Yemin 273 274 275. Bölüm Özeti 14 15 16 Ekim

Yemin 275. Bölüm Özeti

Feride Emir’in gömleğini yaktığı için Emir’e bir kazaydı der ama Emir başka şey anlar. Feride yaktığı gömlek yerine yeni gömlek alır. Kemal Narin ile evlenmek ister Masal da kardeş istiyor der. Talaz ve Cemre çekirdek satarak para kazanmaya devam ederken seyyar araba çalar Talaz. Sahibi de polislere şikayet eder. Kaçarlar Cemre yakalanır Talaz kaçar.

Kumru kendisini Kemal’in eşi Narin olarak dernek üyelerini çaya davet eder ve Narin’i kardeşi Kumru olarak tanıtır. Narin ne olduğunu anlayamaz. Burada neler oluyor diye sorar. Kumru Narin’i Kumru olarak tanıtır. Ablam Kumru bizimle birlikte yaşıyor der. Emir Feride ye akşam yemeği hazırladığı için kızar. Yemek masasında çiçekler, mumlar, güzel bir atmosfer vardır. Önce gömlek, şimdi kolundan tutup odama götürsem dediği an Feride den okkalı bir tokat yer Emir.

Yemin 275. Bölüm Fragmanı

Yemin 274. Bölüm Özeti

Emir Feride ye benden ne sakladığını biliyorum, neden kaçtığını da der. Bakalım Emir ne biliyor? Feride çıkmak ister Emir izin vermez. Feride yine bayılmış herhalde ki, Emir açmışın? Tansiyonun mu var ne diye bayılıyorsun durup dururken der. Bayılması Emir’in yakınlaşması, hatta öpmesi. Emir o kavga ettiği gece Feride’yi Reyhan olarak görüp öpmek istemişte olabilir? Feride de bu yüzden Emir den etkilenmiş. Emir de hatırlamış olmalı ki ne yaptım ben der. Bakalım Emir ne yaptım ben derken ne hatırladı?

Narin’in yerine geçen Kumru Kemal ile yemek yiyemediği Narin olamadığı için sinir krizi geçirir. Restoranda masada ne varsa kırar. Garsona da ben Kemal Tarhun ’un eşiyim der. Eve geçince annesi de Sen Narin olamazsın sen Kumru sun der. Kumru da ağlayarak olamadım der. Talaz ile Cemre çekirdek satarken zabıtaya yakalanır ve kaçarlar.

Yemin 274. Bölüm Fragmanı

Yemin 14 Ekim Detaylı Özeti

Feride Emir’e iyiden iyiye abayı yakmış aşık olmuş. Kapıdan çıkışta çarpışmalar, köşe kapmacalar.. Melike hanımın fenalaşıp Emir’in odasına temiz çamaşırları Feride den koymasını, kirlileri de almasını ister. Kirlileri alırken farkında olmadan Emir’in resmini de sepete atar. Fark ettiğinde yerine koymak için Emir ile köşe kapmaca oynar. Resmi yerine koymak isterken Emir’e yakalanır ve koyamaz kaçarken de resmin çerçevesini kırar. Tamir etmek için çok uğraşır.

Emir’e kahvaltı tepsisi götüren Feride ye Emir bilgisayar kullanmayı bilip bilmediğini sorar. Feride de biliyorum der. Bilgisayarın başına oturmasını ve bir dosyayı açıp takip etmesini ister. Telefonda şirketten biri ile konuşurken bir yandan da bilgisayar da dosyaya bakarlar ve Feride bu yakınlaşmadan çok etkilenir. Unutmuşum diyerek kalkar getirdiği çayı döker.

Songül Hanım, konakta kendisine daha çok yer edinmek için hasta olmadığı halde ayağını hasta gibi kullanır. Telefonda biri ile konuşuyormuş gibi yaparak Hikmet beye kendisini acındırır. Güya kocası öldükten sonra İstanbul’a geldi, konakta kalıyor diye dedikodu çıkarmışlar. Kendi uydurduğu yalana kendisi inanır ağlar. Hikmet bey ile bahçede konuşurlar. Hikmet beyi etkilemek için bunun dışında, Melike hanımın yaptığı yemekleri ocağın ayarını açarak yakar. Ve kendisi akşam yemeklerini yapar Hikmet Bey de beğenerek yer.

