Son Yaz Oyuncuları Kadrosu Karakterleri ve Konusu

O3 Medyan’nın yeni dizisi Son Yaz’ın başrollerini Alperen Duymaz ve Hafsanur Sancaktutan paylaşacak. Burak Arlıer’in yönetmen olarak yer alacağı Son Yaz dizisi İzmir’in güzel ilçesi Urla’da çekilecek.

OyuncuKarakterKarakter AçıklamasıGörsel
Ali Atay Savcı Selim KaraCumhuriyet Savcısıson yaz Selim
Funda Eryiğit Canan Selim’in eşison yaz Canan
Alperen Duymaz Akgün Gökalp TaşkınSelçuk Taşkın’ın oğluson yaz akgun
Hafsanur Sancaktutan YağmurSelim Kara’nın kızıSon Yaz yagmur
Ata Nedim ArmanAltaySelim Kara’nın oğluson yaz altay
Emre Karayel Fatih DoğanayCanan ve Selim’in arkadaşları avukatson yaz fatih
Şebnem Dönmez SerapKaan’ın annesison yaz Serap
Erdem Şanlı Kaan GökYağmur’un sevgilisiErdem Şanlı Son yaz dizisinde Kaan Gök olarak yer alacak
Sinan TuzcuMetin YamanEmel’in eşison yaz metin
Sezer Avcı EmelCanan’ın ablasıson yaz emel
Yasemin Yazıcı Naz YamanEmel’in kızıson yaz naz
Yunus Narin Eray DuranerAkgün’ün işletmeci arkadaşıson yaz eray
Sarp İkiler ArdaYağmur’un arkadaşıSarp İkiler Son yaz dizisinde Arda karakteri ile yer alacak.
Arif PişkinSelçuk TaşkınAkgün’ün babasıson yaz selcuk
Halil Babür Soner SancaktarSadi’nin oğlu, Akgün’ün düşmanıHalil Babür Son yaz Soner resimleri
Cengiz Okuyucu Ahmet Tunalıson yaz ahmet

 

Son Yaz Oyuncuları

Ali Atay (Savcı Selim Kara)

Tam ismi Dursun Ali Atay olan yakışıklı oyuncu  20 Nisan 1976 Rize doğumludur ve 44 yaşının içindedir. Oyucu Hazal Kaya ile evli olan ve bir çocuğu olan Ali Atay Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. Leyla ile Mecnun dizisi ile çok sevilen Ali Atay son olarak 2015  Mutlu Ol Yeter dizisinde son kez televizyonda yer almıştır Daha sonra 017 de Masum isimli internet dizisinde yer almıştır.

Savcı Selim Kara İstanbul’da gören yapan başarılı bir cumhuriyet savcısıdır. İşi tehlikeli olduğu için ailesini İzmir Çeşme de tutuyor. İşine çok odaklanan Selim ailesinin yanına uzun zamandır gidememiş ve onları ihmal etmiştir bu nedenle de artık eşi Canan ondan boşanmayı bile düşünüyor. Karizmatik bir adam olan Selim geçmişi sırlar ile doludur. Selim geçmişinden asla bahsetmez, zaten çok konuşmaz bu nedenle de çevresindekiler onu karizmatik bir tip olarak tanır ve saygı duyar. Dürüst, zeki ve güvenilir bir adam. Yıllar önce hapse attırdığı bir suçlu onunla anlaşma yaparak bildiği her şeyi söyleme karşılığında ondan oğluna sahip çıkmasını ister. 

ali atay son yaz dizisi

Funda Eryiğit (Canan)

Oyuncu Berkay Ateş’in eşi olan Funda Eryiğit daha önce de Can Kırıkları dizisinde yer almıştı. Funda Eryiğit 1984 de Hollanda’da da dünyaya gelmiştir. 36 yaşında olan Funda Eryiğit İstanbul Üniversitesinde Tiyatro bölümü mezunudur. İlk olarak Poyraz Karayel dizisinde hayat verdiği Eda karakteri ile tanınan Funda Eryiğit daha önce de Karadayı ve Gecenin Kraliçesi gibi dizilerde yer almıştır. Funda Eryiğit 53 kg ağırlığında ve 171 cm uzunluğundadır.

