Yemin 258 259 260. Bölüm Özeti 23 24 25 Eylül

Yemin dizisinde Emir Feride’nin yalanlarının peşinden koşarken kendini büyük bir dramın içinde bulacak.

YEMİN 260. BÖLÜM ÖZETİ

Narin evin içinde kendisi için kurulan düzenekle dolaşırken bahçeye çıkar ve havuza gerilen şerit kopuk olduğu için ne yapacağını bilemeyen Narin dengesini kaybederek havuza düşer. Yüzme bilmediği için boğulma tehlikesi atlatır. Kemal fark eder fark etmez hemen havuza atlayıp Narin’i havuzdan çıkarır.

Emir’in halası dedektifliğe başlar ve Feride’nin neden Emir’in yatak odasında olduğunu, hatta yerde bulduğu broş yüzünden neden Emir’in yatağında yattığını sorar. Emir Reşit’in adresini kafes dövüşünü ayarlayan abisinden öğrenir ve kâğıda yazar. Feride Emir’in Reşit’e ulaşmasını istemediği için önce adresi yok etmek ister başaramayınca Emir’in gitmemesi için üzerine su döker.yemin 260. bolum ozeti

Ancak Feride ne yaparsa yapsın Reşit peşini bırakmaz ve konağa bir kere daha gelen Reşit Feride ile konuşur. Patronların senin içerden çıktığını biliyor mu? Bilmiyorlar mı derken Emir gelir ve adama yumruk atarak evimin önünde ne işin var diye sorar? Reşit de Feride’m için geldim der. Bakalım Emir Feride’nin gerçekte hapisten çıktığını kim olduğunu Reşit den nasıl öğrenecek?

Yemin 260. Bölüm Fragmanı

Yemin 259. Bölümde Neler Oldu

Emir sabah sporundan dönüşte konak kapısının önünde Feride’yi kafes dövüşünde dövüştüğü adamın sıkıştırdığını görür. Feride o adamı eskiden beri tanır Reşit’tir ve o adam Feride için gelmiştir konağa. Feride’yi götürmek ister Feride karşı koyar ve düşer bayılır. Emir kendisinin yüzünden o adamın konağa geldiğini ve Feride ye zarar verdiğini düşünerek kendisini suçlar ve Feride’yi hemen hastaneye götürür. Doktor geceyi hastanede geçirmesi gerektiğini söyler. Emir eve götürmek ister. Doktor 24 saat uyumadığı sürece bundan emin olacaksanız götürün der. Emir de tamam der ve Feride’yi hastaneden alır konağa getirir kendi odasına teras kapısından alır Melike ablaya da Feride ye bugün izin verdim yarın gelecek der.

Feride geceyi Emir’in odasında geçirir. Uyumaması için Emir çağrı cihazını kullanır her daldığında çağrı cihazını çaldırarak uyandırır. Bir iki derken üç kez uyandırır Emir Feride’yi ve bir uykuya daldığında abi diye sayıklar elinde abisinden kalma bir oyuncak vardır. Emir’in aklında adamın o isimde birinin abisi yok sözü, karşısında abi diye sayıklayan bir Feride vardır. Emir neye inanacağını şaşırır.

Kemal evde Narin için Taci ile iple şeritle düzenek kurar. Narin için hayatı kolaylaştırır. Narin piyona çalarken, Münevver hanım kızı Narin’in kör olmasına sebep olanın kızı Kumru olduğunu anlar. Önce cebinde bulduğu boncuk sonra cep telefonunda gördüğü gelinlikli resim ile Narin’in merdivenlerden düşmesine Kumru’nun neden olduğunu anlar. Ağlayarak bunu neden yaptığını sorar. Kumru ilk başta inkar eder sonra da kendini kendince savunur. Annesinin diyecek sözü yoktur. Bir yanda görmeyen kızı, diğer yanda onun için üzülmeyen diğer kızı.

