Yemin dizisi 253 254 255. Bölüm Özeti 16 17 18 Eylül

Yemin 255. Bölüm Özeti

Feride abisinin ölüm haberini alır almaz apar topar kimselere haber vermeden konaktan ayrılır. Konaktakiler Feride’nin yokluğunu fark ederler. Melike hanım aklına esince gidecek bir kız değil o kesin bir şey oldu der.

Emir de Feride’nin zoru görünce çekip gittiğini düşünür. Feride konağa döner ve Emir sözleşmeyi ihlal ettiğini söyleyince, Feride abim öldü ona gittim der. Artık Emir Bey vermediği izin için kendi vicdanı ile baş başa kalsın.Yemin 255. Bolum resimleri

Kemal telefonda Narin ile konuşurken kesilen telefonla hemen eve döner. Düşen ve kendisinde olmayan Narin’i kendi arabası ile hastaneye götürmek için yola çıkar. Yolda aracı bozulur. Birkaç aracı durdurmak istese de araçlar durmaz. Kemal Narin’i hastaneye yetiştirir ve beyin kanaması geçirdiği için acil ameliyata alınması gerektiğini doktordan öğrenir.

Yemin 255. Bölüm Fragmanı

Yemin 254. Bölüm de Neler Oldu?

Kumru, Narin ile Kemal’in evlenmelerine engel olmak için ilaç içmişti. Annesi ona yemek götürdüğünde odaya girince fark eder ve hemen Narin’e haber verilir. Narin Kemal ile eve döner ve hemen hastaneye kaldırılır, midesi yıkanır ve Kumru kurtulur. Narin kardeşi için üzülür. Kemal Narin’e moral vermeye çalışır.

Emir Feride’nin gece boyu kapısının önünde uyumadan beklemesini ister ve kendisi odasında mışıl mışıl uyurken Feride kapı önünde sabaha kadar bekler. Bebeğe bakmaya gittiğinde Emir Feride’nin uyumaya gittiğini düşünür. Gördüğünde hemen azarlamaya başlar ve Feride den kahve istediğinde Feride hem açlığa, hem de uykusuzluğa daha fazla dayanamaz ve Emir’in kollarına bayılır. Emir Feride için endişelenir. Feride kısa bir süre sonra kendine gelir ve Emir Feride ye odasına gidip dinlenmesini söyler. Ben demiştim ama bu bayılma Emir de azda olsa yumuşama yarattı ama tamimiyle henüz buzlar erimedi. Gün gelecek Emir’in o buz dağları eriyip bebeğini kucağına aldığı günler gelecek.

Münevver hanım, Kemal ile konuşur ve düğünü ertelememelerini söyler. Kemal de düşünür ve düğünü ertelememeye karar verir.

Feride’nin abisi Feride’yi arar ve onu acil görmek istediğini söyler. Feride Emir den izin ister ama Emir bayılmasının izinle alakalı olduğunu, iyi bir oyuncu olduğunu söyleyerek izin vermez.  Feride evden gitmeyi düşünür hatta dener ama vazgeçer ve Emir’e hasta bir abisi olduğunu o çağırdığı için gitmek istediğini söyler. Emir abisinin adını ve yaşadığı yeri sorar. Feride kimliği açığa çıkmasın diye söylemez Emir de erkek arkadaşı ile buluşmak için bir oyun olduğunu düşünür.

Oyun değildir Feride’nin abisi hastadır ve sabaha karşı fenalaşarak ölür. Yengesi de bu üzücü haberi ağlayarak telefonda Feride ye söyler. Artık Feride abisini kaybetmiş bir kardeştir. İstese de göremeyecektir.

Kumru, Narin’in gelinliğini herkeslerken gizlice giyer ve aynanın karşısında kendince kurduğu bir hayal dünyasında gelinliği Kemal’e beğenip beğenmediğini sorar. O esnada Narin mutfaktan yukarı telefonda Kemal ile konuşarak çıkar. Korkudan acele ile gelinliği çıkarmaya çalışan Kumru gelinliğin üzerinde bulunan boncukların kopup etrafa dağılmasına sebep olur. Narin o boncukları fark etmez üzerine basar ve bir kat merdivenlerden aşağıya düşer.

Yemin 254. Bölüm Özeti

Feride sonunda telefonda abisinin sesini duyar. Abisi Feride yi yanına çağırır, Feride abisinin yanına gitmek için izin ister ama Emir izin vermez. Abisinin hasta olduğunu söylese de izin alamaz. Emir Feride ye kendini acındırmak için bayılırsın da dedi. Abisinin öldüğünü yengesinden öğrenen Feride çok üzülür.

Kemal Narin’in beğendiği gelinliği alır. Narin çok mutlu olur.  O gelinliği Kumru Narin den önce giyer ve benim hayatım yoluna girerse seninki raydan çıkar dediği an Narin telefonda konuşurken yere saçılmış nesnelere basarak merdivenlerden aşağıya düşer. Kumru’nun istediği gibi Kemal ile Narin’in evlilikleri bu sayede bir süre erteleneceğe benziyor.