Canan savcı Selim Kara’nın eşidir. Selim ile hukuk fakültesinden sınıf arkadaşıdır. Baskın ve otoriter bir anne olsa da aslında bir eş olarak ve insan olarak duygusal ve yapıcı bir kadındır. 20 sene önce Selim ile karşılaşmış mesleğini bile bırakarak kendisini Selim ve çocukları için feda etmiştir. Bir öz güven sorunu yaşayan Canan artık ihmal edildiğinin farkındadır mesleğine dönmek ve Selim’den ayrılmak ister.  Evlatları için canını vermekten bir an bile geri durmayacak kadar gözü kara bir kadın olan Canan Akgün geldikten sonra çok daha zorlu bir hayata başlar ve kızını Akgün’den korumak ister. 

funda eryigit Son Yaz dizisi canan

Alperen Duymaz (Akgün Gökalp Taşkın)

Lise yıllarında şarkıcı olma hayali kuran ve bir müzik grubuna üye olan Alperen Duymaz sesi ile değil yakışıklılığı ile dikkat çekince modelliğe geçmiş sonrasında gelen oyunculuk teklifleri ile çıtayı daha da ileri götürmüştür. Hacettepe Üniversitesi Tiyatro eğitimi alan Alperen Duymaz 1.82 m boyunda ve 73 kg ağırlığında fit bir vücuda sahiptir. Tatlı Küçük Yalancılar hazırlıkları sürerken menajerinin isteği ile seçmelere katılan Alpern Duymaz Cesur rolü için uygun görülmüş ve Alperen Duymaz da yakaladığı ilk fırsatı çok güzel değerlendirmiştir. Bodrum Masalı dizisi ile yıldız olmayı başaran Alperen uymaz son dönemde yer aldığı Çarpışma ve Zemheri dizileri ile ne yazık ki başarıyı yakalayamamış ve reyting canavarına yenik düşmüştür. Alperen Duymaz öğretmen sevgilisi Kübra Kelkit ile evlenmiştir.

Akgün suç dünyası içinde büyümüş sorunlu ve karanlık bir gençtir, Babası organize bir suç örgütü lideriyken 8 yıl önce tutuklanmıştır. Annesi ise Akgün daha 10 yaşındayken babasının düşmanları tarafından öldürülmüştür. Babası hapse girdikten sonra eski zengin hayatı bir anda yokluğa dönmüştür ancak Akgün tekrar zengin olabilmek için tehlikeli işlere girmiştir. Babası onu Savcı Selim’e emanet edince sadece bir çanta alarak Çeşme’ye gelmek zorunda kalıyor. Çeşme’ye geldikten sonra da bela Akgün’ün peşini bırakmıyor; bir de Savcı Selim’in kızı Yağmur’a aşık oluyor. 

Son Yaz dizisi alperen duymaz

Hafsanur Sancaktutan (Yağmur)

Son Yaz dizisinde Alperen Duymaz ile partner olacak Hafsanur Sancaktutan  20 Mart 2000 de İstanbul dünyaya gelmiştir ve 20 yaşının içindedir. Tiyatroya ve oyunculuğa aşık olan Hafsanur Sancaktutan aldığı oyuncuk eğitimleri sonrası katıldığı Servet dizisi seçmelerini geçse de diziden beklediğini bulamamıştır. Daha sonra Gülperi dizisine Fidan karakteri için davet edilen Hafsanur Sancaktutan dizi de çok beğenilince Aşk Ağlatır dizisinde başrol olarak yer almaya hak kazanmış ve Türkiye’nin sevilen kadın başrol oyuncularından biri olarak kabul edilmeye başlamıştır.  1.63 cm boya sahip olan Hafsanur Sancaktutan 53 kg’dır.

