TV8 MasterChef Yarışmacıları ve MasterChef Jüri Üyeleri Kimler?

MasterChef 9 sezon ve 170 bölümdür İngiltere de ve bir çok farklı ülkede yayın hayatına devam ediyor. Acun Medya ise İngiltere’den MasterChef’in yapım haklarını satın aldı ve MasterChef Türkiye adında yeni bir yemek hazırlama yarışması hazırladı.

MasterChef Türkiye’de finalin adı belli oldu. MasterChef Türkiye’yi kim kazanacak?  Kerem  mi? Uğur mu? Detaylar için tıklayınız Master Chef

MasterChef Türkiye 1 eylül cumartesiden itibaren cumartesi ve pazar akşamları 20:00 da  Tv8 ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Daha önce de Tv8 de yemek yarışması olarak Onur Büyüktopçu’nun sunumu ile ekranlara gelen Yemekteyiz yarışması vardı. Bu sezonda Tv8 de hem Yemekteyiz hemde MasterChef Tv8 ekranlarında olacak. Tv8 de bu sezon hem hafta içi hemde hafta sonu bol bol yemek var.

MasterChef yarışmasına binlerce başvuru yapıldı bu başvurular tek tek değerlendirildi ve aralarından 30 tanesi MasterChef Türkiye’de yarışma hakkı kazandı. MasterChef Türkiye’de ilk bölümlerde bu 30 yarışmacıdan 16 tanesi elenecek ve gerçek MasterChef  Türkiye’ye sadece 14 tanesi kalacak. 14 hafta sonunda ise sadece bir tanesi MasterChef  olma hakkı kazanacak ve büyük ödülü kazanmış olacak. 

MasterChef Türkiye’nin üç şefi yani üç sunucusu olacak. Bu sunucular yarışmacıların hazırlıyacakları yemekleri belirleyecek ve yemekler hazırladıktan sonra da Jüri olarak puanlama yapacaklar. Üç büyük aşçının puanlaması sonrasında her hafta bir yarışmacı MasterChef Türkiye’ye veda etmiş olacak.

Her ne kadar Acun Medya MasterChef konseptini kendine göre revize etmiş olsa da şuanda MasterChef’de ki büyük ödül ve yarışma kurulları açıklanmadı; MasterChef’in diğer yemek yarışmalarından ayıran en önemli özellik dar bir zaman içinde harika lezzetlerin çıkması olacak. Daha önce benzer bir konsept ise Arda Türkmen’in sunumu ile Ver Fırına yarışmasında da ekran karşısına çıkarılmıştı.

MasterChef Jüri Üyeleri Kimler?

MasterChef  Mehmet Yalçınkaya

Mehmet Yalçınkaya Türkiye’nin önde gelen executive cheflerinden biridir. 1974 yılında Bolu’da doğan Mehmet Yalçınkaya şuanda 44 yaşındadırç Türkiye’nin şef derecelendirmesinde en üst sırasında bulunur. 12 yaşında şeflik eğitimine başlamıştır aslen Bolu’ludur. Amcasından ilk eğitimini almıştır. Sonrasında mutfak eğitimlerini tamamlayan Mehmet Yalçınkaya ülke sınırlarında bir çok ünlü restoranta çalıştı sonrasında Fransa Almanya ve Katar’da da Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. İstanbul Kalamış Marina Hotel Executive Chef olarak görev yapmaktadır.  2012 de düzenlenen Dünya Aşçılar Olimpiyatları Gümüş Madalya kazandıMasterChef  Hazer Amani

Hazer Amani şuan 41 yaşındadır ve aslen İran asıllıdır. İlk olarak Vedat Milor ile olan program yapmış ve tanınmıştır. Knorr reklamlarında pilav tarifi vermiştir.  Hazer Amani Bein Grup televizyonunda Şefin Dünyası isimli programı sunmuştur. uzun yıllar yeni açılan Chilai restoranında master şef olarak çalışmıştır  daha sonra Hazer Amani İstanbul’da bir ilk: Sokak lezzetleri restoranı açmıştır. uzun yıllar yeni açılan Chilai restoranında master şef olarak çalışmıştır.

ODTÜ’de sosyoloji mezunudur. Güney Afrika’da Cordon Bleu’de aşçılık eğitimi almıştır. ünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği konusunda master yapmıtır. 2011 yılının “En Yaratıcı Şef ödülünü almıştır. 