Narin evde kendi kendine kurulan düzenekle dolaşırken bahçeye çıkar. Narin yüzme bilmediği için havuz kenarına ip değil de şerit çekilmiştir ancak ne oldu ise o şerit kopmuş Narin de o boşluktan havuza düşer.

Emir kendisi ile kafes dövüşünde dövüşen Reşit’in kim olduğunu öğrenmek ister.

 

 

Yemin 259. BÖLÜM Özeti

Emir Feride’yi konak kapısının önünde dövüştüğü adam ile görür ve Reşit kaçar. Feride baygın halde yatarken Emir Feride’yi alır ve odasına götürür kendi yatağına yatırır ve kendisine gelene kadar bekler. Konakta Melike ablası Feride’yi sorunca da ona izin verdim yarın gelecek der. Yarına kadar Feride Emir’in odasında kalır. Emir çalışma odasından içeri alır Feride’yi. Emir giderken Feride gitme diyerek Emir’i durdurur. Feride’yi Emir’in odasında gören Hala ne işi olduğunu sorar.

Münevver hanım kızı Kumru’nun telefonunda Narin’in gelinliğini giymiş resmini görür ve Kumru ya bunu nasıl yaptığını sorar. Bakalım Kumru annesine ne yalanlar anlatacak? Narin’in engelini kaldırmak için Kemal evin her yerine şeritler çeker. Narin de mutlu olur. Ancak o şeritlerden birine ayağı takılan Narin havuza düşer boğulmak üzere olan Narin’i Kumru görür ve Kemal de bu evde her şey benim olacak der. Bakalım Narin’i boğulmaktan kim kurtaracak?

Yemin 259. bölüm Fragmanı 24 Eylül

Yemin 258. Bölüm Özeti Neler Oldu?

Narin kendisine acınmasını istemez. Masal Narin ablasının durumuna üzülürken, Narin Masal’ı yanına çağırır ve Masal’ın odasına gitmek ister. Masal da Narin ablasının elinden tutarak odasına götürür. Narin gözlerinin neden ve nasıl görmediğini anlatır. Masal da Narin ablasının yaşadığını anlamak için gözlerini kapatır ve sen her yeri karanlık mı görüyorsun der ve istersen ben senin gözün olabilirim der. Her yere götürürüm, gördüklerimi anlatırım der ve bombili puf puf oyununu Masal Narin ablasına hatırlatır. Narin’in keyfi yerine gelir ve Masal’a masal anlatarak uyutur.

Sabah olunca da Emir Narin’i görmeye gelir. Dertleşirler. Masal gelir yanlarına bebeği sorar Emir’in morali biraz bozulur. Aklı Feride’dir. Kim olduğunu araştırmak için kafes dövüşünü ayarlayan abisinden haber bekler. Abisi araştırmasını yapar ve Feride’nin abisi olmadığını, kimsesi olmadığını, anne ve babasının olmadığını sapsız üzüm anlayacağın der ve dövüşe çağırır. Emir ilk başta teklifi ret eder. Feride ye çalışma odasında dolap temizleme bahanesi ile sorular sorar. Abisinden başka kardeşleri olup olmadığını, anne ve babasını sorar. Feride de annem babam öldü. Abimden başka kimsem yok der.

Feride bebeği güneşe çıkarınca dedesi gelir ve sever sonra da kucağına alır. Hikmet beyin telefonu çalınca bebeği Emir’in odasına yatağına yatırır. Emir odasına girince yatağında bebeği görünce küplere biner ve Feride ye bağırırken babası gelir ve yanlış kişiye kızıyorsun ben koydum der ve Feride ye bu evde kimsenin kızamayacağını söyler. Emir öyle öfkelidir ki kafes dövüşüne gider.

