Yaralı Kalbim 16. Bölüm Özeti 18 Şubat Maan Geet’in Kendine Güvenmesini İster

Yaralı Kalbim dizisinde Şaşa ve Geet arasında Maan’ın kimi daha fazla önemsediği ile ilgili bir bahis düzenlenmişti. İlk puanı ise Şaşa almıştı. Geet’in yardımına aşk meleği Bay Kobra yetişir. Maan Geet’in yanına gelir ve Bay Kobra’nın tasarımları görmek için onları yemeğe davet ettiklerini söyler. Şaşa şok olur. Yaralı Kalbim 18 Şubat Özeti başlıyor.

Yaralı Kalbim 16. Bölüm Özeti

Maan davetiyeyi Geet’e uzatır ve ikisinin de gitmesi gerektiğini aksi taktirde Bay Kobra’nın üzüleceğini söyler. Geet bunun akşam yemeği mi olduğunu sorar. Maan sadece iş yemeği olduğunu ve hazırlığa gerek olmadığını söyler. Maan Geet’in salon ve mutfak fikirlerini görmek ister ve ayrılır. Geet Maan’ın peşinden koşar ve yardım etmesini ister. Maan iş yemeğinde konuşulacak konu dışında bir şey istemediğini söyler. Diğer işçiler kadar dikkatli olsaydı yardıma da ihtiyacı olmayacağını hatırlatır ve ofisine doğru ilerler.

Geet ondan sadece yardım istedim ve yine küstahlık yaptı diye düşünürken yanındaki vazoyu düşürmek üzeredir. Man geri döner ve vazoyu düzelterek yoluna devam eder. Giderken Geet’in yürüyen bir felaket olduğunu düşünür. Pinki şimdi puanların eşit olduğunu söyler. Şaşa beraberliği bozmak için bir fikri olduğunu söyler. Adi’nin Geet’e yardım edebileceğini belirtir.

2 21

Davetiyeyi elden ele dolaştıracaklar ve Geet’İn gözlerini bağlayacaklar. Geet Adi’nin yönlendirmeleriyle davetiyeyi bulacak. Geet tamam der ve gözlerini bağlatır. Adi’nin yönlendirmeleri ve etraftan gelen sesler Geet’in aklını iyice karıştırınca Geet kulaklarını tıkar. Gürültüleri duyan Maan içeri girdiğinde Geet herkesin neden sakinleştiğini sorarken Adi önünde Maan olduğunu söyler. Geet farkına varmadan Maan’a dokunur. Maan Geet’in elini tutar ve oradakilere ne yapıyorsunuz diye tepki gösterir. Maan Geet’i ofisine götürürken Şaşa sırıtıyor.

Maan Geet’den bu saçmalıklara son vermesini ister. Geet her şeyi Şaşa’nın planladığını söylemeye çalışır ancak Maan Şaşa Musi’nin kızı. Munsi yıllarca burada çalıştı ve çok sevildi diyerek Şaşa’yı savunur. Geet babasının iyi olması Şaşa’yı iyi yapmaz dese de Maan tüm dünya onun hakkında kötü dese yine de inanmam diyerek Geet’i şaşırtır. Geet sinirle uzaklaşmak isterken Maan elini tutar ve kendine yaklaştırır. Daha söyleyeceklerim bitmedi der. Geet’in başkalarından korkmayı bırakmasını ve kendisine güvenmesini ister. Korkuyorsa yemeğe gelmeyeceğini söyler.1 21

Geet Maan’ın haklı olduğunu, eğer haklıysa kimseden korkmaması gerektiğini, Şaşa gibi insanlardan korkarsa bebeğini nasıl doğuracağını düşünür. Diğer tarafta Şaşa ve Taşa kendi aralarında Geet’in bu kadar kolay pes etmeyeceğini ve başka bir plan düşünmeleri gerektiğini konuşuyorlar. Bu sırada Maan geliyor ve ne planı diye soruyor. Şaşa lafı değiştirir ve yeni projedeki fikirlerden bahsettiklerini söyler.

Maan insanların Geet ve kendisi hakkında konuşup konuşmadıklarını sorar. Ve eğer böyleyse dedikoduyu bırakıp işlerine yönelmelerini ister. Aslında Maan Şaşa’yı itham etmiştir. Maan eve döndüğünde dövüş sanatları çalışırken öfkesini boşaltıyor. Bu sırada Geet ile yaşadıklarını hatırlıyor. Telefonu çaldığında durur ve Geet olduğunu fark eder. Geet bir kaç kez onu aradığında Dev Maan’ın ne kadar heyecanlandığını fark eder.3 20

Maan yanlışlıkla bu kız beni deli edecek diye mırıldanır. Dev gülmeye başlayınca Maan gülmeni gerektirecek bir şey söylemedim diyerek tepki verir. Dev gülmeye devam eder. Pinki yemeğe gitmesi konusunda Geet’e gaz verir ancak Maan telefona cevap vermezse nasıl gideceğini merak ediyor. Geet taksiye binip gidebileceğini söylüyor. Aynı şekilde Dev Maan’ın sekreteri ile yemeğe çıkacağını Dadi’ye söylüyor. Maan ben asla değişmeyeceğim diye hava atıyor ve yemeğe gitmeyeceğini söylüyor. Yaralı Kalbim 18 Şubat Özeti sona erdi.

Yorum yaz