İkimizin Yerine 327. Bölüm Özeti 31 Temmuz Sançi’ye Görücü Var

İkimizin Yerine 327. Bölüm Özeti

Sançi arkadaşı ile telefonda konuşur ve onlara Jagdiş’i etkilemeyi başardığını ama Jagdiş’in çocukları çok sevdiğini ve Jagdiş’in Mannu’dan ayıramadığını anlatır. Sançi’ye taktik veren arkadaşı Mannu’yu sende seviyormuş gibi yap böylelikle Jagdiş ile çok daha yakın olursunuz  ve vakit geçirirsiniz der. Sançi bu fikri sever.

Anandi eskiden öğretmen olduğu okula gider ve Jetsar ile ilgili gördüğü en büyük eksiklik görür.  Jetsar’da bir üniversite olmaması Anandi’nin kızlar ile ilgili tüm planlarını baltalamaktadır. Anandi köylülerin kızlarını şehre üniversite okumaya göndermedikleri için kızların üniversitede eğitiminden mahzun kaldıklarını fark eder. Anandi Şiv’i arar ve üniversite meselesinden bahseder. Şiv de Anandi’ye hak verir ve Jetsar da üniversite açmanın çok önemli olduğunu kabul eder ve bu konuyu bakan ile  yapacakları toplantı da konuşacaklarını söyler.

Jagdiş Mannu ile oynarken Sançi de hemen yanlarına oturur ve Mannu’yla oynamaktan zevk alır gibi yapar. Bu durumu gören Ganga Sançi’nin Mannu ile oynamasına şaşırır.

Ganga, mutfağa girdiğinde Sumitra’nın çalıştığını görür ve sen bırak ben yaparım der. Sumitra gerek yok ben yaparım der. Ganga Sumitra’ya canını ne sıktı herhangi bir hata mı mı gördün der. Sumitra sen ne gerekiyorsa yaptın, şimdi başka bir şey yapmana gerek yok der.

Anandi Sançi’yi bir köşeye çeker ve artık Jagdiş de sağlıklı ve eve geri döndü, bu yüzden artık biz geri dönmeliyiz der. Sançi çok sinirlenir ve sana ne ister giderim ister kalırım der. Anandi herkes evde bizi  bekliyor; annem de geri döndü. Annenin sana ihtiyacı olmalı der. Sançi bir kez daha Anandi’ye kızar ve sen yalnız gitmek istersen git ama ben burada kalacağım ve Jagdiş’i yalnız bırakmayacağım der.

Dadisa Sançi’ye geleneksel bir yemek hazırlamasını öğretir. Dadisa, Sançi’nin bu kadar çabuk öğrendiğini görmekten mutlu olur tam bu arada içeri Alok ve Iravati gelir ve Sançi’yi Hint geleneksel kıyafetler içinde yemek hazırlarken görünce şaşırır ve mutlu olurlar.  Iravati ve Alok Sançi’ye çok güzel göründüğünü söyler ve onu tebrik ederler

kimizin Yerine 327. Bölüm resimleri 3

Alok, Bairon’dan Jagdiş’in durumu ve onu bunu yapanlar konusunda bilgi alır. Bairon hala yapanların tespit edilemediğini ama bir şüphelinin olduğunu söyler. Jagdiş’in iyileşmekte olmasını Alok ve Iravati sevinir ve onu görebilir miyiz diye sorarlar. Dadisa onun ilaç aldığını şuanda dinlendiğini anlatır ve beraber Jagdiş’in odasına çıkarlar. Iravati Jagdiş’e kızını kurtardığı için teşekkür eder.

kimizin Yerine 31 temmuz resimleri 2

Iravati Dadisa’yı karşısına alır ve ondan bir kez de yüz yüze özür diler. Beraber yemek yedikten sonra Alok artık gitmeleri gerektiğini söyler. Dadisa onlardan bir gece kalmasını ister ama Iravati kalamayacaklarını söyler Jagdiş’i görmeye geldik hasta ziyareti kısa olur size daha sonra kalmaya geliriz diyor.

İkimizin Yerine 31 Temmuz Özeti Devam Ediyor

Sançi gideceklerini anlayınca odasına çıkar ve eşyalarını toplar artık burada kalmak için hiçbir bahanesi  kalmadığını düşünür. Sançi Jagdiş ile vedalaşır. Jagdiş Sançi’ye seni özleyeceğim bana bu kadar iyi baktığı için sana minnettarım der.

