Son Yaz Oyuncuları Kadrosu Karakterleri ve Konusu

O3 Medyan’nın yeni dizisi Son Yaz’ın oyuncu kadrosu belli oldu. Başrollerini Alperen Duymaz ve Hafsanur Sancaktutan paylaşacağı Son Yaz dizisi Fox TV ekranlarında yayında olacak. Romantik komedi tarzında olacak Son Yaz dizisinin çekimlerine kasım ayı sonunda başlandı ve dizinin aralık ayı ortasında yayında olması planlanıyor.

Burak Arlıer’in yönetmen olarak yer alacağı Son Yaz dizisi İzmir’in güzel ilçesi Urla’da çekilecek.

Son Yaz Oyuncuları

Funda Eryiğit (Canan)

Oyuncu Berkay Ateş’in eşi olan Funda Eryiğit daha önce de Can Kırıkları dizisinde yer almıştı. Funda Eryiğit 1984 de Hollanda’da da dünyaya gelmiştir. 36 yaşında olan Funda Eryiğit İstanbul Üniversitesinde Tiyatro bölümü mezunudur. İlk olarak Poyraz Karayel dizisinde hayat verdiği Eda karakteri ile tanınan Funda Eryiğit daha önce de Karadayı ve Gecenin Kraliçesi gibi dizilerde yer almıştır. Funda Eryiğit 53 kg ağırlığında ve 171 cm uzunluğundadır.

Canan savcı Selim Kara’nın eşidir.

Alperen Duymaz (Akgün)

Lise yıllarında şarkıcı olma hayali kuran ve bir müzik grubuna üye olan Alperen Duymaz sesi ile değil yakışıklılığı ile dikkat çekince modelliğe geçmiş sonrasında gelen oyunculuk teklifleri ile çıtayı daha da ileri götürmüştür. Hacettepe Üniversitesi Tiyatro eğitimi alan Alperen Duymaz 1.82 m boyunda ve 73 kg ağırlığında fit bir vücuda sahiptir. Tatlı Küçük Yalancılar hazırlıkları sürerken menajerinin isteği ile seçmelere katılan Alpern Duymaz Cesur rolü için uygun görülmüş ve Alperen Duymaz da yakaladığı ilk fırsatı çok güzel değerlendirmiştir. Bodrum Masalı dizisi ile yıldız olmayı başaran Alperen uymaz son dönemde yer aldığı Çarpışma ve Zemheri dizileri ile ne yazık ki başarıyı yakalayamamış ve reyting canavarına yenik düşmüştür. Alperen Duymaz öğretmen sevgilisi Kübra Kelkit ile evlenmiştir.

Akgün suç dünyası içinde büyümüş sorunlu ve karanlık bir tiptir. Oldukça tehlikeli bir tip olan Akgün hapse girmekten veya vurulmaktan da korkmaz. 

Hafsanur Sancaktutan

Son Yaz dizisinde Alperen Duymaz ile partner olacak Hafsanur Sancaktutan  20 Mart 2000 de İstanbul dünyaya gelmiştir ve 20 yaşının içindedir. Tiyatroya ve oyunculuğa aşık olan Hafsanur Sancaktutan aldığı oyuncuk eğitimleri sonrası katıldığı Servet dizisi seçmelerini geçse de diziden beklediğini bulamamıştır. Daha sonra Gülperi dizisine Fidan karakteri için davet edilen Hafsanur Sancaktutan dizi de çok beğenilince Aşk Ağlatır dizisinde başrol olarak yer almaya hak kazanmış ve Türkiye’nin sevilen kadın başrol oyuncularından biri olarak kabul edilmeye başlamıştır.  1.63 cm boya sahip olan Hafsanur Sancaktutan 53 kg’dır.

Ali Atay (Savcı Selim Kara)

Tam ismi Dursun Ali Atay olan yakışıklı oyuncu  20 Nisan 1976 Rize doğumludur ve 44 yaşının içindedir. Oyucu Hazal Kaya ile evli olan ve bir çocuğu olan Ali Atay Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. Leyla ile Mecnun dizisi ile çok sevilen Ali Atay son olarak 2015  Mutlu Ol Yeter dizisinde son kez televizyonda yer almıştır Daha sonra 017 de Masum isimli internet dizisinde yer almıştır.

