Vurgun Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? Tüm Gelişmeler

Güncelleme 8 mart 2019 Sonunda Vurgun dizisinden kötü haber geldi. Fox Tv ekranlarının sevilen dizisi Vurgun 6. bölümü ile 13 mart perşembe akşamı final yapacakmış; bende 8 bölüm yayınlanacağını tahmin ediyorduk, ancak bu kadar erken final yapmasına da şaşırmadım.  Vurgun 13 mart final

Güncelleme 27 şubat: Vurgun dizisi 27 şubat perşembe akşamı aldığı 3.52 reyting ile büyük hayal kırıklığı yaşadı. Yaşanan büyük düşüşlerin ardından Fox TV ve oyuncuları adeta bir telaş kapladı. Vurgun dizisi 4.5 reytinglerden 3.5 reytinglere kadar geriledi. Şuanda Fox Tv Vurgun dizisi için ödediği parayı alamıyor. Bu durumda Vurgun dizisinin 6. bölüme kadar final yaparak ekranlara veda etmesi bekleniyor.Vurgun final kararı

Vurgun dizisi ilk bölümü ile yayın hayatına 6 şubat çarşamba akşamı başladı. Türk dizilerinin son dönemde en çok izlenen iki dizisi olan Sen Anlat Karadeniz ve Diriliş Ertuğrul dizileri karşısında başladığı yayın hayatına başarılı olarak değerlendirilecek bir reyting ile başlayan Vurgun dizisi yapımcıların çarşamba günü dizi tutmaz ön yargısını kırdı.

Vurgun Dizisi Reytingleri

Vurgun dizisi ilk bölümü ile 6 şubat cumartesi akşamı 4.35 reyting ile 10. oldu. Ab grubu olarak değerlendirilen eğitim seviyesinin üniversite olarak ölçüldüğü grupta Vurgun dizisi kendisine 4. sırada yer aldı. 14  şubat çarşamba akşamı ise yarışa Kuzgun dizisi de dahil oldu ve Vurgun için her şey daha zora girmeye başladı.

Vurgun dizisi 2. Bölümü ile 13 Şubat 2019 Çarşamba günü 4.39 reyting aldı ve yine 10. sırada kendisine yer buldu; Vurgun dizisi reytinglerini arttırmamış olsa bile düşürmemesi de bir başarıydı.

Vurgun dizisi 3. Bölüm de ne yazık ki çakıldı. Beklenen düşüş 20 Şubat 2019 Çarşamba günü yayınlanan bölümde oldu ve dizi 3.40 reyting ile 12. sıraya geriledi. Ne yazık ki Vurgun dizisinin bu reytingler ile devam etme ihtimali yok. Vurgun dizisi final korkusu olmadan devam etmek istiyorsa 4.5 ve üzeri reytinglere tekrar çıkmalı.

Vurgun İzleyiciyi İlk Bölümde Senaryosu ile Hayal Kırıklığına Uğrattı

İzleyiciden en çok eleştiriyi Vurgun dizisinin senaryosu aldı. Dizi de 10 sene komada kalan Kemal Vardar’ın uyandıktan sonra eski eşi Reyhan Vardar’a kendinden sonra evlendiği için verdiği büyük tepki izleyiciden büyük tepki aldı. 10 yılın çok uzun bir süre olduğu 10 yılda her şeyin değişebileceği ve Reyhan’ın uyanıp uyanamayacağı veya ne zaman uyanacağı belli olmayan bir adamı beklemek zorunda olmadığı evlenmesinin çok beklendik bir durum olduğu değerlendirdi ki bence de izleyici bu tepkisinde haklı. Özellikle hiç bir erkek 10 yıl komada kalan eşini beklemez; kadınlar neden beklemek zorunda ki? Aslında izleyicilerin ortak görüşü 10 sene geçtikten sonra Reyhan’ın evlenmesinin büyük bir trajedi olmadığı.

Vurgun dizisi izleyici tarafından sıkıcı, durağan ve merak uyandırmayan bir dizi olarak değerlendirildi. Gerçekten de bir dizi eleştirmeni olarak dikkatlice takip ettiğim ilk bölümden sonra ilerleyen bölümlerde neler olacak acaba diye merakla haftayı beklemeye başlamadım. Ne yazık ki sürükleyici bir senaryosu olduğunu ciddi anlamda söyleyemeyeceğim. Zaten her şey tahmin edilebiliyor ilk bölümden; ne yazık ki izleyiciyi diziye bağlayacak gizem yok senaryoda.vurgun finalTek merak ettiğim hemşire Asya ile Kemal Vardar ilişkisi zira; aldığımız bilgilere göre Asya’nın kızının babası Kemal Vardar’mış.