Yağmur oldukça hırçın ve güzel bir kızdır. Canan ve Savcı Selim’in kızı olan Yağmur liseyi yeni bitirmiştir ve üniversiteye gitmek için gün saymaktadır. Babasına kendilerini ihmal ettiği için çok kızsa da babasına da çok benzemektedir. İlk görüşte Akgün’ü hiç sevmez ama sonradan onun cazibesine  çabuk kanar. Haksızlığı hiç gelemeyen Yağmur çok da dediğim dedik bir kız.

hafsanur sancaktutan son yaz dizisi

Ata Nedim Arman (Altay)

Çocuk oyuncu Ata Nedim Arman Cumali Ceber: Allah Seni Alsin isimli 2017 yapım filmde Cumaali’nin çocukluğunu oynamıştı şimdi ise Son Yaz isimli dizinin ana kadrosuna seçildi.

Altay Canan ve Selim’in oğludur.  Zeki bir çocuk olan Altay ablasının etkisinde kalmış özgüveni olmayan bir çocuk. Utangaç da bir çocuk olan Altay teknoloji bağımlılığıjna doğru giderken ablasının desteği ile dalışa ve yelekene başlamış çok da sevmiş spor yapmayı. Akgün’ün serserilikleri ona çok tatlı gelmiş ablası gibi olmak yerine Akgün gibi olmak istiyor. İşi nedeniyle göremediği babasına çok düşkünüdür Ata Nedim Arman Son yaz dizisinde Altay olarak yer alacak

Emre Karayel (Fatih Doğanay)

Son olarak Çarkıfelek yarışmasını sunan Emre Karayel son olarak Şinasi karakteri ile Kocaman Ailem dizisinde yer almıştı. Emre Karayel 1972 de Osmaniye’nin güzel ilçesi Kadirli de dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Emre Karayel 2003  de Bir İstanbul Masalı dizisinde rol alarak dikkat çekmiştir.  1 Erkek 1 Kadın dizisinde hayat verdiği Ozan rolü kariyerinde ki en özel karakter olmuştur.

Fatih Canan ve Selim’in hukuk fakültesinden sınıf arkadaşıdır. Çok para kazanma hırsı olan Fatih İzmir’in en çok sevilen ve en çok kazanan ceza avukatlarından biridir. Çok para kazandıkça suça karışan Fatih zamanında Canan’a deliler gibi aşık olmuş ancak Canan onun yerine Selim’i seçmiştir. Etrafından çok güzel kadınlar olsa da Canan’ı unutmayan Selim hiç evlenmemiştir.  emre karayel son yaz dizisi oyuncusu

Şebnem Dönmez (Serap)

Son olarak Yeni Bir Ben’de jüri üyesi olarak yer alan Şebnem Dönmez Son Yaz dizisi ile yeniden oyunculuğa dönecek Şebnem dönmez ünlü oyuncu ve sunucudur.  17 Mayıs 1974 de Almanya doğumlu olan Şebnem Dönmez 46 yaşının içindedir. Medcezir dizisi ile ünlenen güzel oyuncu son olarak Avlu dizisinde yer almıştır.

Kaan’ın annesi olan Serap Çeşme’de emlakçılık yapıyor. Eşi vefat ettikten sonra ondan kalan malları yıllarca yemiş içmiş; güzelliğini korumaya çalışan Serap lüks içinde yaşıyor ancak hazıra dağ mı dayanır parası bitmek üzere olan Serap borç batağında. Serap bekar olduğu için erkeklerin dikkatini çekiyor; zaten dikkat çekmeyecek gibi değil; oldukça bakımlı ve güzel kadın. 

sebnem donmez son yaz dizisi

Erdem Şanlı (Kaan Gök)

Son olarak Eşkıya dizisinde Dinçer karakteri ile izlediğimiz Erdem Şanlı Yasak Elma dizisinde de Lila’nın sevgilisi Aksel olarak yer almıştı. İlk oyunculuk deneyimini Vatanım Sensin dizisi ile yaşayan Erde Şanlı Buket Kahraman Ajansın oyuncusudur. 1996 doğumlu olan Erdem Şanlı 24 yaşının içindedir.