MasterChef  Somer Sivrioğlu

25 Mayıs 1971 de Türkiye de doğan Somer Sivrioğlu 47 yaşındadır. Somer Sivrioğlu 25 yaşında eğitim almak için Avusturalya’ya gitmiş ve oradan ünlü bir şef olarak ülkeye dönmüştür. Sidney’ ünlü bir Türk restoranı olan Efendy’i açmıştır. Efendy, kısa sürede Sydney’in en iyi restoranları arasına girmiştir. Avusturalya’da ve Türkiye de ünlü bir şef olmayı başarmıştır. Avusturalya’da bir çok programa katılmıştır.  Somer Sivrioğlu  Türkiye’de MasterChef programında jüri olarak yer alacaktır. 

MasterChef Türkiye’de 40 yarışmacıdan sadece 14 tanesi yarışmaya devam etme hakkı kazandı. İşte 14 hafta boyunca devam edecek mücadelenin kahramanları ve MasterChef Türkiye 1. sezon yarılmacıları

MasterChef Türkiye Yarışmacıları

MasterChef Türkiye Uğur

Uğur idari yönetici olarak çalışıyor; iyi bir aşçı olmayı istiyor şuanda bekar. Uğur 22 yaşında. Uğur’a MasterChef Türkiye’den sonra bir çok firma özellikle et yemekleri üzerine çalışan restoranlardan teklif yağıyor. Uğur sivri dili ile de çokça eleştiriliyor. 

MasterChef Meltem Pisboğa

Mavi takımın kaptanı 32 yaşında ve aşçıdır. Meltem evlidir ve Murat adında sempatik bir eşi vardır. Meltem’in bir de Cem isminde oğlan çocuğu vardır.

MasterChef Burcu Eminoğlu

Burcu’nun Kadıköy’de pasta üzerine bir işletmesi vardır. Burcu iyi bir pastacıdır. Tatlı işinde ustadır. Burcu 29 yaşında ve bekardır. Burcu ve Kerem iki samimi arkadaştır.

MasterChef Kerem Giritlioglu

Kerem 25 yaşındadır ve  aşçılık mezunudur. Çok iyi bir aşçı olan Kerem 2015-2016 senelerinde Avustralya Sydney Aşçılık Okulunda aşçılık eğitimlerini tamamlamıştır. Hakkari’de yaptığı askerlikten sonra bir çok otel ve restoranda profesyonel aşçı olarak çalışarak iyi bir deneyim kazanmıştır. 

MasterChef Murat (12 Kasım’da Diskalifiye Edildi)

MasterChef Türkiye yarışmacısı Murat 45 yaşındadır ve meslek olarak aşçılık yapmaktadır. Murat yemekteyiz’e katıldı ikinci eşi ile evli olduğunu hatırlıyorum ayrıca finalde ben olsan sen program yapamazdın demişti Onur Büyüktopçuya

MasterChef Türkiye Hakan Kanik

Hakan 19 yaşında mutfak komisi

MasterChef Türkiye Tuğçe

Tuğçe 28 yaşındadır ve 1990 doğumludur. Tuğçe bir aşçı değil idari yönetici Tuğçe takımını beğenmedi. Murat ile kavgalı.

MasterChef Türkiye Eslem

Eslem 20 yaşında ve aşçıdır.

MasterChef Türkiye Mehmet

Mehmet 39 yaşındadır ve bir işletmecidir. 

MasterChef Esra (20 Kasımda Elenerek Veda Etti)

Esra 1977 doğumludur ve 41 yaşındadır. Esra bir Beden Eğitim Öğretmenidir.

MasterChef Türkiye’ye Yeni Gelen Yarışmacılar

MasterChef Türkiye’ye Atakan

Atakan MasterChef Türkiye’ye 15 eylül akşamı Zeynep ile birlikte dahil oldu. Atakan MasterChef Türkiye’de 40 kişi arasından son anda elenen erkek yarışmacı olmuştu zira yemeği çok beğemilmiş ama ilk 14’e girememişti. Atakan yemek konusunda çok deneyimli bir yarışmacı değil bence kolay bir lokma

MasterChef Türkiye’ye Zeynep

MasterChef Türkiye’ye Zeynep’de 15 eylül cumartesi günü Elenen Ercan ve Mehmet Yağız Alp’in yerine geldi. Zeynep iddialı bir kız değil zaten yemek yapmaktan da çok anladığı söylenemez. Bence Zeynep MasterChef Türkiye’yeden ilk elenecek isimlerden biri. 

Zeynep Tarih öğretmeni ve 25 yaşında. Zeynep 1993 doğumludur.