Müzikler Konuşmaları Bastırdı

İlk bölümde sahnelere eklenen fon müzikleri konuşmaları bastırdı ve izleyici müzikten senaryoya odaklanamadı. Bir kaç sefer böyle hata yapılınca ben bile değiştirmek istedim zira ne konuştuklarını duymadığım için alt yazı bekledim. Bu hata Vurgun dizisinin amatörce bir montajlama ile rezil edildiğini gösteriyor. Vurgun dizisinde rezil olan bence son yılların en iyi oyuncu kadrosu.

Vurgun Son dönemlerin En İyi Oyuncu Kadrosuna Sahip

Gold Film gerçekten hiç para acımamış ve çok yüksek bütçeli bir kadro kurmuş; kadro öyle derin ve geniş ki ikiye bölseniz iki ayrı dizi çıkar. Erkan Petekkaya, Deniz Çakır, Emre Kınay, Begüm Birgören, Cemal Toktaş, Altan Erkekli ve Berna Koraltürk dizide yer alan yıldızlardan öne çıkanlar. Dizi yan karakterler anlamında da çok zengin; ama basit senaryo bu göz kamaştıran kadronun enerjisini çekip bitirmiş. vurgun kaç bölüm resimleri

Vurgun Ne Zaman Final Yapacak?

Vurgun dizisi yapımcısı Gold Film en azından 6 bölüm garanti yayın istiyor Fox TV’den. Fox Tv’nin ise zarar edeceği yapımlara hiç tahammülü yok. Her şeye rağmen Gold Film risk alıyor ve çarşamba akşamı yayına başlıyor. Bence Vurgun iyi başladı; hatta bence Star Tv inat edip Kuzgun dizisi çarşambaya almasaydı; Vurgun dizisi sezon sonunu görebilir derdim ama zaten Diriliş Ertuğrul’un 14 Sen anlat Karadeniz’in 10 reyting aldığı akşama Vurgun ve Kuzgun da gelecek; bir kaç hafta sonra Acun da Survivor 2019 ile çarşamba akşamı da yayına başlarda Vurgun’un ne yazık ki çok fazla şansı kalmaz.

Ben Acun Medya’nın delirmediği sürece çarşamba akşamına girmeyeceğini düşünüyorum ama son dönemlerin en çok meral edilen ve en çok beklenen dizisini Star TV’nin bir çok alternatif varken çarşambaya getirip koymasını delilik olarak değerlendiriyorum. Biraz da Vurgun’un ayağına bir kurşun olacağı için Star Tv bu hamleyi yapmış olabilir. Zira Star TV Kuzgun’a çok güveniyor.

Tabi bir dizi için değerlendirme yapabilmek için en az 3 bölüm reytingleri görmek dizi ile ilgili karar vermek için senaryoyu anlamak lazım ama görünen köyde kılavuz istemez.  Vurgun’un işi Allah’a kalmış; inşallah emekler boşa gitmez; Erkan Petekkaya bir kez daha başarısız olmaz; zira Kayıtdışı dizisinde başarısızlığı dibine kadar hissetti.

Vurgun Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Vurgun dizisi için şuanda bir final durumu söz konusu değil; ancak ben Vurgun dizisinin mayıs 2019’u göremeden nisan ayında ekranlara veda edeceğini  6 8 bölüm arası ancak ekranlarda kalabileceğini tahmin ediyorum.

Vurgun Final Sahnesi Çekimleri Set Arkası

Vurgun 6. Bölüm 1. Final Fragmanı

Vurgun Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? Tüm Gelişmeler (18 Yorum)

 1. Vurgun dizisi bitmesin çok güzel.bu hafta yoktu.bu sene adam gibi bi filim izlemeye başladık o da bitiyor inşallah daha fazla insan seyreder.Erkan Petekkaya fanlarıyız?

 2. Hayırlı Akşamlar Hayırlı❤️Çumalar❤️Diziseti tv Yorumcuları Vurğun Dizisin Final Yapması İyi Olmadı Kemal Hayata Tek Yolculuğ Etdi Reyhanın Açıları Sirlerde Gizli Kaldı Asya Kemalın Çocuğun Hayatın Çaldı Bütün Sirler Gizemli Oldu Kaşki Bütün Sirler Acıla İdi Kötülük Yapan Çezasın Cekerdi Reyhan Kemal Yolarına Davam Ederdi Dizi Oyuncuları Gözel Hekaye Senaryosu Zeyif Durumda Davam Etdi Yenede Mutluluğlar Oyunculara Az Emek Vermediler Diziye

 3. Vurgun devam etsin Başka kanala geçsin veya Gününü değiştirsin Ama Bitmesin final yapmak icin cok erken daha zaman a ihtiyaci var lütfen devam etsin O kadar izleyiciyi yoksayamazlar haksizlik birden bire bitemez… VURGUN BİTMESİN????

