Yüzleşme Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölümde Bitecek?

Yüzleşme’nin Final Tarihi Belli Oldu

Güncelleme 19 Mart Yüzleşme dizisi 4. bölümü ile 25 mart pazartesi 20:00 da izleyicisi karşısında olacak. Kanal D Yüzleşme dizisinin reytinglerini arttırmak isterken Yüzleşme dizisi 1.5 reyting alıp ilk 100 program arasında bile girmekte zorlanınca Kanal D 7 bölümlük yayın hakları sözleşmesinde ki fesih bedelini ödeyip yapımcı ile anlaşarak Yüzleşme dizisi için final kararı verdi. Yüzleşme final 25 mart

Güncelleme 13 Mart 2019 Yüzleşme dizisi ne yazık ki 12 mart akşamı ekrana gelen ikinci  bölümü ile de hayal kırıklığı yarattı. Yüzleşme dizisi sadece 2.37 reyting alarak kendisine 21. sırada yer bulabildi. Bu sonuçlar ne yazık ki Yüzleşme dizisinin 6. bölümü ile final yapacağı anlamına geliyor. Yüzleşme dizisi ilk bölümden sonra %30 reyting kaybetti ve zaten çok düşük olan reytingini bile koruyamadı. Kanal D hiç bir şartta Yüzleşme dizisinin arkasında durmayacak ve en kısa zamanda final kararı alacaktır. 

Tahminime göre Yüzleşme dizisi 6. bölümü ile 9 nisan pazartesi akşamı final yapabiliryüzleşme nisanda final yapacak

T Company’nin yeni dizisi Yüzleşme ilk bölümü ile 5 mart pazartesi günü izleyicisi karşısına çıktı. Yüzleşme dizisi ilk bölümü izleyicisi karşısına çıktı ancak çıktığına çıkacağına pişman oldu. Aslın onca afişlere; medyada yapılan onca tanıtımlara rağmen Yüzleşme dizisi beklenin çok gerisinde bir performans sergiledi.

Yüzleşme Dizisi Reytingleri

Yüzleşme 1. bölümü ile totalde 3.87 reyting ile 6. sırada yer aldı ve rakiplerinden Halka dizisinin önünde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kadın ve Survivor Türküye Yunanistan’ın gerisinde kaldı. Bu durum tabi ki büyük ümitler beslenen bir dizi için tamamen hayal kırıklığı oldu. Peki Yüzleşme dizisinin reytingleri artar mı?

Yüzleşme Dizisinin Reytingleri Artar mı?

Aslında nadir de olsa görülen bir durum ilk bölümünde hezimet yaşayan sonra büyük bir çıkış yakalayan diziler; ama bu diziler genelde yeterli tanıtımı yapılmayan veya dikkat çekici tanıtımları yapılamayan diziler oluyor. Yüzleşme dizisinin tanıtımları hem dikkat çekiciydi hemde gereğinden de fazlaydı.

Yüzleşme Dizisi Tuttu mu? Sevildi mi?

Sosyal medyadan yapılan yorumlarda ne yazık ki Yüzleşme dizisi ile ilgili genelde yapılan eleştirileri gördük. İzleyici dizinin ilk bölümünden ne yazık ki izleyici de istediğini bulamamış; kimsenin kadroya söz söylediği yok ama senaryo tam bir  fiyasko olarak değelendirilmiş ki bu konu da ben de izleyiciye hak veriyorum; senaryo çok basitti.

Özellikle Yeşim Ceren Bozoğlu’nun hayat verdiği Zümrüt karakteri eleştirilerin odağında yer almış ve karakter çok komik ve ütopik bulunmuş; zaten senaryo o kadar muallakta kalmış ki kimse Zümrüt’ün gerçekte kim olduğunu anlamadı. Zümrüt hala mı abla mı? Zaten entrika ilk andan itibaren senaryoyu boğmuştu ama bu tarz entrikalar izleyici tarafından çokça sevilen bir tarz değil; eğer entrika olacaksa aşkta veya karı koca arasında olacak ki izleyicide zevkle izleyecek.

Masal daha gelir gelmez kendisine tecavüz eden Tunç’tan intikamını aldı ve bence olayın büyük kısmı burada bitti. Tam bir geri dönüş dizisi olmuş Gonca geri döndü; Fikret tekrar hayata döndü; Ömer geri döndü. Aslında dizi de bizi merak uyandıran çok fazla da kısım yoktu; zaten Fikret bey kızını tanıdı; Ömer de yakında tanır. Zümrüt’ün de kim olduğu çok geçmeden ortaya çıkar.