MasterChef Türkiye Doruk

Doruk’da Özlem ile birlikte MasterChef Türkiye’ye 29 eylül cumartesi günü dahil oldu; bundan sonra MasterChef Türkiye’ye hiç bir yarışmacı dahil olmayacak ve son 14 kişiden biri MasterChef olacak. Doruk’un gerçek mesleği aşçılık ve uzun yıllardır aşçı olarak görev yapıyor. 1989 doğumlu olan Doruk şuanda 29 yaşında

MasterChef Türkiye Özlem

MasterChef Türkiye yeni gelen Özlem 1982 doğumlu ve 36 yaşında. MasterChef Türkiye elemelerinde daha önce önlük kapamayan Özlem ikinci şans olarak önlüğü aldı. Özlem sivil hayatta Bloger olarak çalışıyor ve internet aleminde makaleler yazıyor.

MasterChef Türkiye’den Elenen Yarımacılar

MasterChef Türkiye Ezgi (Masterchef Türkiye’den 23 Eylül’de Elendi)

Ezgi 1990 doğumludur ve deneyimli bir pastacıdır.

MasterChef Ercan (2 Eylül de 1. Hafta elendi)

Ercan 39 yaşında operasyon müdürü. Mavi takımın bence doğal kaptanı

MasterChef Türkiye Alp Mehmet Sıy (MasterChef  Türkiye’den 9 Eylül akşamı Elendi)

MasterChef Türkiye Alp Mehmet Sıy adeta yapılan tüm yemek yarışmalarına katılmayı ve kendini geliştirmeyi amaçlayan bir adam. İlk olarak Tv8 de yayınlanan ve ünlü aşçı ARda Türkmen’in yarışması olarak da bilinen Ver Fırına’da yarışmış ve o dönem 3. lük derecesi almıştır. Daha sonra Atv’de yayınlanan Karavan yarışmasında birinci olan ekipte yar alma başarısı göstermiştir. Aşure yarışması birincisidir.

MasterChef  Türkiye Umut (MasterChef  Türkiye’den 16 Eylül akşamı Elendi)

Umut yarışmanın önemli et pişirme ustalarından. Umut’un ailesi de kebapçı diye duydum

MasterChef Türkiye Takımları

MasterChef Türkiye’de ilk yemek yarışmasında birinci Meltem oldu ve rakip takımın kaptanını seçme şansı elde etti. Murat kırmızı takımın kaptanı oldu.

Mavi Takım : Meltem, Esra,  Ezgi, Ercan, Hakan, Kerem, Umut

Kırmızı Takım: Murat, Eslem, Mehmet, Tuğçe, Mehmet Alp, Burcu, Uğur,

MasterChef Türkiye yeniden izleyicisi karşısına çıkarılmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere daha önce 2011 yılında izleyicisi karşısına çıkarılan MasterChef Türkiye programı o dönem çok izlenmiş ancak sonradan ilgiyi kaybedince final yapmaktan da kurtulamamıştı. Tv8 daha önce yayınlanan Yemekteyiz’i tekrar izleyicisi karşısına çıkarmış ve Onur Büyüktopçu’nun da katkısı ile Yemekteyiz Türkiye’nin en çok izlenen programlarından biri olmuştu.

Tv8 şimdi de daha önce yayınlanan ama beklediğini bulamayan MasterChef programını tekrar ekranlara taşıyacak. Amatör ama kaliteli aşçıları bulup ekranlarda beş yıldızlı otel kalitesinde yemek yapmalarını isteyen MasterChef programında amatör şeflerin başında dünyaca ünlü lisanslı şefler de olacak ve yarışmacıların yaptıkları yemekleri değerlendirecek.

MasterChef programı seçmelerinde yarışmacı adaylarından eleme yapılan otele yemek ve tatlı getirmeleri isteniyor ve tadım yapılarak yarışmacılar belirleniyor. Bakalım yeni MasterChef’de neler değişecek izleyip göreceğiz. Daha önce bir MasterChef bir yarışmacının yaptığı yemeğe köpek maması bile bundan güzel deyince Türk toplumunun tepkisini çekmiş ve hatta sonradan da işinden olmuştu.

MasterChef Jüri Üyeleri Kimler?

Saba Tümer

Bize gelen tüyoya göre MasterChef’in belli olan ilk Jüri üyesi Saba Tümer olmuş.  Bilindiği üzere sunucu olan Saba Tümer attığı kahkahalar ile çok ünlü ve bir çok Tv8 programa da imza attı. Seba Tümer’in yemek yapmakla çok ilgisi olduğunu sanmıyorum muhtemelen Seba Tümer sunucu olarak yer alacaktır Masterchef’de

1970 tarihinde İzmir Alsancak’da dünyaya gelen Sana Tümer 48 yaşındadır. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur.  Ege Tv’de uzun yıllar çalıştıktan sonra NTV’de dört yıl günlük haberleri sundu ve ünlü oldu. Son olarak Show Tv’de Saba Tümer İle Bu Gece isimli gece programı yaptı. 

