Yaralı Kuşlar 4 ve 5. Bölüm Özeti 4-5 Nisan Fragmanı

Yaralı Kuşlar 5. Bölüm Detaylı Özeti

Ömer sıkıldığını söyleyerek Aslı ile saklambaç oynamak ister. Amacı dışarda onu bekleyen Meryem’in yanına gitmektir. Ömer dışarı çıkmak üzereyken Hülya onu durdurur ve kaçması için onu yönlendirir. Ulviye Hanım mutfağa gittiğinde kapının açık olduğunu görünce Ömer’in kaçtığını anlıyor. Ömer ise Meryem ile buluşmuştur.

Ömer’in kaçması Hülya yı sevindirirken Levent onunla geçirdiği günleri hatırlayarak üzülüyordur. Meryem ve Ömer trenle gitmeyi düşünürken Meryem’e Neriman dan görüntülü bir mesaj gelir. Meryem babası Durmuş’un başı sarılmış resmini görünce şaşırır. Meryem’in vicdanı dayanamaz ve Ömer’i arkadaşı Ayşe nin yanına bırakarak babasını görmeye gider.

Durmuş ve Neriman elin oğlu için bizi yakma derken Ömer’i teslim etmelerini ister. Meryem Tekin ile görüşmeye karar verir. Ulviye Hanım,Meryem’i sokakta görür. Meryem beni nasıl buldunuz diye sorar. Ulviye Ömer’in okulunun ismini söylediğini bu şekilde ulaştıklarını söyler. Ulviye güzel bir gelecek için Ömer’i kendilerine vermesini ister.

Meryem Ömer’i vermeyeceğini söyleyerek Tekin’in yanına gider. Tekin’e babasının borçlarını kendisinin devraldığını söylerken Ömer den uzak durmalarını ister. Tekin Ömer deki emaneti alırımm ya da onun karşılığında para vereceksin diyerek Meryem’i gönderir. Meryem arkadaşı Ayşe nin evine gider ve Tekin’İn şartlarını söyler. Ömer de onları dinler ve evden kaçar.1 75

Ömer dışarda Tekin’İn çocuklarından biriyle karşılaşır. Çocuk onu tuttuğu gibi Tekin’e götürür. Meryem de Ömer’in kaçtığını anlayınca Durmuş’a gider ancak Ömer orada yoktur. Meryem’in aklına Tekin gelir. Ömer ise Tekin’İn karşısına çıkarılır. Tekin onu gördüğüne çok sevinir. Meryem Tekin’in yanına gelir ve Ömer’i nereye sakladığını sorar.

Tekin Ömer’i verme karşılığında 100 000 lira ister. Ömer Neriman’ın yanına getirilmiştir. Meryem Neriman dan Ömer’i almaya gider ancak Neriman Tekin beni ve Ömer’i öldürür diyerek Meryem’i vazgeçirir. Meryem Ömer’İ Tekin den kurtarmak için çaresizce Ulviye Hanım’ın yanına gider. 2 79

Meryem teklifi kabul ettiğini söylemiştir. Ulviye Hanım hemen çekini yazar ve Meryem’e teslim eder. Meryem ondan bir şey daha ister. Ömer’in hiç bir şeyi bilmemesini ister. Zavallı kız Ömer ile akşama kadar vakit geçirecektir. Meryem Ömer’şn eşyalarını almak için geldiği evinde Durmuş ile karşılaşır. Meryem Ömer’in eşyalarını toplarken Durmuş da Meryem’İn çantasını kontrol eder.

Durmuş Meryem’İn çantasındaki yüz binlikleri görünce dayanamaz ve bir kısmını alır. Meryem Tekin’İn yanına gider paraları teslim eder. Ancak paralarda 20 000 lira eksik vardır. Meryem babasının çaldığını anlar. Babası ise çaldığı tüm parayı kumarda kaybetmiştir. Tekin kalan para için Meryem’e senet imzalatmıştır. 3 74

Parayı zamanında getirmediği taktirde Tekin Ömer’i bizzat kendi elleriyle geri alacaktır. Meryem kabul ederek Ömer ile birlikte ayrılır. Meryem son anlarını Ömer’in en sevdiği şeyleri yaparak geçirir. Ona bir de korsan bebek hediye eden Meryem korktuğun zaman bunu yanından ayırma der. Levent ise eşyalarını toplamış evden ayrılmak üzeredir.