 4. Yaaa çok güzel di .ben dizi izlemem ama vurgun u izliyordum. Deniz Çakır in ağlama sahneleri muhteşemdi. Erkan petekkaya oyuncuğu süper .oyuncular harika. Tamam konusu değişik olabilir ama kaldırılması çok saçma…final ne yaaa ?

 5. Zevkle izliyorduk sürükleyici güçlü bir kadro ve güzel bir diziyi erken final yapmaları çok saçma.. Gereksiz saçma sapan o kadar çok dizi varken neden vırgunu kaldırıyorlar.

 6. Bence bitirilecek başka diziler var başka güne alınsın cumartesi akşamı daha mantıklı

 7. Bencede güzel ve gayet başarılı bir dizi olmuş ertuğrul ile ayni gün olması sansizlik

 8. Bence okadar kotu diziler varki vurgun cok guzel bir dizi sadece carsambaya denk geldigi icin ertugrulla cakisiyor final yaparsa yazik olur emeklerine

 9. Çok severek izliyoruz gününü değiştirin lütfen oyuncular ve seneye çok güzel diğer diziler hep aynı çok yazık olur bu dizinin bitmesi

 10. söylenecek çok şey var onları geçelim.en basitinden..usta oyuncu altan erkekli yi oturtmuşlar koltuğa konu mankeni gibi…vs vs

 11. Cumartesi gününe alınabilir yada baska qüne . Bence çok qüzel bir dizi bitirilmemeli biterse büyük hayal kırıklıqı olur seyirciler için

 12. merhabalar aslında sıra dışı bir konuyu ele alınarak senaryo yapılmış bir dizi. Oyuncuların performansları özellikle de tecrübeli olanların gayet başarılı ama filmdeki gizem konusu ve bunun seyirciye yansıması çok yavaş ve kopuk ilerliyor. Genel itibariyle alışık olduğumuz aile dışı ve şık olmayan bazı ilişkiler( derin uykudaki birinin ona bakan tarafından çocuk sahibi olması-en yakın dostu ortağının eşine olan sevgisi adına yaptığı planlar vs.) tabi film olması sebebiyle sanki doğalmış gibi yansıtılıp seyircinin beğenisine sunulmuş, eleştirmen değilim ama her insan kendine öz fikirleriyle eleştiri yapabilir düşüncesiyle yazıyorum. Daha akıcı, daha bir heyecan verici olabilir. Deniz ÇAKIR hanımın böylesi büyük bir aşkla sevdiği kocasının dönüşünü yada yeniden hayata tutunmasını ne pahasına olursa olsun bir yol bulmayı denemesi ve bunun seyirciye yansıması gibi, bence yayına final verilmeden yeniden gözden geçirmek gerekir diye düşünüyorum.

 13. Hayırlı Günler Diziseti tv Yorumcuları❤️Vurğun❤️Aşk Sevgi Anlamın Daşıyır❤️Vurğun❤️Hekayesi Hayanete Bağlı Yuva Dost Hayaneti Çok Zordu Bunlar Hayatımızda Kemal İlleri Kayıp Oldu Ayıldıkda Gördükleri Menzere Kalbin Yaralayaçak Bu Hayanetin Yükün Kimse Gercek Hayatda Kaldıramaz Kemal Reyhana Nifreti Bitmez Çocuğun Başka Birine Baba Demesi Çok Kötü O İnsan Ki Onun Hayatına Hayanet Getirip Yolarına Karanlık Getirip Kemal Mutlu Olamaz Zaman Bu Yaraya Melhem Olamaz Kemal Ona Yardım Eden Kadının Vurğunu Olaçak Kemal Kadınlara Karşı İnamı Kayıp Olaçak Ona Yardım Eden Kadın Onu Hayata Kaytaraçak Dizi Kolektivine Uğurlad Arzu Ediriz

  • Vurgun çok özel ve güzel bir diziydi yayından kaldırılacak çok dizi vardı neden vurgun saygı değer katroya haksızlıkkk bu haksızlık bizlerde güzel şeyler yol almaz malisef ????????yazık

   • Kaliteli kadrosu değişik konusu ve oyuncuların muhtesem performansına haksizlik yapılmış gayet başarılı bir dizi haksız yere final yaptı oysaki bomboş diziler devam ediyor bu olmadi