Savcı Selim Kara İzmir’in Çeşme ilçesinde görev yapan başarılı bir cumhuriyet savcısıdır. Savcı Selim’in başı Akgün ile beladadır. Her ne kadar Akgün duygusal bir genç olsa da oldukça da problemli bir tiptir. Selim Kara söz vermemiş olsa bırak Akgün’ü korumayı can borcu olduğu problemli bir tip olan 

Gökçe Akyıldız

Çocuk oyuncu olarak dizi sektörüne giren Gökçe Akyıldız yirmiden fazla projede yer almasına rağmen ünlü olması Kırgın Çiçekler dizisinde hayat verdiği Songül karakteri ile ünlenmiştir. 28 yaşında olan ve 30 Ekim 1992 Sinop da dünyaya gelen Gökçe Akyıldız daha önce de Fatih Harbiye dizisinde yer alsa da dikkat çekmeyi başaramamıştır. Mustafa Özyurt ile evli olan ve bir oğlan çocuğu annesi olan Gökçe Akyıldız 1.64 metre boyunda, 51 kilo uzunluğundadır. Kırgın Çiçeklerden sonra kendi isteği ile 3 sezondur ekranlarda yer almaya Gökçe Akyıldız 2020 de Son Yaz dizisi ile ekranlarda olacaktır.

Emre Karayel

Son olarak Çarkıfelek yarışmasını sunan Emre Karayel son olarak Şinasi karakteri ile Kocaman Ailem dizisinde yer almıştı. Emre Karayel 1972 de Osmaniye’nin güzel ilçesi Kadirli de dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Emre Karayel 2003  de Bir İstanbul Masalı dizisinde rol alarak dikkat çekmiştir.  1 Erkek 1 Kadın dizisinde hayat verdiği Ozan rolü kariyerinde ki en özel karakter olmuştur.

Şebnem Dönmez

Son olarak Yeni Bir Ben’de jüri üyesi olarak yer alan Şebnem Dönmez Son Yaz dizisi ile yeniden oyunculuğa dönecek Şebnem dönmez ünlü oyuncu ve sunucudur.  17 Mayıs 1974 de Almanya doğumlu olan Şebnem Dönmez 46 yaşının içindedir. Medcezir dizisi ile ünlenen güzel oyuncu son olarak Avlu dizisinde yer almıştır.

Arif Pişkin (Selçuk)

Arif Pişkin 30 kasım 1970 İstanbul doğumludur ve 50 yaşının içindedir. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Tiyatro eğitimi alan Arif Pişkin bir çok tiyatro oyununda yer aldıktan sonra son dönemde Kurtlar Vadisi Pusu, Güllerin Savaşı ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinde yer aldı. Arif Pişkin  Yeditepe Üniversitesinde öğretim elemanı olarak görev almaya devam etmektedir.

Arif Pişkin Son Yaz dizisinde Alperen Duymaz’ın babası olarak yer alacak

Sinan Tuzcu

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında eğitim alan Sinan Tuzcu 10 Temmuz 1977 de Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. 43 yaşında olan Sinan Tuzcu Duru Tiyatro görev almış ve kendini geliştirmiştir. Aktif olarak tiyatro yapan Sinan Tuzcu Sen Anlat Karadeniz dizisinde Mustafa Kaleli karakteri ile çok sevilmiştir.

Sezer Avcı

1982 İstanbul doğumlu olan güzel oyuncu Sezer Avcı 38 yaşının içindedir. Akademi 35 Buçuk da oyunculuk eğitimini tamamlayan Sezer Avcı Familya ve Nefes Nefese dizileri ile çıkış yakalamıştır. Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık mezunu olan Sezer Avcı 159 cm boyunda ve 60 kg ağırlığındadır.

Halil Babür

Son olarak Çukur dizisinde hayat verdiği Veysel karakteri ile çok sevilen Halil Babür 1987 Bitlis doğumludur ve 33 yaşının içindedir. Haliç Üniversitesi Tiyatro mezunu olan Halil Babür Yaprak Dökümü dizisi ile başladığı oyunculuğa  Pis Yedili ve Karadayı gibi diziler ile devam etmiştir.

Yasemin Yazıcı

Yasemin Yazıcı Gaye Sökmen ajansın kayıtlı oyuncusudur. 8 Eylül 1997 İstanbul doğumlu olan Yasemin Yazıcı 23 yaşının içindedir. İngiltere de London School of Economics de Antropoloji eğitimini tamamlayan Yasemin Yazıcı Türkiye’ye döndükten sonre tiyatroya merak salmış ve bit çok oyunda sahneye çıkmıştır. Şuanda London Academy of Music and Dramatic Art da oyunculuk eğitimine devam etmektedir.