Açık söylemek gerekirse oyuncular çok kaliteliydi ama dram dizisinde bize kimse duyguyu hissettiremedi. Özellikle Hande Doğandemir’in hayat verdiği Masal karakteri başına gelen o kötü geceden sonra hissettiklerini bize aktarmayı başaramadı; bu konuda biraz da yönetmenin de eksikleri var.

Aslında Hande Doğandemir son dönemde hep aynı rolleri oynuyor ve hep başarılı olamıyor; bence Hande Doğandemir bir dram oyuncusu değil.Yüzleşme reytingleri resimleri

Yüzleşme Dizisi Neden İyi Reyingler Alamadı Sorun Neredeydi?

Yüzleşme dizisi bence senaryo nedeniyle bu hüsranı yaşadı; izleyenler ile yaptığım görüşmelerde diziyi herkes çok karmaşık ve heyacansız buldu; kimse de hiç bir konu merak uyandırmadı; ikinci bölümde neler olacak merakla bekliyorum diyeni görmedim; işte bu da Yüzleşme dizisinin 2. ve ilerleyen bölümlerde senaryosuna çeki düzen vermezse 2 reytingin bile altına düşebileceğini gösteriyor. Yüzleşme final resimleri

Yüzleşme dizisinin afişinde 13 kişi vardı; demek ki dizide çok yıldız olması dizinin tutacağı anlamına gelmiyormuş bunu bir kez daha gördük; insan Şerif Sezer, Uğur Yücel, Yiğit Kirazcı, Engin Öztürk ve Hande Doğandemir varken bir dizi nasıl tutmaz diyor ama senaryo berbat olunca olmuyor işte.

Yüzleşme’de Mekanların Hakkını Yemeyelim…

Yüzleşme dizisini çekmek için Alanya’ya adeta büyük bir yatırım yaptı yapımcı T Company. Mekanlar ve çiçekler gerçekten göz doldurdu. İzleyenler Alanya’da böyle büyüleyici bir kasaba var mı dedi ama Kalender kasabası tamamen hayal ürünüydü.

Yüzleşme Nedede Çekiliyor? Kalender Kasabası Nerede? Nerede Çekiliyor?

Yüzleşme Ne Zaman Final Yapacak?

Kanal D bu sezon zaten hangi işi yayınlasa elinde patladı; Kanal D’nin elinde kalacak projelerden biri de Yüzleşme dizisi olacak gibi. Yüzleşme dizisi benim tahminlerime göre 6. bölümü görmeden final yaparak ekranlara veda edecektir.

Yüzleşme Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Kanal D artık işi öğrendi yeni başlatacağı dizilerin yayın haklarını uzun soluklu şekilde satın almıyor; dizi tutarsa yayın haklarını uzun soluklu alıyor; bu nedenle de diğer kanalların kesin yayın sözleşmesi yapmadığı projeler Kanal D tarafından kabul ediliyor ve bir kaç bölüm içinde final yapıyor.

Tazminat ve kesin yayın hakkı sözleşmesi yoksa Kanal D bu kadar emeğe hiç acımaz ve Yüzleşme dizisinin reytingleri artmazsa 4. bölümde bile final kararı verebilir.

Yüzleşme 4. Bölüm Final Fragmanı

Yüzleşme Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölümde Bitecek? (2 Yorum)

  1. Uzun zamandır oynatılan sıkıcı olan diziler final edilse daha mantıklı! Yüzleşme dizisi daha çok yeni herşey çok güzel,iki güzel insan başrollünde birbirlerine çok uygun.
    İnsan bukadarmı birbirlerine yakışır ya, Engin Öztürk ve Hände Doğandemir ?
    Çekim yeri merak edici güzel yer ve çok güzel uygun rollerde en sevilen oyuncular var.
    Okadar güzel bir dizi başlamışken,devam etsin.
    Hiç ama hiç final yapılmasın!

  2. Bence yüzleşme güzel kadın dizisi salı günü izlediğimdi sıkmaya başladı. Yüzleşme yeni bir yüz oldu. Final yapmasın. Mekanlar çok guzel olay da dramatik