Talaz ile Cemre hayatta kalmak için yemek alabilmek için çekirdek satmaya devam ederler. Talaz bu işten hoşlanmaz. Cemre satışı yapar.
Kumru Narin olarak Kemal ile iş yemeğine gider. Narin de Kemal’in telefonda konuşmasını duyar. Şehriye ablaya anlatınca, Şehriye abla ne davet bekliyorsun arkanı giy git der. Narin de kabul eder ve Taci ile yemeğe restorana gider. Kumru’nun yemeğe gitmesini istemeyen annesi ne kadar çabalarsa da olmaz. Kumrunun giyeceği elbiseyi bile yırtar ama Kumru Narin den elbise ve ayakkabı alarak, giyer ve kapıda kendisine engel olmak isteyen annesini iterek yemeğe gider.

Kemal bu yalanı daha fazla devam ettirmek istemediği için yemeği iptal eder. Narin ile baş başa yemek ayarlar bunu da Taci ile yapar. Kumru ya da yemeğin iptal olduğunu mesajla haber verir. Narin ile Kemal başbaşa başka bir restoranda yemek yerler. Feride Emir’in resminin olduğu çerçeveyi kırmıştı. Onu tamir etmek için bodrumda yapıştırıcı arar. Emir gelir ve ne aradığını sorar.

Yemin 273. Bölüm Özeti

Emir’in resmi Feride’nin elinde bakma bana öyle diyerek resimle konuşur. Narin ile konuşan Şehriye Hanım Narin’i ikna eder yemeğe Narin de Taci ile gider. Kumru da Narin’in kıyafetlerinden giyip giderken annesi engel olmaya çalışır ama onu dinlemez. Kumru Narin’in yemeğe geldiğini görür. İş anlaşması yaptıkları bayana Kemal den için işte evleneceğim adam bu dedim der. Kumru kendi hayal dünyasında yaşarken bakalım gerçekler ortaya çıkınca ne yapacak?

Songül Hanım, Hikmet bey ile konuşarak eşinin ölümünden sonra hakkında bazı kişilerin dedi kodu çıkardığını İstanbul’a gelişi, konakta kalışı hakkında diyerek konakta kendisine kalıcı yer edinmeye çalışır. Feride Emir’in resmini odasına koyar, odada Emir’e yakalanır.

Yemin 273. Bölüm Fragmanı

Yemin 272. Bölüm Özeti

Emir kafes dövüşünden aldığı darbe ile gece yaşananları hatırlamaz. Hatırladığı Feride’nin peşinden mekâna gelmesi. Bu yüzden Feride ye kızar. Yerini de haddini de bil der. Sen benim çalışanımsın benin dövüşmemden sanane der. Feride ye Reyhan dediğini hatırlamaz. Araba ile eve döndüklerinde Feride’nin kapısı açılmaz, Emir açar ve Feride o an Emir den etkilenir. Bakalım Emir ne zaman fark edecek Feride yi. Feride cephesinde ateş bacayı sardı. Yengesi de konakta pencereden gördü onları.

Emir şirkete giderken evde dosya unutur. Sefer olmadığı için Feride götürür. Emir’in yarası kanar ve Emir neden dövüş alanına geldin diye sorar. Feride de sende canın pahasına benim yardımıma gelmiştin der. Toplantı bitene kadar beklemesini söyler ve konağa Emir Feride birlikte dönerler.blank

Kumru Narin’in yerine geçmişti. Bu oyunu devam ettirir. Şirkete gider. Kemal bey iş ortaklığı için gelenler anlaşma sağlayıp imzalar atılır. Yeniden yemeğe gitmek üzere sözleşirler. Münevver hanım kızı Kumru’nun telefonu çalınca açar ve o zaman öğrenir gerçekleri. Kumru’nun Narin olarak kendisini tanıttığını. Narin’e gerçekleri söylemesini ister. Kumru da o zaman sende beni hapiste doğurduğunu söyle der.

Sefer konağa döner, Melike hanım onun nerde olduğunu sorar, telefonuna neden bakmadığını aşık mısın? Dediğinde Feride hayır değilim der. Eli ayağı birbirine dolanır. Mamayı hazırlamada zorlanır elini yüzünü yıkamaya giderken Emir ile çarpışır. Feride çoktan aşık olmuş Emir’e.