Meryem de Ömer’i konağa getiriyordur. Ömer konağın kapısına geldiğinde ne olduğunu anlamıştır ve göz yaşlarına boğulur. Ömer ayrılmak istemeyince Meryem biraz sertleşir. Levent gitmek için annesiyle vedalaşır ve kapıyı açar. Karşısında Ömer ve Meryem’i görür. 4 69

Yaralı Kuşlar 5. Bölüm Kısa Özeti

Meryem, Ömer’i almak için Levent’in konağına gelmiş ancak eli boş dönmüştür. Ömer ise konaktan kaçacağının sinyallerini ablasına hissettirmiştir. Ömer Aslı ile saklambaç oynarken konaktan kaçmayı başarır. Onun kaçmasına Hülya da yardımcı olmuştur.

Ulviye Ömer’in kaçtığını duyunca onu getirtmek için Meryem ile görüşmeye karar verir. Meryem Ömer’i bir şartla vereceğini söyler. Tekin’in Ömer’in peşinde olduğunu ve peşini bırakmak için ondan para istediğini söyler. Tekin’e istediği parayı vermesi şartıyla Ömer’i konağa geri getireceğini söyler. Ulviye istediği parayı ona verir.11 19

Meryem Ömer’i kendi elleriyle konağa geri götürür. Ömer kalmak istemediğini söylese de Meryem onu hırpalar ve burda kalmaktan başka şansı olmadığını söyler. Meryem canından çok sevdiği Ömer’i bırakabilecek mi? Tekin aldığı paradan sonra Ömer’in peşini bırakcak Mı? Hepsi ve daha fazlası Yaralı Kuşlar 5. Bölüm Detaylı özetimizde..

Yaralı Kuşlar 5. Bölüm Fragmanı

Yaralı Kuşlar 4. Bölüm Detaylı Özeti

Son bölümde Ömer Durmuş ve Doğan tarafından zorla arabaya bindirilip kaçırılmıştı. Meryem kardeşini kurtarmaya çalışsa da başarılı olamamıştı. Levent Durmuş’un arabasını durdurmuş ve Ömer’i onların elinden alıp kendi arabasına almıştır. Meryem de Levent’in arabasını durdurmaya çalışsa da başarılı olamamıştır.

Levent Ömer’i konağa getirirken Meryem de taksiyle onu takip etmiş ve konağa kadar gelip Ömer’i görmüştür ancak şimdilik konağa girememiştir. Meryem arkadaşının yanına gider ve başından geçenleri ona da anlatır. Durmuş onları görünce şaşırır ve gizlice onlara yaklaşır. Meryem arkadaşına biraz para bulursam Ömer ile yeni bir hayat kuracağını söyler.

Arkadaşı annesinin para verebileceğini söylerken Meryem ben ondan para isteyemem der. Arkadaşı parayı kendisinin isteyeceğini söyler. Durmuş onları dinlerken parayı buldum diye seviniyordur. Küçük Ömer Levent’e Meryem’in ablası olduğunu söyler. Levent Durmuş’u yanına getirtir ve Meryem’i bulup getirmesi için onu tehdit eder. Durmuş Meryem’in nerde olduğunu bildiğini söyler. 1 72

Levent’in çalıştırdığı çocuklardan biri onların konuşmalarını dinler ve diğer çocukları da toplayarak Meryem ablanın başının belada olduğunu söyler. Meryem onlara zamanında çok büyük iyilikler yaptığı için Meryem’e zarar gelmesini istemiyorlardır. Neriman’ın telefonunu alıp Meryem’e haber vermeyi düşünüyorlar.

Durmuş ve Doğan da Meryem ve arkadaşı Ayşe’nin buluşacağı sahilde bekliyorlardır. Çocuklar Nerimen’ı oyuna getirip telefonunu almayı başarırlar ancak telefonda şifre olduğu için açamazlar. Ömer koca konakta sıkılmıştır. Levent onu bahçede gezdirirken Ulviye Hanım çok mutludur. Ancak Aysel bu mutluluğun uzun süreceğinden emin değildir. Ömer yaralı bir kedi görüyor ve ona Yaral ismini veriyor. 2 76

Çocuklar sonunda telefonun şifresini açarlar. Meryem’i ararlar. Ancak Meryem şimdi sırası değil diyerek telefonu açmaz. Ancak çocukların ısrarlı araması üzerine telefonunu açar. Çocuklar, Durmuş ve Doğan’ın onu sahilde aradıklarını söylerler. Meryem tam zamanında telefonu açmıştır. Babası ve Doğan’ı kendisi de görmüştür. Ayşe yi arar ve babasını gördüğü için sahile gelmediğini söyler.