Kaan Serap’ın oğludur. Sportif, duygusal, yakışıklı ve zeki bir çocuktur. Babasını yıllar önce kaybetse de Kaan üniversitede hukuk okuyarak başarılı bir hakim olmak istiyor aynı babası gibi. Yağmur ile uzatmalı sevgili olan Kaan herkes tarafından sevilen bir çocuktur.

erdem sanli

Sinan Tuzcu (Metin Yaman)

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında eğitim alan Sinan Tuzcu 10 Temmuz 1977 de Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. 43 yaşında olan Sinan Tuzcu Duru Tiyatro görev almış ve kendini geliştirmiştir. Aktif olarak tiyatro yapan Sinan Tuzcu Sen Anlat Karadeniz dizisinde Mustafa Kaleli karakteri ile çok sevilmiştir.

Metin eskiden çok zengin bir ailenin evladıymış ama eşi Emel’i ailesi kabul etmeyince ailesinin mirasını redderek Emel ile evlenmiştir. Oldukça bilgili görgülü bir adam olan Metin kızı Naz’la da çok güzel bir arkadaşlık kurmayı başarmıştır. 

sinan tuzcu

Sezer Avcı (Emel)

1982 İstanbul doğumlu olan güzel oyuncu Sezer Avcı 38 yaşının içindedir. Akademi 35 Buçuk da oyunculuk eğitimini tamamlayan Sezer Avcı Familya ve Nefes Nefese dizileri ile çıkış yakalamıştır. Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık mezunu olan Sezer Avcı 159 cm boyunda ve 60 kg ağırlığındadır.

Emel Naz’ın annesi ve Canan’ın da ablası. Metin ile mutlu bir evliliği olan Emel restoran işletmecisi güler yüzlü ve tatlı bir kadın. Evin bütün işlerini Metin’den devralmış Metin’i kendisi ile baş başa bırakmış. Çok dobra bir kadın olan Emel sadece yemeklerde değil her işte çok beceriklidir.

sezer avci

Yasemin Yazıcı (Naz Yaman)

Yasemin Yazıcı Gaye Sökmen ajansın kayıtlı oyuncusudur. 8 Eylül 1997 İstanbul doğumlu olan Yasemin Yazıcı 23 yaşının içindedir. İngiltere de London School of Economics de Antropoloji eğitimini tamamlayan Yasemin Yazıcı Türkiye’ye döndükten sonra tiyatroya merak salmış ve bit çok oyunda sahneye çıkmıştır. Şuanda London Academy of Music and Dramatic Art da oyunculuk eğitimine devam etmektedir.

Emel ve Metin’in kızı olan Naz Yağmur’un da teyze kızı. Annesi Emel baskıcı bir tip olduğu için babası Metin’e daha düşkün, eğlenceli ve özgüvenli bir kız Naz. Gözü hep yükseklerde olan Naz her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyor bu nedenle de çevresinde ki erkekleri kendine layık görmüyor.  Sosyal medyada binlerce takipçisi olan Naz bakımlı ve güzel bir kız. 

Yasemin Yazici

Yunus Narin (Eray Duraner)

Sevgili Geçmiş dizisinde Aras Kutlu olarak izlediğimiz Yunus Narin Son Yaz dizisi oyuncu kadrosuna dahil oldu. 1989 da İzmir de dünyaya gele Yunus Narin  Dokuz Eylül Üniversitesinde Sinema ve Televizyon eğitimi almıştır. Yılanların Öcü dizisi  ile tiyatrodan sinemaya geçen Yunus Narin en büyük çıkışını İstanbullu Gelin dizisinde ki Garip karakteri ile yaşamıştır. Yunus Narin 1.74 metre boyunda ve 71 kilo ağırlığındadır.