Yemin 253. Bölümde  Neler Oldu?

Feride Emir’in şartlarını belirttiği sözleşmeyi imzalar ve verdiği çağrı cihazını alır. Emir de eline geçen ilk fırsatta çağrı cihazı ile Feride yi yanına çağırarak Melike Hanım ile Şoförün konuşmasından ilham alarak çok kirli dolu olan bodrumu temizlemek ve düzenleme işini Feride ye verir ve bir dosyayı ister. Oysa oraya hafta sonu iki kişi gelecekti. Dosyanın içinde dekopaj kelimesi geçen bir dosyadır ister. Bir süre sonra çağrı cihazı ile Feride yi yanına çağırır ve kahve ister ama Türk kahvesi değildir. Feride getirir ama eli kanadığı için geri gönderir ve istediği dosyada stapoj kelimesi mi ona benzer bir şey olduğunu söyler dosyaları yeniden gözden geçirmesini ister. Yuh Emir inatlığında bu kadarına pes. İnadına yapıyor Emir. 6 dosya bulur ve teslim eder. Yemek yemeği unutan Feride bayılacak gibi olur ama abisinin ameliyattan çıktığını iyi olduğunu öğrendiği için iyidir.

Gece bilmez gündüz bilmez Emir, çarşaf değiştirmesi için uykusundan uyandırır Feride’yi. Feride yemek yemeden şimdi de uyku uyumadan Emir’in her emrini yerine getirir. Çarşaf değişiminden sonra Emir Feride’nin oda kapısının önünde beklemesini, çağırdığında yanına gelmesini ister. Emir bildiğiniz canından bezdirme metodu uygulayıp Feride’yi evden göndermek istiyor. Feride de ettiği Yemine bağlı kalmak, aldığı paranın hakkını vermek için elinden geleni yaparak gücünün yettiği yere kadar dayanmaya çalışıyor ki, açlığa ve uykusuzluğa vücut bir süre sonra bayılarak, fenalaşarak tepki gösterecek. Bakalım Feride ne zaman bayılacak? Emir yaptığını eziyetin belki o zaman farkına varır da insafa gelir.

Kumru annesinin damarına basarak attırdığı tokadın bedelini ağır ödeteceğine dair aynanın karşısında kendisine söz verir. Narin Kemal ile havuz başındayken, Kumru gizlice Kemal’in odasına girer odayı dolaşır ve banyo da aynanın karşısında Kemal’in parfümünü koklar ve ben kır düğünü istiyorum diyerek Kemal ile evlendiklerini hayal eder. Kemal’in ceketine sarılarak Kemal’in sanki ona sarıldığını hayal eder.

Şehriye abla, Münevver hanım ile konuşarak Narin ile aralarının düzelmesi için yardımcı olmaya çalışır.

Münevver hanım kızı Kumru ya yemek götürdüğünde kızını yerde baygın bulur. Kumru, Kemal ile Narin’in evlenmemesi için ilaç içerek intihar eder.

YEMİN 253. BÖLÜM ÖZETİ

Feride el mahkûm Emir’in ağır şartlarının olduğu sözleşmeyi imzalar. Emir gecenin bir vakti çağrı cihazı ile Feride’yi uykusundan uyandırır ve çarşafları değiştirmesini ister. Emir kafayı yemiş. Bir kafayı yiyen kişi de Kumru aynanın karşısına geçmiş kendi kendine gülüp kendi kendine tokat atıyor. Akli dengesi yerinde değil bu Kumru’nun psikopata bağladı. İlgi çekmek için kendisine zarar veren Kumru fenalaşıp bayılır.

Narin annesine doğurmakla anne olunmuyor diye kızar. Annesi de ağlayarak ben sandığın gibi biri değilim der. Feride Emir’in odasına o çağırdığı için girmişti. İşi bitince de gitmek isteyen Feride ye engel olur ve bir erkeğin odasına gecenin bir vakti hiç korkmadan girebilecek kadar cesaretli göründüğünü söylediği an Feride kendisini korumak için küçük kesici alet çıkarır ve Emir’e karşı kendisini onunla korumaya çalışır. Yemin 254. bolum resimleri

YEMİN 252. BÖLÜM Neler Oldu Kısa Bir Özet

Feride Hikmet beyin sayesinde konakta işe başlar. Emir ise Feride’nin konakta olmasından oldukça rahatsızdır. Gitmesi için yüklüce miktarda para verir ama Feride almaz. Emir konaktan gitmesini istediğini söyler, Feride de beni işe Hikmet bey aldı onunla konuşun der. Emir inatlık edecek ve Feride’yi canından bezdirecek ya kahve ister, içmez soğudu değiştir der. Feride yine kahve yapar, Emir ona da ben bunu içmem der yenisini ister. Feride sabrının zorlandığı an Melike ablası kahvesini bol koy der. Bol kahve içeren kahveyi yapan Feride Emir den bu kez de kahvaltı saati diyerek kahveyi içmeden gönderir. İsraftır be el insaf. Alacaksın o kahveyi Emir’in başından aşağıya dökeceksin nasıl içiyor görecek. Emir Feride’nin kendisine karşı gelmediğini fark eder.

