Yemin 181. Bölüm 182. Bölüm Özeti 10 Şubat 11 Şubat

Yemin 182. Bölüm Özeti

Reyhan sonunda kararını verir ve Nigar’ı işten de evden de kovar; zaten Sefer’in de durmaya niyeti yoktur yaşananlardan sonra. Hikmet beyin saatinin çalınması ise tamamen Cavidan ile Gülsüm’ün oyunudur. Reyhan’ı zor durumda bırakmak isteyen Cavidan saatin Gülsüm’de çıkması sonrası Reyhan’ın yüzünü görmek ister.

Gülsüm’e para verip alış verişe gönderen Cavidan Gülsüm’ün elinde ki çantalar üzerinden siyaset yapar ve Nigar’ın değil Gülsüm’ün hırsız olabileceğini ve Reyhan’ın Nigara’a haksızlık yapmış olabileceğini söyler ancak bu fikre benim kardeşim hırsız değil diyen Reyhan karşı çıkar. Cavidan’ın amacı bu işi uzatarak Emir’e haklı olduğunu Reyhan’ın kardeşini körü körüne savunduğunu  göstermektir; ancak bu plan Zeynep’in saati görmesi ve Reyhan’a saatin Gülsüm de olduğunu söylemesi ile bozulur.

Kemal ise belli etmemeye çalışsa da Narin’i affetmiştir; zaten Narin’siz yapamayacağının da farkındadır. Erhan ise Narin ile Kemal’in barıştığını öğrenince çıldırır ve Kemal’in yanında geçmişi konuşmaya ve Narin’in artık bir karar vermesi gerektiğini söylemeye karar verir.

Yemin 182. Bölüm Fragmanı

Yemin 181. Bölüm Özeti

Emir ve Reyhan ilk kavgasını etmiştir ancak Emir’in Reyhan’ın üzülmesine hiç tahammülü yoktur. Emir karısının üzülmemesi için annesi Cavidan ile konuşur ve Reyhan ve Gülsüm’e karşı davranışlarında daha dikkatli olmasını ister. Cavidan tüm planlarına rağmen hala Emir’in kendisini uyarmasına çok kızar ve Reyhan’ı zor durumda bırakacak yeni planlar ile Reyhan’dan intikam almaya kara verir.

Hatırlanacağı üzere daha önce Cavidan’ın yüzüğünü Nigar çalmış ancak gerçeğin ortaya çıkması ile Cavidan gerçekleri öğrenmeden Reyhan Nigar’ı affederek sorunu çözmüş ve Cavidan’a yüzüğünü vermişti. Cavidan bir kez daha Nigar’ın yüzüğünü çaldığını söyleyerek ortalığı karıştırır ve evin hanımı olarak Reyhan’dan Nigar’ı kovmasını ister. Cavidan Reyhan’ın Nigar’ı kovmakta çok zorlanacağını düşünmektedir; ancak Reyhan Nigar’ın bir kez daha yüzüğü çalmayacağından emindir ve Reyhan’ın Nigar ile ilgili yeni bir planı vardır.

Kemal ise sonunda Narin’in gitmesine dayanamyacağına karar vermiş ve Narin’e gitme demiştir. Gitmek için hazırlanan Narin Kemal’den gelen gitme sözü ile bayramı yaşamış ve adeta yeniden hayata bağlanarak yaşama sevincini geri kazanmıştır. Narin’in gitmemesi Masal ile birlikte Şehriye’yi sevince boğmuştur. Narin artık hiç bir şeyi gizlemeyeceğine dair Kemal’e söz vermiştir. Narin’in gitmeyeceğini öğrenen Erhan Narin’in geleceğinden emin olduğu için büyük bir hayal kırıklığını uğrar ve intikam yeminleri eder. blank

Diğer taraftan Taci bir kez daha Suna’yı kurtarmış ve Suna için doğru insan olduğunu göstermiştir.

Yemin 181. Bölüm Fragmanı

Yemin dizisinde izleyiciyi yine çıldıracağı yeni bir hafta daha bekliyor. Daha önceden de belirtiğimiz gibi Reyhan ve Emir’in ayrılma noktasına gelecekleri kötü haftalar başlıyor. Cavidan’ın planları sonucu Emir ve Reyhan’ın arası açılmaya başladı yeni haftada da bu düşünce ayrılığı daha da derinleşecek; Cavidan’ın yaptığı planların üstüne bir de Emir ile Reyhan’ın yanlış anlaşılmaları ve doğru iletişim kuramamaları işin içine girince zaten Cavidan’ın daha çok plan yapmasına gerek kalmadan sevenler seçim yapmak zorunda kalacak.

Yemin 181. Bölüm Özeti Tüyoları Başlıyor

Daha kaç bölüm oldu Emir’in Cavidan’ın oyunlarını öğrenip şok olalı; ancak şimdi Emir Cavidan ile ilgili hiç bir şeyi görmezsen Reyhan’ın Cavidan’a söylediği iki çift söz Emir’in ciğerine batacak ve artık iki deli aşığımız ceviz içini doldurmayacak konulardan kavga etmeye başlayacak.

Bu olayların sonunda ise Reyhan bir seçim yapmak zorunda kalacak; ya kardeşin ya da evliliğin. Aslında Gülsüm çok kötü kalpli bir kız değil; ancak hayatta ciddi derece de zorluk yaşadığı  için Cavidan’ın söz verdiği parayı ödeyeceğini ve hayat boyu rahat edeceğini düşünüyor; ancak zamanı geldiğinde bir birlerini çok seven Emir ile Reyhan’ın iki düşman olmasına Gülsüm’ün de gönlü razı olmayacak ancak işler çığırından çıktığı için Gülsüm de bir şey yapamayacak.

Reyhan içi Gülsüm o kadar değerli ki dünyanın en kötü kızı olsa bile sonuçta öldü sandığı öz kardeşi olduğunu düşünüyor ve Gülsüm için dünyayı yakabilecek kadar kendini korumacı bir abla olarak hissediyor; zaten Reyhan’ın da en büyük sorunu bu değil mi başkalarının mutluluğu için kendi mutluluğunu geri plana atması; kimse üzülmesi diye susması. İşte Reyhan ne yazık ki kardeşi Gülsüm’ü yalnız bırakmamak için kendi aşkını kalbine gömecek kadar çok seviyor kardeşini Emir de işte en çok buna kızıyor.

Yemin 182. Bölüm Tüyolarında blank

Kemal ve Narin’den ise önce güzel haberler sonra ne yazık ki kötü haberler gelecek; Kemal giden Narin’i yeni haftada durdurmayı başaracak ve Narin’i bir yere göndermeyecek ancak onların başında da Erhan belası var ve Erhan’ın elinde daha çok koz var. Düşman içeride olduğu için her şeyi görüyor; Kemal ile Narin’in tekrar barıştığını  da gördüğü için daha Narin’in geri kalan gerçekleri Kemal’e anlatmasına fırsat vermeden yeni bir bomba patlatacak ve Kemal için bu noktadan sonra ipler tamamen kopacak; güven denen bir duygu kalmayacak.