Yemin 186. Bölüm 187. Bölüm Özeti 17 – 18 Şubat

Yemin 187. Bölüm Özeti

Cavidan başka bir hain plan peşindedir. Cavidan Reyhan’ı hapse attırmak için harekete geçer; bunun için kullanacağı yol ise Cavidan’ın ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha bize gösterir. Cavidan Gülsüm ve Talaz’ı da kullanarak yaptığı plan ile Cavidan’ı beklemediği yerden vuracaktır. Emir ile Reyhan’ın aşkını oyunlarla açamayacağını anlayan Cavidan tek çare olarak Reyhan’ı hapse attırmayı düşünür. Gülsüm Reyhan’ı suçlu göstermek için tüm delilleri ayarlayacak ve Reyhan’ın çantasına koyacaktır. Polislerin suçlu olarak yakaladığı Reyhan’ın çantasında bir çok delil bulunacak bu duruma en çok Reyhan şaşırsa da kendisine oyun oynayanın kardeşi Gülsüm olduğunu anlamayacaktır.

Her şey hazırdır ancak planda olmayan bir şey başa gelir ve Cavidan’ın planını ertelenmek zorunda kalır; çünkü Gülsüm bir anda nöbet geçirir ve acilen hastahaneye kaldırılır. Kemal’in sürprizi ile yeniden hastahanelere dönen ve doktorluğa başlayan Narin’in ilk hastası için çok beklemeyecektir.Yemin 187. Bölüm resimleri

Erhan her ne kadar Narin’e buralardan gideceğim her şey için özür dilerim dese de yakında yapacaklarını gizlemekten başka bir şey düşünmemektedir. Erhan Kemal’e eskiden Narin ile nişanlı olduğunu söyletecek ancak kendisi yurt dışında olduğu için Narin’in gözünde suçsuz olacaktır.

Yemin 187. Bölüm Fragmanı

Yemin 17 Şubat Özeti

Emir ve Reyhan’ın mutluluk danslarını izleyen Cavidan bu zamana kadar yaptığı ve başarılı olan planlarının başarısız olduğunu görmüştür; Cavidan Reyhan’ı cehenneme göndermeden Emir’in onun peşini bırakmayacağını anlar. Emir’in gözlerinden aşk akmaktadır.

Kemal sonunda Narin’i affetmiş ve onun layık olduğu yerde kendi yanında olmasını istemiştir. Kemal ile Narin yan yanayken yolda bir adamın yerde öylece yattığını görür. Narin hemen çekilin ben doktorum der ve adama müdahale eder. Kemal ise Narin’in nasıl bir aşk ile mesleğini icra ettiğini görür. Narin adamın soluk yolunu açmak için trakeostomi yapmak zorunda kalır. Narin adeta mucize doktor gibidir.

Boğazından açtığı delik ile soluk yoluna ulaşan Narin adamın nefes almasını sağlar ve beyin ölümü gerçekleşmeden adam hastahaneye kaldırılır. Narin’in yeteneklerini gören Kemal ona bir kez daha aşık olmuştur ve Narin için bir hastane ile konuşur ve Narin’i özel hastane de doktor olarak işe başlatır; çünkü Narin’in garsonluk değil aldığı eğitim gereği doktorluk yapmasını ve insanlara faydalı olmasını istemektedir.

Yemin 186. Bölüm Fragmanı

Yemin dizisinde 38. hafta başlıyor. Bilindiği üzere geçen hafta dizimizde sevgililer günü konsepti ile bitmiş ve hem Reyhan ile Emir mutlu pozlar vermiş hemde Bal Kabağı ile Kıvırcık baş başa bir yemek yeme ve konuşma fırsatı bulmuştu; ancak ne yazık ki her yeni hafta iki çiftimiz de kötü gelişmelerin yaşanacağı zor bir hata olacak.

Yemin 186. Bölüm Özeti Tahmini

Reyhan kardeşinin saati çalan olduğunu Zeynep’ten öğrenince ilk iş olarak bu konuyu Gülsüm ile konuşmak ister; Gülsüm yalanlasa da artık çok fazla kaçacak yeri kalmamıştır; ancak hem Zeynep’in saatin Gülsüm’de olduğunu görmesi hemde Reyhan’a Gülsüm’ün hırsız olduğunu söylemesi Cavidan’ın kurduğu oyunun bir parçasıdır. Cavidan asıl şimdi büyük amacına biraz daha yaklaşmak için asıl oyununa geçecektir.

Emir Reyhan’ın kardeşi ile ilgili bu kadar net olan gerçekleri görememesi sonrası Gülsüm’ün varlığından şikayetçi olsa da bir an olsun onu konaktan göndermeyi düşünmemiş ve onun rehabilite edebileceğini inanmıştır; ancak bu Reyhan’n korumacı tavırları yüzünden daha zor bir hal almaktadır; bu nedenle de Emir artık Gülsüm’ün konakta kalmasını istemez; Reyhan ise buna karşı çıkar. Cavidan ise Gülsüm üzerinden Emir ve Reyhan’ı kavga ettirerek bu iki zır deli aşığı ayırmayacağını anlamıştır ancak şimdilik oynadığı oyunda her şey yolunda gitmektedir ve Cavidan Emir’in Reyhan’dan nefret etmesi için planını ince ince işleyecektir. Yemin 186. Bölüm resimleri

Narin Kemal’in gözüne görünmeden evlilik oyununu sürdürmek ister; çünkü Kemal’e deliler gibi aşıktır ve onsuz yapamayacağının farkındadır. Kemal ise Narin’in çalışmasının önüne geçmek ister ama Narin söz dinlememektedir. Narin ancak Kemal kendisini dinler ve anlarsa çalışmayı bırakacak ve evinin kadını olacaktır.

Narin ile gözü kararmış olan Erhan Narin’den yediği tokat ile daha da hırslanır ve artık Kemal mevzusunun kökten kapanması için daha önce başarılı olamayan planın yerine yeni bir plan yapar. Tam Narin ile Kemal konusunda ilerleme yaşanmışken Kemal yeni öğrendikleri ile bir kez daha Narin’e olan güvenini kaybedecektir.

Yemin 186. Bölüm Fragmanı

Yemin 186. bölüm fragmanı ve özeti yayınlanmadı; hem fragman hemde özet çıktığında sayfamıza eklenecektir.