Sol Yanım Asena Kimdir? Defne Samyeli

Kasım ayında ilk bölümü ile ekranlarda olacak Sol Yanım isimli gençli dizisinde güzel oyuncu ve sunucu Defne Samyeli de yer alacak. Her ne kadar 24 yaşında ki Deren Talu ve Derin Talu’nun annesi olsa da Defne Samyeli hala 30’lu yaşlarda görünmeyi başarıyor. Defne Samyeli Sol Yanım dizisinde de gerçek hayatta olduğu gibi genç görünen bir anneye hayat verecek.

Oyuncu kadrosunda Özge Yağız, Tolga Mendi, Cemre Baysel ve Emre Bey gibi genç ve yetenekli oyuncuların yer aldığı Sol Yanım dizisinde Defne Samyeli ve Cansel Elçin gibi deneyimli isimlerde yer alacak. Defne Samyeli Sol Yanım dizisinde Cansel Elçin’in hayat verdiği İhsan Kutlusoy karakteri ile partner olacak. Sol Yanim Asena ve ihsan

Sol Yanım Asena Kimdir?

40’lı yaşların başında oldukça güzel ve çekici bir kadın olan fakir bir mahallede doğup büyümüştür. Asena’nın hayatı İhsan Kutlusoy ile tanışması ile değişir. Asena oldukça inatçı ve kararlı da bir kadındır. Annesi öldükten sonra babası yeniden evlenen Asena kardeşi Ali’nin de kendisi gibi zengin olmaya çalıştığının da farkındadır. Babasına ve kardeşine bekledikleri kadar faydası dokunmayan Asena giyim tarzı ve havası ile bir çok erkeğin dikkatini çekebilecek bir kadınken Asena parası içi İhsan Kutlusoy ile evlenecektir; ancak İhsan gibi bir ada Asena’yı parası ile tatmin etse de Asena İhsan’ın oğlu Selim’e aşıktır. Asena bakalım aşkı ve hırsı arasında nasıl sınav yaşayacak.

İhsan Asena’nın ailesi ile görüşmesin bile istemez; Asena İhsan’ın istemediği her şeyi yapar; İhsan’ı spor hocası ile de aldatır.

sol yanim asena

Defne Samyeli Kimdir?

1 Temmuz 1972 de İstanbul Kasımpaşa’da doğan Defne Samyeli aslında Malatyalı olan Samyeli ailesinin torunlarıdır. Şuanda 48 yaşında olan Defne Samyeli oyunculuğu ile değil sunuculuğu ile tanınır.  1991 de Miss Turkey seçilen Defne Samyeli eğitimini i Boğaziçi Üniversitesi habercilik bölümünde tamamlamıştır. Kanal D de uzun yıllar ana haber sunan Defne Samyeli ana haberi bıraktıktan sonra oyunculuğa yönelmiştir. İstnabullu Gelin dizisine konuk olan Defne Samyeli daha önce de Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde de yer almıştır. Defne Samyeli son olarak Cem Yılmaz ile aşk yaşamıştır.sol yanim asena