Meryem arkadaşı Ayşe ile başka bir yerde buluşur ve onun getirdiği parayı alır. Doğan, Meryem’İn gelmediğini söyleyerek Durmuş’u Tekin’e götürür. Hülya eve gelen Ömer den dolayı kocasını sürekli sıkıştırıyor, Levent’in bu evden gitmesini istiyordur. Tekin, Durmuş’u boğmak üzereyken Neriman gelir ve ona son bir şans vermesini ister.3 72

Tekin Durmuş’a son bir şans daha verir ve Ömer’i bulup gelmesini ister. Ömer evde çok sıkıldığını söyleyerek evlerine gitmek istediğini söyler. Sürekli ablasına gitmek istediğini söyler. Levent ise ablasının hırsızlık yaptıran kişi olduğunu düşünüyordur. Ömer’in evden kaçma girişimleri başarısız olur. Neriman ve Durmuş Meryem’i eve getirtmek için bir plan yaparlar.

Neriman Durmuş’un kafasını yaralanmış gibi sarar. Ardından Meryem’i arar. Meryem’in yufka yürekli olduğunu ve mutlaka geleceğini söyler. Ancak Meryem telefona cevap vermez. Meryem gözünü karartıp konağa kadar gelir. Ömer’i almaya geldiğini söyler ancak Levent buna müsade etmeyeceğini söyleyerek kapıyı kapatır. Meryem kapıyı yumruklarken Levent kapıyı açar ve Ömer için kaç lira istediğini sorar.

Meryem para falan istemediğini söylerken Ömer de gelir ve ablasına sarılır. Levent hizmetçiyi çağırır ve Ömer’i eve götürmesini ister. Meryem şimdilik gideceğini ancak ilerde yeniden geleceğini söyler.

Yaralı Kuşlar 4. Bölüm Kısa Özeti

Yaralı Kuşlar dizisinin son bölümünde Ömer, Durmuş ve Tekin tarafından kaçırılmıştı. Ancak onlar amacına ulaşamadan Levent arabalarının önünü keser ve kısa bir arbededen sonra Ömer’i onların ellerinden almayı başarır. Ömer’i konağa götürür.

Meryem olanları uzaktan izlemiş ve Levent’i takip etmiştir. Ömer’i polise götürmediği için rahatlamıştır. Levent Ömer den adamların kim olduğunu öğrenmek ister ancak Ömer yine konuşmaz. Levent Ömer ile organik bir bağ kurmuş vaktini onunla değerlendiriyordur.

Onun bu şekilde hayata geri dönmesi annesi Ulviye Hanım’ı çok sevindiriyordur. Ancak Aysel Hanım Ömer’in gitmesiyle Levent’İn nasıl bir travmaya gireceğini düşünerek üzülüyordur. Levent’İn konağa yeniden dönmesi Hülya yı çok rahatsız ediyordur. 5 54

Meryem Ömer’i Konaktan almak için para bulacak ve Ömer’i alıp yeni bir hayat kuracaktır. Hülya Levent’in holdingin başına geçerek yaptıkları yolsuzlukları görmesinden korkuyordur. Evdeki herkes Ömer’e iyi davranmaktadır. Ömer her şeye rağmen ablasını özlüyordur.

Ömer ise yavaş yavaş konuşmaya başlamıştır. Şimdi akıllardaki sorular şunlar: Meryem Ömer’i konaktan alabilecek mi? Onunla kuracağı yeni hayat için gerekli parayı nerden bulacak? Parayı bulsa bile Levent Ömer’i ona verecek mi? Tekin ve çetesi bu Ömer’in peşini bırakacak mı?6 29

Yaralı Kuşlar 4. ve özetsiz bölümü ile 16.00 da Kanal D ekranlarında olacak.

Yaralı Kuşlar 4. Bölüm Fragmanı

Yaralı Kuşlar 4 ve 5. Bölüm Özeti 4-5 Nisan Fragmanı (1 Yorum)