Öfkesini dövüşerek atmak isteyen Emir’in karşısına Reşit oradaki adama para vererek ringe çıkar, dövüşürler ve dövüş sırasında Reşit bıçak çeker ama Emir onu alt edip yener ve Reşit bunu sana ve ailene ödeteceğim her istediğini alamayacaksın der. Feride Emir’in ona bağırmasından etkilenir ve uykusundan sıçrayarak uyanır.

Narin evin içinde Masal dan başka kimsenin ona yardım etmesine izin vermez. Artık Masal o evde Narin ablasının gözü olmuştur. Masal oyuncakları ile oynarken Kumru yanına gelir. Deli hareketlerini fark eden Masal hasta mısın Kumru abla diye sorar. Kumru da hasta olduğunu söyler. Evet, Kumru hastadır. Ancak bedenen değil aklen ve ruhen hastadır. Masal oyuncakları ile oynarken yerde boncuk bulur. Kumru onu görür ve korkuya kapılır. Narin’in düşmesine Kumru neden olmuştur ve bunun öğrenilmesinden korkar.

Kumru oyun oynama bahanesi ile boncuğu Masal dan alır. Annesi Kumru’nun kıyafetlerini yıkamak için seçerken annesi boncuk bulur ve Narin’in söylediklerini hatırlar ve Kumru’nun Narin’in bu halde olmasından şüphelenir.

Feride çöp dökmek için konak dışına çıkar, kapıda Reşit onu arabada bekler. Kapıda görünce hemen koluna yapışır ve götürmek ister. Feride karşı koyar sonra yere düşer bayılır. Reşit de kaçar.

Yemin 258. Bölüm Detaylı Özeti

Feride bebeği uyutmak için nasıl oldu ise Emir’in odasına girer ve Emir odasında bebeği görünce Feride ye kızar. Hikmet bey de duruma müdahale eder ve bu evde kimse Feride ye sesini yükseltemeyecek der. Emir küplere biner.

Emir’in bu öfkesini dindireceği tek yer kapalı kafes dövüşüdür. Yine gider oraya ve bu kez karşısında Feride’nin sevdalısı Reşit vardır. Reşit elinde bıçak ile Emir’e saldırır nede olsa Emir’i Feride’nin yanında ve arabasına alan zengin biri olarak bilen Reşit intikam almak istemekte ve Emir’in canını yakmak onu öldürmek istemektedir.

Feride konakta sanki Emir ile Reşit’in karşı karşıya geldiklerini hisseder ve uykusundan sıçrar. Narin evde kendi kendine yaşamaya çalışır. Kemal hep arkasında onu takiptedir. Emir Narin ile konuşur ona moral verir.

Yemin 258. bölüm Fragmanı

Yemin 257. Bölüm Özeti

Feride ölen abisi için Melike ablası ile helva yaparken, Emir telefonda Feride hakkında araştırma yapmasını istediği kişiden Feride’nin abisi olmadığını öğrenir. Emir kendisine yalan söyleyen bir kadın daha olduğunu düşünerek Feride ye içten içe kızar. Ve Feride’nin neden kendisine yalan söylediğini öğrenmek ister.

Feride telefonda Cavidan hanımla konuşur. Cavidan hanım Feride ye bu zor zamanda torununa baktığı için teşekkür eder ve torununu görmek istediğini söyler. Feride de kendisini bugün ziyarete geleceğini söyler. Emir den izin ister, Emir de izin verir. Feride dışarı elinde çanta ile çıkar Emir de arkasından araba ile takibe başlar. Ancak yolda Feride’yi taşıyan taksiyi kaybeder.

Feride Cavidan hanımı görüş saatinde ceza evinde ziyaret eder. Torununun küçülmüş kıyafetlerini getirmiş onları gösterir. Konuşur dertleşirler. Cavidan hanım, Emir’in neden bu kadar öfkeli olduğunu eşi Reyhan hakkında bilgiler vererek yaşadığı acıları anlatır. Feride de Emir’in bu öfkesinin kaynağını öğrenmiş olur. Çıkışta Reşit ceza evinin önündedir ve Feride’yi görür. Emir de Feride’nin izini kaybetmişken Feride’yi karşısında görünce eve birlikte dönmeyi teklif eder. Feride ilk başta kabul etmese de sonra tamam der ve birlikte konağa dönerler. Reşit de Feride’yi arabaya binerken görür ve takibe başlar.

