Sefirin Kızı Menekşe Kimdir? Tülin Yazkan Kimdir?

2019 2020 yeni sezonunda Türkiye’nin en büyük dizi projelerinden biri olan yapımcılığını O3 Medya ve NGM Medya’nın ortak olarak üstlendiği Sefirin Kızı dizisinde Sacar’a aşık ve Nare’ye rakip olan dizinin kritik rollerinden biri de Tülin Yazkan’ın hayat vereceği Menekşe rolü olacak.  Sefirin Kızı dizisi yönetmeni Emre Kabakuşak aylarca dizi de ki Menekşe rolü için oyuncu aradı. Peki Sefirin Kızı dizisinde Sancar’a aşık Menekşe karakteri ile yer alacak oyuncu üzerine neden bu kadar duruldu; zira Sefirin Kızı hikayesinde en kritik rol Menekşe rolü olacak. 

Muğla’da çekilecek Sefirin Kızı hikayesi  Nare ve Sancar hikayesi üzerinde duracak olsa da Menekşe’nin büyük aşkı izleyiciyi büyüleyecek. Sefirin Kızı dizisinde Menekşe Sancar ile Nare arasında ki aşkın en büyük katillerinden biri olacak. Artık dizilerde başrol oyuncuları kadar kötü karakterler de önemli hale geldi. Kötü karakter ne kadar rolünü güzel oynarsa dizi o kadar tutmaya başladı. Mesela Sen Anlat Karadeniz dizisinde Mehmet Ali Nuroğlu’nun hayat verdiği Vedat karakteri diziyi ileri taşıyan önemli karakterlerden biri olmuştu. Menekşe karakteri de Sefirin Kızı dizisini ileri taşıyacak karakterlerden biri olacak.

Sefirin Kızı dizisi yapımcısı ve yönetmeni Menekşe karakteri ile ekranlarda yer alacak ismi çok aradı; ince eledi ve sık dokudu. Bir çok kez deneme çekiminin alındığı Menekşe rolüne en çok yakın oyuncu ise daha önce Kırlangıç Fırtınası dizisinde de İnci karakteri ile yer alan Tülin Yazkan oldu.

Sefirin Kızı Menekşe Kimdir?

Sefirin Kızı dizisinde Menekşe Sancar’a aşık güzeller güzeli bir kızdır. Menekşe tam bir şeytandır. Melek yüzünün arkasında sinsi bir yüzü daha vardır ancak rol yapmasını iyi bilir. Herkesi melek olduğuna inandırmıştır; tabi Sancar’ı da.

Nare’nin gitmesi en çok onun işine yaramıştır. Nare gitikten sonra yıllarca Sancar’ın içinde ki Nare aşkı ile destansı bir mücadeleye girmiş ve tam sekiz sene sonra bu savaşı kazanmış ve Sancar ile evlenmeyi başarmıştır. Menekşe’nin en büyük korkusu Sancar’ı kaybetmektir. Menekşe aşkı için dünyayı yakacak kadar da korkusuz ve sinsi kızdır.blank

Sancar ve Nare’nin aşkını bilen Menekşe bu aşka rağmen kendi aşkı ile Sancar’ın yaralarını sarmaya çalışır; tam Sancar ile evlilik hayalleri gerçek olan Menekşe düğünden önce Nare’nin geri dönmesi ile büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Menekşe’yi sinir eden diğer bir konuda Nare’nin Sancar’dan bir kızı olmasıdır.

Sefirin Kızı Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri listesi için tıklayınız Sefirin Kızı Oyuncublank

Tülin Yazkan Kimdir?

Tülin Yazkan denilince akıllara Bodrum Masalı dizisinde hayat verdiği İpek karakteri gelmektedir. Beykent Üniversitesi Oyuculuk Bölümü mezunu olan güzel oyuncu Tülin Yazkan 1991 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır şimdi ise 28 yaşının içinde kariyerinin baharındadır.blank

Daha önce bir çok dizi de yer aslada Tülin Yazkan’ın kariyeri için en kritik rol Sefirin Kızı dizisinde hayat vereceği Menekşe rolü olacaktır. Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Merve’nin yani Aslıhan Gürbüz’ün gençliğini canlandırmıştır. Şaşırtıcı derecede Aslıhan Gürbüz’e benzemektedir.  Yaz’ın Öyküsü dizisinde de rol alan Tülin Yazkan Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Balık burcudur ve bilnen bir sevgilisi yoktur. Kırlangıç Fırtınası dizisinde İnci karakterini canlandırmıştır. Reklam filmlerinde de oynayan oyuncu Madam Coco reklam filminde de yer almıştır.

Tülin Yazkan Boyu Kilosu

Tülin Yazkan 48 kgdır ve 162 cm  uzunluğundadır.

Tülin Yazkan Kaç Yaşında? Ne Zaman Doğdu

28/02/1991 doğumlu olan Tülin Yazkan 2019 yılı itibari ile 28 yaşındadır.

Tülin Yazkan Sevgilisi Eşi?

Tülin Yazkan’ın bilinen veya görüntü verdiği bir sevgilisi yoktur daha önce evlenmemiştir.blank