Seksenlerde Mahalleye Ne İnşaatı Yapılıyor? Ne Açılacak?

Seksenlerde Mahalleye Ne İnşaatı Yapılacağını Açıklıyoruz

Seksenler dizisinde bilindiği üzere Serhat Kılıç yok. Bu nedenle de mahallenin plakçısı da yok. Seksenle dizisi oyuncu kadrosuna ünlü şarkıcı Metin Şentürk Ferit karakteri ile dahil olacak. Metin Şentürk’ün hayat vereceği Ferit karakteri kasetçi olacak. Bu durumda Seksenler dizisinde yeni yapılan inşaat bir kasetçi dükkanı inşaatı olacak. metin şentürk Seksenler Ferit

Yeni Seksenler dizisi 11 ekim 2019 cuma akşamı izleyicisi karşısına çıktı. Adeta bıraktığı yerden devam eden Seksenler dizisinde neredeyse tüm oyuncu kadrosu eskisi gibi sette. Tabi izleyici bir yandan babasına kızıp mahalleyi terk eden ve yıllardır haber alınamayan Çağatay’ı merak ederken bir kısmı da Ergün Plak’ı merak ediyor. İlker Ayrık ve Serhat Kılıç’ın da Yeni Seksenlerde olmayacağını size duyurmuştuk. Bu iki konuda ki merakını giderdikten sonra yeni sezonun ilk bölümünde izleyicinin mahalledeki inşaatı çok merak ettiğini gördük. Zira Seksenler dizisinin ilk bölümü de bu inşaatı koruyan bekçi Bekir ile geçti.

Bekçi Bekir yeni yapılan inşaata bekçi olarak yerleştirilmiş ve görevi açılmadan kimseyi inşaata girdirmemektir. Tabi gizemi çok seven Bekçi Bekir bu görevi içselleştirir ve gece gündüz inşaatın başında durarak bu inşaata kimsenin yaklaşmasına bile izin vermez. Mahallenin zıpır gençleri ve meraklı esnafı durur mu? Bekçi Bekir’i geçip mahalleye yeni yapılan inşatta ne açılacağını araştırır.

Kimisi kahve açılacağını söylerken kimisi de pastahane açılacağı dedikodusunu duymaktadır. Tabi her ne açılırsa açılsın mahallede her esnaftan bir tane var. Bu yeni açılan yer onun ekmeğini elinden alabilir ve eski esnafı aç bırakabilir. Kimse kendi müşterisini bu mahalleye yeni gelecek esnaf ile paylaşmak; kendisine rakip istemez.

Seksenlerde Mahalleye Ne Açılacak?

Seksenler dizisi için Kocaeli Darıca’ya bir milyon dolarlık bir yatırım yapıldı ve nostaji bir set platosu kuruldu. Bu yatırımdan önce eski Seksenler İstanbul Yeni Bosna’da çekilmekteydi ancak aradan geçen yıllar sonrası eski set mekanları kalmayınca Seksenler dizisi yapımcısı Birol Güven daha önce Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde kullandığı bir çok bölümü kullanmaya devam ederek yeni bir mahalle inşaa etti. Aslında Seksenler dizisinde görülen her yer yeniden yapıldı. Pastahanenin dizaynı bile aynı olacak şekilde ayarlandı.

Seksenler dizisinde etrafı kapatılmış ve çok yakında sizlere yazan yer bence bir sinema olacak. Eskiden açık hava sineması meşhurdu bence artık Seksenlerde kapalı sinemada olacak. Tabi bu benim tahminim. İlerleyen bölümlerde Seksenler dizisinde açılan bu yeni dükkanı göreceğiz. Bakalım kimin tahmini tutacak. Bizler Diziseti.tv olarak Seksenler dizisinin çekildiği Kocaeli Darıca’ya gitsek bile bu yeni açılan mekanın nasıl olarak dizayn edildiğini görmemiz zor. Ciddi manada sette bu yeni yer merak ediliyor. Seksenlerde Mahalleye Ne İnşaatı Yapılıyor

Seksenlerde Mahalleye Ne İnşaatı Yapılıyor? Ne Açılacak? (3 Yorum)