Mannu da Sançi’ye bilmeden yanlış bir şey yaptıysam özür dilerim der.  Sançi Mannu’yu çok seviyorum hiç bir şeyi kafama takmadım der. Sançi giderken Dadisa’dan dua alır. Dadisa istediğin zaman Jetsar’a gelebileceğini söyler. Sançi kapıdan çıkmadan önce J’ye son bir kez baktı

kimizin Yerine 31 temmuz resimleri 1

Şektarlar evlerine ulaşırlar ve Sançi’nin yaptığı yemeğin güzelliğini konuşurlar. Sançi annem öğretti tabi ki güzel olacak der. Ev halka annen kim senin diye sorarlar. Sançi de Jagdiş’in annesini kastettiğini söyler. Herkes şok.

Iravati Anandi’nin yanına gelir ve olaydan önce Sançi’nin kıyafetleri hakkında onunla konuşur. Iravati  ailesinin korunması için gereken bazı standartlardan bahseder. Anandi’ye sen Sançi’nin ablasısın kısa elbise giymesini durdurman gerekliydi der.

Anandi Sançi’nin kendilerini de kandırdığını partiye gitmeden önce etek ve yelek giydiğini ancak partide bu kıyafetleri değiştirmiş olabileceğini söyler. Anandi ben Sançi’yi korumaya çalışıyorum ama o buna hiç izin vermiyor beni hiç dinlemiyor ve bana kaba davranıyor der. Iravati herkesin kendine göre bir huyu var. Kaba davranışı için Sançi adına ben senden özür dilerim der.

Sumitra Dadisa’nın yanına gider ve ailesinin neden Ganga’ya yardım etmek için bu kadar büyük bir risk aldığını sorar. Dadisa  Ganga’nın bu konuda bir suçu olmadığını ve Ganga’yı suçlamanın yanlış olduğunu söyler.

Bairon gelir ve Ratan’ın ortalıkta olmadığını bir yere saklanmış olabileceğini söyler. Sumitra ya bir kez daha saldırırsa diye korkar. Sumitra bir kez daha gereksiz yere risk aldıklarını söyler. Ganga Sumitra’nın konuşmaları karşısında şaşırır. Basant güvenlik önlemlerini aldıklarını ve kimsenin ailesinden kimseye zarar veremeyeceğini anlatır. Ganga gelecek kaygısı yaşamaya başlar.

Alok Iravati’yi karşısına alır ve arkadaşının oğlu için Sançi’ye görücü gelmek istediklerini söyler. Iravati ama hem Mihir hem de Sançi hala okuyor nasıl olacak bu evlilik der. Alok, evlilik için aceleleri olmadığını  Mihir yarın Avustralya’ya gideceğini gitmeden ilk görüşmeyi yapmak istediklerini bu yüzden tanışmak istediklerini anlatır. Hem bu sürede bir birlerini daha iyi tanımak için fırsat bulurlar der.

Şiv ve Anandi odasına çıkar ve Şiv bir karım olduğunu unuttum bana hatırlat der ve Anandi ile  romantizm kurmaya çalışır. Anandi biraz sıkıntılı görününce Şiv neler olduğunu sorar. Anandi, Sançi’nin Jagdiş’e aşık olabileceği düşündüğünü ona olan ilgisinin iki arkadaşın bir birine olabilecek ilgisinden çok fazla olduğunu söyler. Şiv  Anandi’ye inanmaz. Duyduklarına şok olur.

Şiv işlerin yoğunluğundan eskisi kadar kardeşi Sançi ile ilgilenemediğini ve genel olarak evden uzak  kaldığını ama Sançi’yi uzaktan da olsa takip ettim  ve Jagdiş ile Sançi iki farklı dünyanın insanları birbirleri için yaratılmamış onlar bu Sançi’nin çocukluk oyunlarından biri olur inşallah der. Anandi Sançi’nin çocuk olmadığını artık büyüdüğünü ama düşünce olarak hala çocuk gibi davrandığını bu yüzden gerçekleri göremediğini anlatır.

kimizin Yerine 327. Bölüm resimleri 2

İkimizin Yerine 327. Bölüm Fragmanı

Yorum yaz

İkimizin Yerine 327. Bölüm Özeti 31 Temmuz Sançi’ye Görücü Var (1 Yorum)