The Taste Türkiye Neden Final Yapıyor? Yeni Sezonda Devam Edecek mi? İşte Detaylar

The Taste Türkiye 2. Sezonunda Farklı Bir Konsept İle İzleyicisi Karşısına Çıkacak

The Taste Türkiye programı eylül ayında ikinci sezonu ile izleyicisi karşısında olacak. The Taste Türkiye’nin başarısız geçen ilk sezonu sonunda Fox Tv The Taste Türkiye yapımcısı Provizyon Medya’ya bir hak daha tanıdı ve yeni sezonda da The Taste Türkiye’ye bir şans daha verdi.

Yaz sezonunda yeterli izleyicinin olmadığını bu yüzden reytinglerin düşük gittiğini iddia eden The Taste Türkiye  yapımcısı Provizyon Medya isteklerini Fox TV’ye kabul ettirdi.

Tv8’in The Taste Türkiye biter bitmez kendi programı MasterChef Türkiye’yi yayına alacak olması da Fox TV’nin The Taste Türkiye’ye 2. sezon onayı vermesinde etkili oldu.

The Taste Türkiye tam final yaptı derken alınan bu devam kararı hem bizim için hemde The Taste Türkiye jürüleri ve yapım ekibi için sürpriz oldu.

The Taste Türkiye 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

The Taste Türkiye 2. sezon eylül 2019 da Fox Tv ekranlarında olacak gibi. The Taste Türkiye 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak

The Taste Türkiye 2. Sezon Tanıtım Fragmanı

The Taste Türkiye İlk Sezon 29 Temmuz’da Bitiyor

Yapımcılığını Provizyon Medya’nın üstlendiği, jüri üyeliğini Ali Ronay, Şemsa Denizsel ve Rıfat İnce’nin yaptığı The Taste Türkiye isimli yemek yarışması beklenenden daha erken olarak ilk sezona nokta koyma kararı aldı. 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü yayın hayatına başlayan The Taste Türkiye 12. bölümü ile 29 temmuz pazartesi günü ilk sezon finalini yaparak ekranlara veda edecek.

2013 de ABD’de The Taste ismi ile yayınlanan yarışma formatı daha sonra bir çok ülkede izlenme rekorları kırsa da bizim ülkemizde ömrü 12 bölüm oldu. The Taste Türkiye beklenenden zamandan erken final yapacağı için yarışmanın ne yazık ki doğru düzgün bir finali olmayacak. İşte Türkiye’de ki yarışma konseptlerinin de sorunu bu. Yapımcı yeterli reytingi bulamayınca apar topar final bile yapmadan kaçıyor. Peki izleyici aylarca kim kazanacak finalde neler olacak diye izledi bu yarışmayı onlara da mı bir saygınız yok?The Taste Türkiye 29 temmuz final

The Taste Türkiye Neden Final Yapıyor? (Final Kararı Son Anda İptal Edildi) The Taste Türkiye 2. Sezon ile Devam Edecek)

The Taste Türkiye geçen yaz sezonunda Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef yarışmasının gölgesinde kaldı. MasterChef  Türkiye çok iyi kurgulanmış ve yarışmacıları ile jürileri özellike reyting getirmesi için araştırılıp bulunmuş isimlerdi. MasterChef Türkiye bir çok kez tökezlemiş reytingleri dip yapmış ancak yapımcı sonradan öyle güzel çıkışlar yaşatmıştı ki yarışmaya MasterChef Türkiye sonuç olarak doğru düzgün bir şekilde final yaparak ekranlara veda edebilmişti; ancak The Taste Türkiye ne yazık ki bu kadar profesyonel ellere teslim edilmiş bir iş değil.

Kabul ediyorum belki de MasterChef  Türkiye’den kat ve kat kaliteli bir iş; belki de MasterChef Türkiye’den çok daha saf ve temiz bir projeydi ama Türkiye’de ne yazık ki kavgalar, entrikalar para ediyor. The Taste Türkiye’nin ne yazık ki bir Murat Özdemir’i yoktu. The Taste Türkiye yarışmasında bir çok kez tansiyon yükseldi ama bunun da reklamı doğru düzgün yapılıp izleyiciye merak duygusu verilemedi.

Milyonları bir yemek yarışmasında ekrana kitlemek gerçekten çok zor bir iştir. Yarışma seven çok az Türk varken bir de onları prime time da yani akşam 20:00’den sonra ekranda tutmak zor iştir. Eğer çok farklı bir konsept geliştirmediyseniz zaten yemek yarışmasının aldığı 2 reytingi başarı görmek zorundasınız. Zaten bir yemek yarışması 3 reyting alıyorsa kendini aşmıştır. Yemek yarışmasından 10 reyting almayı bekleyemezsiniz.

The Taste Türkiye’nin son bölüm reytinglerine aşağıda ki tablodan baktığınızda aldığı düşük reytingleri görebilirsiniz. The Taste Türkiye’yi bitiren en önemli neden düşük reytingler olmuştur.

 

The Taste Türkiye reyitngleri

The Taste Türkiye reyitngleri

The Taste Türkiye Devam Edecek mi?

The Taste Türkiye devam etmeyecek. The Taste Türkiye 29 temmuz 2019 pazartesi günü 12. bölümü ile sezon finali yapacak ve The Taste Türkiye’nin 13. bölüm eylül 2019 da izleyici karşısında 2. sezonu ile çıkmaya devam edecek.

The Taste Türkiye Yeni Sezonda Devam Edecek mi?

2o20 2021 yaz sezonunda The Taste Türkiye  ile birlikte MasterChef Türkiye’de 2. sezonu ile izleyicisi karşısına çıkmaya devam edecek. Yani hem The Taste Türkiye’nin yeni sezonu hem de MasterChef Türkiye’nin yeni sezonu çekilecektir.