Şeref Sözü Neden Erken Final Yapıyor? İşte Detaylar

Tims & B Yapım’ın yeni dizisi Şeref Sözü için çok erken bir final kararı geldi. Show Tv erken final alma konusunda yeni bir rekor kırdı ve bir dizinin ilk üç bölüm reytinglerine bakarak final kararı verdi. Şeref Sözü  dizisi 29 ekim perşembe günü 5. bölüm çekimleri için sete çıkacaktı; ancak set öncesi açıklanan erken final kararı sonrası oyuncularda şok yaşadı.

Şeref Sözü dizisinde oyuncular ve set ekibi de aslında reyting sonuçlarını görünce bir final kararı gelmesini bekliyordu ancak bunun en az 6. bölümde gerçekleşeceğini düşünüyordu. Yani 6 bölüm para kazanmayı bekleyen oyuncular ve çalışanlar sadece 4 bölüm para alabilecek.

Şeref Sözü Neden Final Yapıyor?

Şeref Sözü dizisinin ilk üç bölümünde ki istikrarlı kötü reytingler Show TV tarihinde ikinci kez bu kadar erken final kararı almasına neden oldu. Show TV satın aldığı diziler ile ilgili yapımcılara yayın garantisi vermiyor; örneğin Atv’ye veya Trt 1’e dizi satan yapımcılar 6 bölüm peşin para alırken bir de en az 10 bölüm de yayın garantisi alıyor. Dizisini Atv’ye veya Fox TV’ye kabul ettiremeyen yapımcılar ise Show TV’nin bu ağır şartlarını kabul etmek zorunda kalıyor.

Show TV son yıllarda adeta kimsenin satın almak istemediği dizileri yani elek altı olan dizileri alıyor; tutarsa tutar tutmazsa ben final yapar çıkarım zarara karışmam diyor. İşte Show TV bu yüzden dizi tutturamıyor.

  • Şeref Sözü 14 ekim 2020 de 1. bölümü ile 2.12 reyting
  • 2. bölümü ile 21 ekim 2020 de 3.43 reyting
  • 3. bölümü ile 28 ekim de 2.64 reyting almıştır.

Görüldüğü üzere Şeref Sözü dizisi her ne kadar 2. bölümde bir miktar reyting artırsa da 3. bölümde 2. bölümde yaşadığı yükselişi kaybetmiş ve yeniden düşüşe geçmiştir. Şeref Sözü dizisinin 3. bölümde yaşadığı düşüş dizinin final yapmasına neden olmuştur.

Şeref Sözü Ne Zaman Final Yapacak?

Şeref Sözü dizisi 4. bölümü ile 4 kasım 2020 çarşamba günü final yaparak ekranlara veda edecektir. Şeref Sözü dizisinin 4. bölümünde her ne kadar final yazacak olsa da bu senaryo anlamında bir final olmayacak ve dizi yarıda kalacaktır.

Şeref Sözü dizisi senaristleri aslında dizilerini izleyiciye sevdirebilmek için zaman bulamadı; zaten bir çok insanın ümit bağladığı, emek ve zaman harcadığı bir proje için bu kadar erken final kararı alınması çok acı. Bir dizi için bu kadar erken final kararı verilmesi sadece emek veren oyunculara değil izleyiciye de çok ayıp. İzleyici de izledikleri bir hikayenin sonunu göremeyecekler; bir kitap okuduğunuzuSeref Sozu final resimleri 1 düşünün yarıda bırakılmış.

Çarşamba akşamları Şeref Sözü dizisi zaten tutunamazdı özellikle Kuruluş Osman, Sadakatsiz, Sen Çal Kapımı, Benim Adım Melek ve Doğduğun Ev Kaderindir gibi çok başarılı dizilerin karşısında zaten tutunma şansı azdı bir akşamda bu kadar çok dizi olurda izleyici hangisini izleyecek. Bu nedenle de birileri final yapmak zorunda kalacak.

Yorum yaz

Şeref Sözü Neden Erken Final Yapıyor? İşte Detaylar (10 Yorum)

  1. Böyle güzel bir diziye nasıl final yaparsınız anlamış degilim bu kadar değerli oyuncuların oynadığı güzel bir senoryoyu göz göre göre bitirdiniz şov tv,ye yakışmadı seyircileri resmen hüsrana Uğrattınız

  2. TV de daha kötü diziler varken neden bu dizi final yapıyor şov tv kınıyorum bu seyirciye resmen sayğısızlık birdaha asla şov tv izlemeyeceğim bu diziyi tekrar devam ettirmezlerse

  3. Lüften seref sözü bitmesin ,
    Dito Tam anlamaya calisirken jeden final yaptiriyorsunuz . Sadece filimde cok kotuluk var Tek bir kizla herkes urasiyor . Lüften devam Edin.

  4. Bencede perşembeye geçsin kesin tutar. Bitmesine üzüldüm aslında tutacak konusu vadı.sadece yanlış güne kurban gitti. Lütfen devam etsin