Emir yolda Feride ile konuşur ve aralarındaki buzların erimesini sağlar. Emir’in niyeti Feride’nin güvenini kazanmak ve kendisine neden yalan söylediğini öğrenmektir. Oyun içinde oyun oynar Emir.

Narin, görmeden yaşamaya alışmaya çalışır. Masal’a bir şey belli etmezler. Sonradan öğrenir Masal. Narin kendi kendine banyo yapar, dizlerini yaralar. Evin düzenini Narin’e göre ayarlarlar. Narin fark eder ve değiştirmemelerini söyler. Kumru ablasına yardımcı olmak ister, Narin kabul eder ancak Kumru her ağzını açtığında Narin’in canını yakacak şeyler söyler. Narin ağlamamak için kendisini zor tutar. Masal Kumru nedeni ile kimsenin sormadığı soruları Narin’e sorar yemek masasında Narin de sonra konuşmak istediğini söyler. Kemal Masal’a sesini yükseltince Narin benim yüzümden Masal’ın kalbini kırma der.

Feride akşam herkeslerden gizlice babaanne ile torunu telefonda görüntülü olarak görüştürür. Emir bebeğin sesini duyunca odaya girer Feride telefonu elinden düşürür.Yemin 259. bolum resimleri

Yemin 258. Bölüm Tahmini

Emir, Feride’nin abisi hakkında bilgi edinmek ister araştırması için yardım aldığı kişiden Feride’nin bir abisi olmadığını öğrenen Emir Feride’nin neden kendisine yalan söylediğini, aslında kim olduğunu öğrenmek için Feride ye yakın davranmaya başlar.

Feride’nin yengesi Feride’den eşinin ameliyatı için para almıştı bu parayı kullanmadan eşinin ölümüne sebep olan yenge, Feride ile evlenmek isteyen Reşit’e yakalanır. Reşit, Feride’nin yerini bulmak için harekete geçer. Hapishaneden yerini öğrenmek isterken Feride’yi görür ve onu takip ederek kaldığı konağın yerini öğrenir. Birkaç gün Feride’nin o konakta ne iş yaptığını öğrenmeye çalışan Reşit, konağa girer ve Feride ile konuşmak ister.

Emir Feride’yi Reşit ile konuşurken görür ve abim öldü yalanını bu adamla görüşmek için söylediğini düşünür.Yemin 258. bolum resimleri

Kumru ablasının eli kolu olmaya çalışarak Kemal’e yakınlaşmaya çalışır. Münevver hanım kızı Narin için üzülürken Kumru Narin’i kıskanmaya devam eder. Narin merdivenlerden düşmeden önce neler yaşadığını düşünür ve o anı beyninde yeniden yaşar. Acaba kardeşi Kumru’yu gelinliğini giymiş olarak görmüş müdür? Gördü ise bunu hatırlayıp düşmesine sebep olanın Kumru olduğunu anlayacak ve bunu Kemal ile paylaşacak mıdır?

Masal Narin ablasının göremediğini kimden nasıl öğrenecek? Bu Masal da nasıl bir etki bırakacak? Narin ablasının eli kolu Masal mı yoksa Kumru mu olacak? Bu soruların cevabını ilerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz. Sizlerde düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yemin 258. bölüm özeti, Yemin 259. bölüm özeti, Yemin 260. bölüm özeti yayınlandığında sitemizde olacak. Yemin dizisi 258. bölüm 259. bölüm ve 260. bölüm fragmanları da yayınlandığında ilk olarak sitemizden izleyebilirsiniz.