TV8 MasterChef Yarışmacıları ve MasterChef Jüri Üyeleri Kimler? (20 Yorum)

 1. İyi akşamlar. Sizleri severek izliyorum. Harika bir jüri üyeleriniz var. Ama onlar ne kadar iğrenç bir yarışmacılar.Dünyada o kadar aç insan.varken bu kadar israf çok günah ya.Allahtan harika şefleriniz varda biraz yola geliyorlar. Lütfen bu mesajımı iletin.

 2. Yarışmacılar birbirleriyle düşmekteyemek yapamıyorlar şow yapmayı iyibeceriyolar biraz gerçekçi olup güzel yemekler yapsınlar hijene hiç dikkat etmiyorlar

 3. Ya şu murat çocuk gibi davranmasından ve mehmet’in isodun’dan gınal geldi yeter ya çocuk yarışması değil kardeşim eğer aşcılık istiyorsanız adam gibi yarışın sen mehmet isodu seven var sevmeyen var herşeyin içine isod koyamazsın

 4. Ban çe En Garçek çi Yarišmaçi Ve En Istekli Sadeçe Ve Sadeçe KEREM VE BURÇUVe Hakedan Sadeçe KEREM Çuk Durus Garçekli Ve Saygili Ve Çuk Istiyurum Inşallah KEREM Chet Oĝlur

 5. Tanınmış şeflerin nezaretinde yapılan bir yemek yarışmasında kendilerini sef aşçı olarak gören yarışmacıların yemek yapımı sırasında atlet ve sac sakallarin darmadağın olması bence etik ve güzel gorunmuyor günümüzde sokakta seyyar olarak aperatif satıcıları bile giyim kuşamlarına dikkat ediyorlar nacizane görüşüm beyaz aşçı kıyafeti ile daha hoş gorunurler

 6. Biz Türkler neden kendimizce bir program yapamıyoruz bu me saçma bir program adamlar durmadan düşüyor birbirlerine hakaretler . şov yapıyorlar saçma sapan doktor v.b gibi önlemleri alıyorsunuz zemin kaygansa bir önlem alın orjinalini yanından bile geçmiyor program ,junior Master şef de o çoçukların çıkardıkları yemekler varya ellerine su dökemezler yemek yapan YÖK şefler temizlik diyor saçlar tırnaklar Maşşallhı var kimsede bone eldiven tarzı birşey yok ama kendimizi dünyaya güldürüyoruz inşallah izlemiyorlardır

 7. Yarışmacılar ekranlar sizi izliyor ama sizde ukala ve birbirinizi kırıcı konuşmalar,abuk subuk hareketler diz boyu . yemek yaparken birazda iletişime önem verin ve birbirinize tekrar yüzyüze bakacak şekilde hitaplarınıza dikkat edin. Uğur,meltem ve ezgi gitmeli çok egoistler ….

 8. Gerçek bir şef yarışması istiyoruz.yemek yapmayı bilmeyen şovmen insanlar dan bu program topluma ne yarar sağlar.

 9. MESLEĞİN MAFFETTINIZ 20 YILLIK AŞÇI ANA YEMEK TABAĞINI MEYVE YAPIYOR DİGERI ANA YEMEK MAKARNA YAPIYOR BUNLAR MASTER CHEFSCHEFSE DIYECEK BISEY YOK

 10. murat yalcınkaya bence garaj lokantalarında çalısan iyi bir aşçı olabilir ama iyi bir executive chef olamaz

 11. tamamen aldatmaca tamamen düzmece hepsi sanal ben 22 yıllık mutfak şefiyim yurt dışı eğitimlerimde var böyle aşağılayıcı bır aşcılık görmedim

 12. Hanımların o salkım saçak saçları ile yemek yapmalarına izin veriyor olmanıza şaşırıyorum. Programın ciddiyeti ile bağdaşmıyor.

 13. Tuğçeye 28yaşında diyip aynı zamanda 1998 doğumlu demen fazlasıyla acayip ve yanlış olmuş, hesaplarsan 28yaşında birinin 1990 doğumlu, 1998 doğumlu birininde 20 yaşında olduğunu anlamak zor değildir. 🙂