Savaşçı Gündüz Göktürk Kimdir? Bilinmeyen Sırları (Ediz Hun)

Savaşçı dizisinde yeni bölümler merakla beklenirken dizinin Fox TV’de devam etmesi kesinleşti. Savaşçı dizisine dahil olan Ediz Hun dizide Gündüz Göktürk karakterini oynayacak. Gündüz Göktürk uzun süre askeri istihbarat görevini sürdürmüş ve daha sonra emekli olmuştur. Gündüz Göktürk aynı zamanda Göktürk Albay’ın (Tamer Karadağlı)da babası.

5. Sezon çekimleri Ocak ayında başlayacak olan diziye birbirinden ünlü oyuncular katılmaya devam ediyor. Tamer Karadağlı ile sezona bomba gibi girmesi beklenen Savaşçıya bir zamanlar Yeşilçam’ın en önemli karakterleri arasında yer alan Ediz Hun dahil olacak. Ediz Hun dizide Gündüz Göktürk karakterini oynayacak.

Savaşçı Gündüz Göktürk Kimdir?

Emekli bir Türk subayı olan Gündüz Göktürk yıllarca askeri istihbarat görevlerini başarı ile yürütmüştür. Kırlangıç paşanın da yakın arkadaşı olan Gündüz Göktürk Kırlangıç paşa ile Kara Harp Okulundan beraber mezun olmuştur. Oğlu Oktay’ı da tam bir asker gibi yetiştirmiş olan Gündüz Göktürk şimdilerde oğlunun askeri başarıları ile gurur duymaktadır. Bu yaşına rağmen hala Gündüz bey oğluna taktik vermekte ve ona tecrübesi ve sağ duyusu ile yol göstermektedir.

Gündüz Göktürk’ün Bilinmeyen Sırları

Albay Gündüz Göktürk yıllarca terör ve terörist ile mücadele etmiş bu yetmemiş gibi bir de devletin içine sızan FETÖ ile mücadele etmiştir. Gündüz Göktürk yıllarca terör örgütünün içinde yer almış oradan istihbari bilgileri devleti ile paylaşmıştır.

Savaşçı Ediz Hun Kimdir?

1940 İstanbul doğumludur. Babası Çerkez annesi Rumeli göçmenidir. Almanya’nın Würzburg Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümünden mezundur. Sinemaya Hülya Koçyiğit ve Türkan Şoray’ın başrol oynadığı Genç Kızlar filmiyle başlamıştır. Yeşilçam’da 12 yılda 130 filme imza atan Ediz Hun 1973 yılında Berna Hanımla evlenmiştir. Bu evlilikten Bengü ve Burak adında çocukları dünyaya geldi.

Türk Sinemasının geriye gittiği 1976 yılında ailesiyle Norvaç’e gitti ve burada Biyoloji ve Çevre konusunda dersler aldı ve daha sonra Türkiye’ye dönerek iş hayatına matbaa kurarak başladı. Marmara Üniversitesinde hocalık da yapan Ediz Hun 1999 yılında Anavatan Partisinden milletvekili oldu.

2011 yılında Malatya Film Festivalinde Yaşam Boyu Başarı ödülünü alan Ediz Hun Okan Üniversitesinde hocalık yapmaya devam ediyor. Ediz Hun 80 yaşında ve fit bir vücuda sahip.

Kaan Bozok Savaşçı’ya Geri Dönecek mi?

Savaşçı dizisinde Kağan Bozok karakterini oynayan Berk Oktay’ın Yasak Elma’dan bir daha geriye dönmeyeceği ve Savaşçı dizisinde yeni bir senaryo ile yola devam edileceği konuşuluyor. Berk Oktay Yasak Elma dizisinde misafir oyuncu olarak oynadığı ve yeniden Savaşçı dizisine geri döneceği iddiaları ise tamamen asılsız.

Yorum yaz