Eray Çeşme’de mekan işleten genç bir girişimci. Babasının da bir sürü eğlence mekanı var. Yılları Akgün ile kesişecek Eray Akgün ile yakın bir dostluk kuracak 

yunus narin

Sarp İkiler (Arda)

Sarp İkiler Son Yaz dizisine seçildi. 1997 doğumlu yakışıklı oyuncu son olarak Hercai dizisinde Caner karakteri ile yer almaktaydı. İstanbul’da Radyo ve Televizyon eğitimi alan Sarp İkiler 23 yaşının içindedir.

Arda Kaan, Naz ve Yağmur’un yakın arkadaşlarından biri. Eğlenmeyi çok seven Arda gerçekçi bir adamdır çevresinde gerçek dostları olduğunu görmesi onu çok mutlu eder. Aslında gizemli de bir genç olan Arda Yağmur’un iyi kalpli arkadaşlarından biridir.sarp ikiler

Arif Pişkin (Selçuk Taşkın)

Arif Pişkin 30 kasım 1970 İstanbul doğumludur ve 50 yaşının içindedir. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Tiyatro eğitimi alan Arif Pişkin bir çok tiyatro oyununda yer aldıktan sonra son dönemde Kurtlar Vadisi Pusu, Güllerin Savaşı ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinde yer aldı. Arif Pişkin  Yeditepe Üniversitesinde öğretim elemanı olarak görev almaya devam etmektedir.

Arif Pişkin Son Yaz dizisinde Akgün’ün babası Selçuk Taşkın olarak yer alacaktır. Selçuk dört yıldır hapis yatmaktadır. Kendisini tutuklayan Savcı Selim’e bir teklif ile gelir ve ona bildiği her şeyi anlatmak karşılığında oğluna sahip çıkmasını istemiştir.arif piskin

Halil Babür (Soner Sancaktar)

Son olarak Çukur dizisinde hayat verdiği Veysel karakteri ile çok sevilen Halil Babür 1987 Bitlis doğumludur ve 33 yaşının içindedir. Haliç Üniversitesi Tiyatro mezunu olan Halil Babür Yaprak Dökümü dizisi ile başladığı oyunculuğa  Pis Yedili ve Karadayı gibi diziler ile devam etmiştir.

Soner Akgün’ün babası Selçuk Taşkın’ın yardımcısı Halil Sadi’nin en küçük oğludur. Babası Halil Sadi hiç bir zaman Soner’i gerçek oğlu olarak kabul etmemiştir zira Soner Halil Sadi’nin metresinden olma oğludur. Halil SAdi her aman Soner’i pis işlerinde kullanmış ve ezmiştir. Akgül de yıllarca Soner’i ezmiş ve ona pis işlerini yaptırmıştır; ancak Akgün’ün babası Selçuk tutuklanıp da Halil Sadi başa geçince rövanş sırası Soner’e gelmiştir. Soner Akgün’ün ezeli rakibi ve düşmanıdır. Acımasız bir adam olan Soner’in göstermese de içinde büyük yaraları vardır bu yaralarını gizlemek içinde sert yüzünü göstermek ister.

halil babur

Cengiz Okuyucu (Ahmet Tunalı)

Son olarak İlker Ayrık ile Acayip Tipler programında izlediğimiz Cengiz Okuyucu 1979 İstanbul doğumludur ve 41 yaşının içindedir. Daha önce Yedi Kocalı Hürmüz tiyatrosunda görev alan Cengiz Okuyu Kurt Kapanı ve Kış Güneşi dizilerinde oyunculuk becerilerini sergilemiştir.

