler. Bairon Sumitra ‘ya dünürler Sughna‘yı götürmek istiyor der. Sumitra olmaz beklesinler 18 yaşı olunca der. Kaliyani dünürlere en kısa zamanda Sughna‘yı alma sözü verir. Sughna uzaktan onları dinliyor seviniyor. Bairon doktorun sözlerini hatırlar ve 18 yaşı dolmadan olmaz der. Basant Baron’la tartışır bu yükü kaldıramazsın der. Bairon eğer o evde kızıma bir şey olursa asıl bunu kaldıramam der. Dünürler biraz daha bekleriz der ve gider. Sughna bozulur. Kaliyani Bairon‘a kızar. Sözümü yere düşürdün der Bairon hayır ben sadece kızımı düşünüyorum der.

Bunun üzerine biraz tartışırlar. Sumitra kocam haklı der Kaliyani onu suçlar. Bairon karısını savunur, Sumitra onun annesi üzerinde hakkı var der. Kaliyani bir türlü Bairon‘u vazgeçiremez. Anandi Phuli ile sohbet eder. Anandi yine Jagdish ‘in gıcık biri olduğunu söyler. Phuli benim kocam beni çok seviyor 2 yıl sonra ona gideceğim der. Kazan Bago ‘ya Bairon‘ların büyük bir ev aldığını söyler. Bago yine endişelenir. Sumitra Jagdish‘e yemek verince Jagdish yemez Bairon da Jagdish‘e o artık karısının yemeklerini yemek istiyor diye takılır Jagdish sinirlenir.

Bairon karısıyla Anandi geldikten sonra yeni eve taşınma ile ilgili konuşur. Anandi ve köylü kadınlar mabedde bazı ayinleri yerine getirirken, Phuli‘nin kocasının ölüm haberi gelir. Evde Phulinin tüm bilezik ve renkli kıyafetleri zorla ve üzülerek çıkarılır. Bago kızını o durumda hayal eder ve korkar. Anandi‘yi zorla eve getirir. Kazan‘a durumu anlatır. Anandi‘yi mutlaka en kısa zamanda yollayalım, ya Jagdish‘e de bir şey olursa kızımız ne yapar der.

Sonra pişman olur kendini tokatlar. Kazan onu sakinleştirmeye çalışır. Bir şey olmayacak olsa da biz kızımıza destek oluruz der. Bago sakinleşmez Kazan‘a, Anandi‘yi yollayacağına dair yemin ister aksi takdirde benim cesedimi bulacaksın der. Jagdish arkadaşları ile oynarken Kazan gelir. Arkadaşları karın hiç gelmeyecek galiba diye dalga geçerler. Kazan Anandi‘yi gelin alın der. Kaliyani bana sorma Bairon‘a sor onların oğlu sonuçta diye laf çarpar. Basant‘ı da alıp afra-tafrayla gider.

İkimizin Yerine 5. Bölüm Fragmanı

 

 

İkimizin Yerine 5. Bölüm Özeti 12 Eylül Chamuna Bebeği Doğurur ve Ölür (1 Yorum)

  1. ❤️İKİMİZİN YERİNE❤️DİZİSİ İKİ ÇOÇUĞUN YUVA KURMASI ÇOK ÜZÜÇÜ BU ÇOÇUKLAR SADEÇE YUVA SANDIKLARI YERDE OYUNLAR OYNARLAR ONLARIN KARŞISINDA❤️AŞK❤️SON ANDA GÖRÜNEÇEK BU❤️AŞK❤️İLLER KECDİKDEN SONRA BAŞ VEREÇEK BU AŞKIN YARANMASI ONLARIN KARŞISINA KEDERLİ HEKAYELER CIKARAÇAK KÖTÜ İNSANLAR VE SEVMEDİKLERİ YUVALAR BU YUVALARDA ONLAR MUTLU OLMADIKLARI İNSANLARLA OLAÇAK SON ANDA ONLAR ÇOÇUKLUK OYUNLARI OYNADIKLARI ÇOÇUĞU BULUP AŞKLARIN YAŞAYAÇAKLAR DİZİ GÖZEL DİZİNİN ÖZETLERİ GÖZEL DİZİSETİ TV SEYFESİNE BU GÖZEL ÖZETLERİ BEKŞ EDENLERE TEŞEKÜR EDİRİZ SAĞ OLUN VAR OLUN ELLERİNİZE SAĞLIK❤️İKİMİZİN YERİNE❤️DİZİSİ OYUNCULARI GÖZEL GÖRÜNÜR