Erdem Şanlı

Son olarak Eşkıya dizisinde Dinçer karakteri ile izlediğimiz Erdem Şanlı Yasak Elma dizisinde de Lila’nın sevgilisi Aksel olarak yer almıştı. İlk oyunculuk deneyimini Vatanım Sensin dizisi ile yaşayan Erde Şanlı Buket Kahraman Ajansın oyuncusudur. 1996 doğumlu olan Erdem Şanlı 24 yaşının içindedir.

Yunus Narin

Sevgili Geçmiş dizisinde Aras Kutlu olarak izlediğimiz Yunus Narin Son Yaz dizisi oyuncu kadrosuna dahil oldu. 1989 da İzmir de dünyaya gele Yunus Narin  Dokuz Eylül Üniversitesinde Sinema ve Televizyon eğitimi almıştır. Yılanların Öcü dizisi  ile tiyatrodan sinemaya geçen Yunus Narin en büyük çıkışını İstanbullu Gelin dizisinde ki Garip karakteri ile yaşamıştır. Yunus Narin 1.74 metre boyunda ve 71 kilo ağırlığındadır.

Ata Nedim Arman

Çocuk oyuncu Ata Nedim Arman Cumali Ceber: Allah Seni Alsin isimli 2017 yapım filmde Cumaali’nin çocukluğunu oynamıştı şimdi ise Son Yaz isimli dizinin ana kadrosuna seçildi.

Sarp İkiler

Sarp İkiler Son Yaz dizisine seçildi. 1997 doğumlu yakışıklı oyuncu son olarak Hercai dizisinde Caner karakteri ile yer almaktaydı. İstanbul’da Radyo ve Televizyon eğitimi alan Sarp İkiler 23 yaşının içindedir.

Cengiz Okuyucu

Son olarak İlker Ayrık ile Acayip Tipler programında izlediğimiz Cengiz Okuyucu 1979 İstanbul doğumludur ve 41 yaşının içindedir. Daha önce Yedi Kocalı Hürmüz tiyatrosunda görev alan Cengiz Okuyu Kurt Kapanı ve Kış Güneşi dizilerinde oyunculuk becerilerini sergilemiştir.

Son Yaz dizisi kadrosuna yeni oyuncular dahil oldukça ve dizi ile ilgili yeni bilgiler eriştikçe bu sayfada yer alan bilgileri güncelleyeceğiz.

Son Yaz dizisi için anlaşılamayan oyuncular:

Ahu Türkpençe

2 Ocak 1977 Samsun doğumlu olan Ahu Türkpençe 43 yaşındadır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Fizik eğitimi alan Ahu Türkpençe Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde katıldığı bir etkinlikten sonra oyuncu olmaya karar verdi. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitimlerini tamamlayan Ahu Türkpençe özellikle Yedi Numara ve Bir İstanbul Masalı dizileri ile çok sevildi. Ahu_Türkpençe son olarak Börü dizisinde yer aldı. Arda Sözen ile aşk yaşadığı bilinen Ahu Türkpence son dönemde aldığı kilolar ile dikkat çekti.

Alina Boz

Son olarak Aşk 101 dizisinde Eda karakteri ile yer alan Alina Boz Son Yaz dizisi ile sözleşme imzaladı. Bu sezon hem Aşk 102 dizisi ile hemde Son Yaz dizisi ile sete çıkacak olan Alina Boz 14 Haziran 1998 Moskova doğumludur. 2003 de Cesur Hemşire dizisinde ilk kez kamera karşısına geçen Alina Boz’un kariyeri Paramparça dizisi ile değişmiştir. Sevda’nın Bahçesi dizisi ile reyting canavarına yenik düşen Alina Boz Elimi Bırakma dizisi ile başarıya ulaştı. Sezen Aksu’nun oğlu Mithat Can Özer ile aşk yaşayan Alina Boz 173 cm boyundadır ve 50 kg’dır.

Aşk ağlatır dizisi ile ünlenen Hafsanur Sancaktutan ve son olarak Zemheri dizisinde hayat verdiği Ayaz karakteri ile büyük hüsran yaşayan Alperen Duymaz’ın uyumu ise göz doldurdu.

Son Yaz Oyuncuları Kadrosu Karakterleri ve Konusu (1 Yorum)