Feride abisi ile konuşmak ister ama yengesi abisinin apar topar ameliyata alındığını söyler. İzin almak ister ama Emir ile konuşmak ne mümkün. Feride’nin aklı hep abisindedir.

Narin ile Kemal evlenecekler. Çok mutlular ama Kumru hiç mutlu değil. Masal’a babasının yakında Narin ablası ile evleneceğini söyler. Niyeti Masal’ın Narin den nefret etmesini sağlamak. Narin’in Masal’ı babasından ayıracağını düşünmesini istiyor.

Narin ile Kemal dışardayken araçları arıza yapar. Bu ilerde araba ile birinin kaza yapacağının habercisi gibi ne dersiniz? Kumru bu kaza ile Narin den kurtulabilir mi? İstediği olur mu? Kumru annesi ile konuşurken Narin’in onları gördüğünü fark eder ve bir erkek için evladını bırakıp giden anne dediğinde annesinden tokat yer Kumru. Narin de bunu görür.

Emir işi iyice zorlaştırır ve Feride ye kimseye bahsetmemesini istediği bir sözleşme imzalatır. Sözleşmenin maddeleri oldukça ağırdır. İlk 3 ay konaktan dışarı çıkmayacak, çağrı cihazı çaldıkça nerde, saat kaç olursa olsun hemen Emir’in yanına gidecek bu ve buna benzer Emir’in kendince Feride’yi çileden çıkarıp canından bezdirip konaktan gitmesi için hazırlanmış bir sözleşme.

Yemin’de Yeni Hafta’da Neler Olacak?

Yemin dizisinin 3. Sezonunda yeni gelişmeler olurken, Yemin dizisini ilk sezonundan itibaren seyreden seyirci ilk iki sezon boyunca Emir ve Reyhan aşkını izlemiş ve birde bebekleri olursa bu aşkın meyvesi ile onları birlikte görmeyi çok istemişlerdi. Emir Reyhan aşkı oldu, hatta zorda olsa Cavidan, Cemre, Talaz üçlüsüne rağmen bir bebekleri de ancak 2. Sezonun sonunda Reyhan yani Özge Yağız’ın diziden ayrılması ile Reyhan karakteri diziden çıkarıldı.

Reyhan geri dönsün diye çok istekte bulunan izleyici kitlesi olmasına karşın artık Reyhan karakteri yani Özge Yağız’ın diziye dönme imkanı yok. Emir ve oğlu dizide ve bir eş ve bir anne olarak Reyhan’ın yeri doldurulamaz. Seyircide doldurulmayacağını söylüyor ancak hayatta da olduğu gibi dizide de eşler ve anneler ölebiliyor ve hayatta kalanlar zorda olsa acılarını içine atarak hayatlarına kaldıkları yerden devam ediyorlar.

İşte bu noktada Emir ve ailesi için hele ki olan bitenden habersiz dünyaya gelen bebek hayatlarına devam edecekler.  Zor günlerden geçen Tarhun ailesine bir mucize gibi giren ve o masum küçük bebeğin ağlamalarına son veren Feride konakta işe başlar. Bu başlangıç bir çok insan için dönüm noktasıdır. Cavidan hanım ailesine geçmişte çok zararı dokunan bir insan iken Feride yi ailesinin hayatına katarak büyük bir iyilik yapmıştır.
Yemin dizisi 253 254 255. Bölümlerde Emir Feride nin konakta işe başlamasına, bebeğine bakmasına alışmaya çalışırken Feride ye oldukça zor anlar yaşatır. Babası Hikmet bey oğlu Emir ile Torununun arasının düzelmesi için elinden geleni yaparken, en büyük yardımcısı Feride olur. Feride Cavidan hanıma verdiği söz, ettiği Yemin ile ve aldığı paranın karşılığını vermek için Emir den gelen her baskıya, her zorluğa zorda olsa göğüs gerer abisi için ve o minik bebek için vaz geçmez Feride.20200915 140719 Reyhan gitti Emir bitti. Dizinin tadı kaçtı diyen seyirci sayısı çok. Emir öfkesini ne zaman yenecek? Bebeğini nasıl ne zaman kucağına alacak? Mutlu aile yuvası ne zaman olacak? Bu sorular herkesin merak ettiği konular. Zamanla hepsi olacak biraz sabır.

Kemal ile Narin evlenecekler ancak onların mutlu olmasını kıskanan Kumru bakalım bu evliliğin olmaması için ne oyunlar oynayacak? Nede olsa Kumru Narin’in yerine geçmek isteyen birisi bu nedenle yapacaklarından korkmak gerek. Sizlerde düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz