İkimizin Yerine 408. Bölüm 1. Kısım Özeti 20 Ekim Hardik ve Gulli Evlendi

İkimizin Yerine dizisinde Hardik neşesi ile herkesi mutlu etmektedir. Gulli ile köyü dolaşan Hardik ondan etkilenmiştir. Gulli’nin yakında evlenecek olması Hardik’i üzerken Gulli için geri sayım başlamıştır. İkimizin Yerine 408. Bölüm 1. Kısım Özeti başlıyor.

Dadisa Subhadra’ya ilacını içirirken Subhadra Gulli hakkında sorular sorar. Bu sırada salondan müzik sesleri gelir. Aşağıya inen ev halkı büyük bir orkestra görürler. Hardik bunu gelen misafirler için tuttuğunu söyler. Basant ve Dadisa kimin geleceğini sorar. Hardik çok sevdiğiniz birisi der ve içeri Anandi, Şiv ve Amol girer. Onlarda böyle karşılanmaktan mutlu olurlar. Subhadra bu kadar para harcamaya ne gerek vardı derken Hardik onların vip misafirler olduğunu belirtir.

Sançi baba evine gelir. Menakşi ve Iravati memnun olurlar. Sançi hal hatır sorduktan sonra Anandi’yi sorar. Iravati onun Gulli’nin düğünü için Jetsar’a gittiğini söyler. Sançi aslında Saurab’ın sıkıştırdığını Anandi’ye söylemek ve onun tavsiyelerini almak için gelmiştir ancak Anandi olmadığı için bunu söylemez. Gulli için mehendi (Kına) uygulaması yapılırken herkes çok mutludur. Hardik ile Gulli bazen göz göze gelirler.

Danslar edilirken Hardik Gulli’nin yanına gelir ve hayatında hep mutlu olmasını ister ve onu dansa kaldırır. Bu sırada damat adayı Baraat ve ailesi de gelirler. Subhadra damadın annesine gelir ve Gulli’yi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim der. Onun durumunu size anlatmadılar mı diye sorar. Kadın hayır diye cevap verince Subhadra Gulli’nin herşeyini anlatır. Kadın da kocasına anlatır. Damadın babası bu evlilik olmayacak deyince herkes şok olur.

Gulli’nin tecavüze uğradığını neden anlatmadınız der. Dadisa endişelerinde haklı olduklarını ancak Gulli’ye tecavüze yeltenildiğini ancak sıkıntı olmadan sorunun halledildiğini anlatır. Ancak baba ikna olmamıştır. Damadı da alıp giderler. Gulli ağlıyordur. Subhadra hiç bir şey olmamış gibi bu kızla şimdi kim evlenecek der. Hardik ortaya atılır ve ben diye bağırır. Aile şok üstüne şok yaşıyordur.

Subhadra delirdin mi böyle bir kız alınır mı diye çıkışır. Gulli’nin geçmişinde taciz olayına karıştığını hatırlatır. Hardik onun geçmişi beni ilgilendirmiyor der ve onunla gelecekte neler yapılacağı benim için önemli der. Ailesinden onunla evlenmek için izin ister. Subhadra’nın bütün itirazlarına rağmen Gulli’nin ailesi bu evliliği onaylar. Gulli bu sefer mutluluktan ağlamaya başlar. Dadisa ve ailesi de mutludur. Subhadra ilk kez iyilik yapmıştır tabi farkına varmadan.blank

Hardik Gulli’nin karşısına geçer ve benimle evlenir misin diye sorar. Gulli Anandi’ye bakar ve onunda onayını aldıktan sonra evet manasında başını sallar. Hardik ve herkes mutlu olurlar. İkimizin Yerine 20 Ekim 1. Kısım Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 408. Bölüm Fragmanı