Ahmet Akgün’ün babası Selçuk Taşkın’a hizmet etmiş bir adam. Selçuk hapse girince o da Halil Sadi’nin oğlu Soner’in emrine geçmiş. Her ne kadar Soner’den taraf gibi dursa da içten içe Akgün’ün iyiliğini kolluyor. 

cengiz okuyucu

Son Yaz Tanıtım Fragmanı

Son Yaz dizisi kadrosuna yeni oyuncular dahil oldukça ve dizi ile ilgili yeni bilgiler eriştikçe bu sayfada yer alan bilgileri güncelleyeceğiz.

Son Yaz dizisi oyuncu fotograflari

Romantik komedi tarzında olacak Son Yaz dizisinin çekimlerine kasım ayı sonunda başlamıştı. Son Yaz dizisi 1 Ocak Cuma 20.00 de Fox TV ekranlarında yayında olacak. 

Son Yaz dizisi için anlaşılamayan oyuncular:

Ahu Türkpençe

2 Ocak 1977 Samsun doğumlu olan Ahu Türkpençe 43 yaşındadır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Fizik eğitimi alan Ahu Türkpençe Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde katıldığı bir etkinlikten sonra oyuncu olmaya karar verdi. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitimlerini tamamlayan Ahu Türkpençe özellikle Yedi Numara ve Bir İstanbul Masalı dizileri ile çok sevildi. Ahu_Türkpençe son olarak Börü dizisinde yer aldı. Arda Sözen ile aşk yaşadığı bilinen Ahu Türkpence son dönemde aldığı kilolar ile dikkat çekti. ahu turkpence Son Yaz dizisi

Alina Boz

Son olarak Aşk 101 dizisinde Eda karakteri ile yer alan Alina Boz Son Yaz dizisi ile sözleşme imzaladı. Bu sezon hem Aşk 102 dizisi ile hemde Son Yaz dizisi ile sete çıkacak olan Alina Boz 14 Haziran 1998 Moskova doğumludur. 2003 de Cesur Hemşire dizisinde ilk kez kamera karşısına geçen Alina Boz’un kariyeri Paramparça dizisi ile değişmiştir. Sevda’nın Bahçesi dizisi ile reyting canavarına yenik düşen Alina Boz Elimi Bırakma dizisi ile başarıya ulaştı. Sezen Aksu’nun oğlu Mithat Can Özer ile aşk yaşayan Alina Boz 173 cm boyundadır ve 50 kg’dır.alina boz son yaz dizisi

Gökçe Akyıldız

Çocuk oyuncu olarak dizi sektörüne giren Gökçe Akyıldız yirmiden fazla projede yer almasına rağmen ünlü olması Kırgın Çiçekler dizisinde hayat verdiği Songül karakteri ile ünlenmiştir. 28 yaşında olan ve 30 Ekim 1992 Sinop da dünyaya gelen Gökçe Akyıldız daha önce de Fatih Harbiye dizisinde yer alsa da dikkat çekmeyi başaramamıştır. Mustafa Özyurt ile evli olan ve bir oğlan çocuğu annesi olan Gökçe Akyıldız 1.64 metre boyunda, 51 kilo uzunluğundadır. Kırgın Çiçeklerden sonra kendi isteği ile 3 sezondur ekranlarda yer almaya Gökçe Akyıldız 2020 de Son Yaz dizisi ile ekranlarda olacaktır. gökçe akyıldız son yaz oyuncusu

Aşk ağlatır dizisi ile ünlenen Hafsanur Sancaktutan ve son olarak Zemheri dizisinde hayat verdiği Ayaz karakteri ile büyük hüsran yaşayan Alperen Duymaz’ın uyumu ise göz doldurdu.

Son Yaz Oyuncuları Kadrosu Karakterleri ve Konusu (2 Yorum)

  1. Şebnem Dönmez medcezir dizisiyle mi ünlenmiş.? Çoğu oyuncu daha doğmadan önce Şebnem Dönmez tv de program yapıyordu..