Yemin’de Bu Hafta Nasıl Başladı

Yemin dizisinde 12 Ekim 2020 Pazartesi günü yayınlanan 271. Bölümde Emir gece kafes dövüşüne gider. Feride de peşinden gidip Emir’i dövüşürken görür. Emir de Feride’yi görür. Sonra dayak yediğinde bayılır. Feride Emir’i yarı baygın eve getirir. Emir’in ateşi çıkar, Feride düşürür. Ateşli iken Emir Feride’nin kolundan tutar. Feride Emir’i hastaneye götürmek isterken Emir hayali olarak Reyhan’ı görür ve Reyhan der. Feride’nin kolundan tutar gülümser. Feride de bu durumdan etkilenir. Sabah olduğunda gece olanları hatırlamaz Emir. Feride ise sabah olunca Emir den köşe bucak kaçar.

Kaçmasına kaçar da ya kapıdan çıkarken çarpışırlar ya da Feride kaçar Emir kovalar. Akşam bez alma bahanesi ile çıktığı dışarda Feride, Emir de arabası ile Feride yi aramakta. Sonunda bir araya gelir oturur konuşurlar. Feride Emir den etkilenmiş olmalı ki kaçıyor yoksa neden kaçsın?

Baba Emir ile bebek Yiğit arasında ilk etkileşim Emir evin içinde Feride yi ararken bebeğin odasına girer. Babasına gülümseyen Yiğit’i gören Emir bu tatlı bebeğin gülümsemesine kayıtsız kalamaz baba olarak Emir de bebeği Yiğit’e ilk tebessüm ile bakışırlar. Baba oğul ilk bakışmalar çok tatlı ikili. Emir ve Yiğit Tarhun.

Narin’in yerine geçen Kumru kısa süreliğine de olsa Kemal’in eşi rolünü oynamış ve yemek davetine Narin olarak gitmişti. Kemal Narin ile iş yerinde konuşur ve bu olayı kimse bilmesin sır olarak aramızda kalsın der. Narin arar Kumru telefondan arama kaydını siler. Kemal’in haberi olmaz. Narin Kemal ile arasını yapmak ister ama Kemal yemeğe gelmediği için kırgındır. Gün sonunda Kemal ile Narin konuşur ve Kemal kendisini suçlar.

Eski kötüler yeniden ortaya çıktı. Cemre ile Talaz aynı evde yaşıyorlar. Talaz dayak yemiş. Cemre dalga geçiyor Talaz la. Şahdı şahbaz olmuşlar. İşi gırgıra vuruyorlar.  Biri Kemal’e biri Emir’e kötülük etmek isteyen bu ikili ne yapacaklar bakalım?

Songül hanım kendisini yeniden konağa yerleştirmeyi başarır. Ayağını burkmuştu. Çatlatmış. Nasıl oldu ise hastaneye gitmiş ve çatlattığını söyleyip ayağını sarmışlar. Cüzdanımı bulamadım arabada düşürmüş olabilir miyim diye Hikmet beyi arayıp ayağının çatladığını söyler. Hikmet bey de alır konağa getirir. Konakta misafir odasına yerleştirilir. Songül hanım o çok istediği zengin lüks hayatı bu sayede yavaş yavaş yaşamaya başlar.

Biliyorsunuz sitemizde bu konu ile ilgili bir konu başlığı var. Yemin Hikmet bey ile Songül hanım Evlenecek mi? Diye ayrıntıları oradan okuyabilir sizde düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Ne dersiniz konağın yeni hanımı Songül Hanım olur mu? Cavidan Tarhun dan sonra Songül Tarhun Hikmet beyin yeni eşi, Emir’in üvey cici annesi.

Yemin 273 274 275. Bölüm Özeti 14 15 16 Ekim (2 Yorum)

  1. KEMAL VE NARİN EVLENSİNLER GECEN BÖLÜMLERDEDE EVLENEMEDİLER NARİNİNİN GÖZLERİ ACİLSIN ARTIK GERCEKTEN KUMRU DİZİDEN CIKSIN DİZİSİYE HİC YAKIŞMIYOOOO

  2. ya yeter artık kumru diziden cıksın yeter artık kötülük bitsin su kötülük su yalan narınının gözleri açılsın artık kemal ne narın daha cok bırbırlerine cok yakısıyorlarrrr