Avlu Neden Final Yapıyor? İşte Finalin Gerekçesi

Güncelleme 4 aralık 2019: Avlu dizisi için kesin final kararı alındı. Avlu dizisinin eski bölümleri Netflix’te yayınlanmış yeni bölümleri için de Netflix ile anlaşıldığı açıklanmıştı; ancak Avlu dizisi çekimleri gecikince oyuncularda başka dizler ile anlaşmaya başladı ve Avlu dizisi için de yapılan anlaşma iptal edildi. Kesin olarak Avlu dizisi artık çekilmeyecek.avlu devam etmeyecek

Güncelleme 12 Haziran 2019Avlu 2019 2020 Yeni Sezonunda Netflix’de Devam Edecek

Demet Evgar resmi hesabından yaptıüğı açıklamada Avlu’nun Netflix ile anlaşma yaptığını duyurdu. Açıkmasında ise “Dizimiz Netflix Original’a satıldı. Netflix tarihinde bir ilk… Baştan itibaren yapımında bulunmadığı bir işi Netflix Original olarak almıyor, Netflix olarak alıyor. Çok gurur duyuyorum” dedi.

avlu devam edecek 2019 2020

Güncelleme 27 Mayıs 2019 Star Tv’den Sezon Finali Açıklaması

Her gün farklı bir gelişme yaşanan Avlu dizisinde sonunda masada mutlu sona ulaşıldı. Uzun pazarlıklar sonunda masaya yeniden oturan Star Tv yönetimi ve Limon Film Avlu dizisinin Star TV’de devam etmesine karar verdi. Avlu dizisi 44. bölümü ile 30 mayıs akşamı sezon finali yapacak ve 2019 2020 yeni sezonunda 45. bölümü ile yayında olacak. avlu 45. bölüm yeni sezon

Avlu 44. Bölüm 2. Sezon Finali 30 mayıs 2019

Güncelleme 20 Mayıs 2019 Star Tv Avlu’nun Yayın Haklarını Satın Almadı

Avlu dizisi yapımcısı Limon Film 6 mayısta Avlu dizisinin 44. bölümü ile 30 mayıs perşembe akşamı sezon finali yapacağını açıklamış ve final haberlerini kesin bir dille yalanlamış ve Avlu’nun 44. bölümü ile 30 mayıs perşembe akşamı sezon finali yapacağını açıklamıştı; ancak Star Tv yetkilileri ise Avlu dizisinin Star TV’de 30 mayıs akşamı final yapacağını kamuoyuna açıkladı. 

Bize gelen bilgilere göre Avlu dizisi Blue TV’de 2019 2020 yeni sezonu ile ikinci sezonuna devam edecek; ancak başta Demet Evgar olmak üzere bir çok oyuncu Avlu dizisinden ayrılacak; zira Avlu dizisi internette yayınlanırken bütçesi çok daralacak.Avlu Blue Tv

Avlu Devam Edecek

Güncelleme 6 Mayıs 2019 Avlu dizisi için son karar verildi. Avlu dizisi devam edecek. Avlu dizisinin 44. bölümü ile 30 mayıs perşembe akşamı sezon finali yaparak ekranlara kısa süreliğine veda edecek. Avlu dizisinin yeni sezon onayının alınması Limon Film’in dizinin yayın hakları ile ilgili indirime gittiği ve Star TV’nin de Avlu’nun 2019 2020 yeni sezonu için yayın haklarını satın aldığı düşünülüyor. İşte resmi açıklama.

Avlu 45. bölümü ile 2019 2020 yeni sezonunda kaldığı yerden Star Tv ekranlarında devam edecek. 

avlu devam ediyor.

Star TV sevilen dizisi Avlu’nun 44. bölümü ile 30 mayıs perşembe akşamı final yapacağını söyleniyor. Avlu dizisinin başrol oyuncuları diziye devam etmek istiyor; dizinin senaryo ekibi de kanala ve yapımcıya ellerinde 3. sezonu da çıkaracak konuların olduğunu bildirmesine rağmen peki ne oldu da Star Tv iki sezondur ilgi ile izlenen Avlu dizisi için final kararı aldı. İşte Avlu dizisinin final yapmasının arkasında ki gerçekler:

Avlu Neden Final Yapıyor?

Avlu dizisi yapımcısı Limon Film’in elini en çok zayıflatan konu Avlu dizinin totalde aldığı sıralama ve dizinin düşen reyting grafiği. Avlu dizisi ilk iki sezonunda ortalama 6 reyting alırken ne yazık ki 2. sezonun sonunda reytingler 4’e kadar düştü. Daha da kötüsü ilk iki sezonda birinci ikinci ve üçüncü olan yapım Bir Zamanlar Çukurova gibi çok iddialı ve dişli rakibin gelmesinin ardından hem sıralama hemde izleyici kaybetti. Doğruyu söylemek gerekirse iki sezondur gül gibi anlaşıp giden Avlu ve Bizim Hikaye dizilerinin eceli oldu Bir Zamanlar Çukurova dizisi.

Avlu dizisi perşembe akşamları Star TV’nin işine yaramıyor; her  ne kadar ortalama 5 reyting alsa da ortalama sırası 4. Avlu bazen günüde 8. oluyor. Bu da perşembe akşamları için dağıtılan gelir payından Star TV’ye çok az kalıyor olması; zira önce en yüksek reklam fiyatını ATV Bir Zamanlar Çukurova dizisi için veriyor. Star TV’nin pastada ki payı ne yazık ki dizisinin sıralaması kadar oluyor. Star TV eğer Avlu dizisini başka güne alabilse de bu reytingler ile birinci olsa Avlu en çok sevdiği dizi olur ama şimdi Avlu için bu imkansız zira perşembeden başka bir akşama geçerse de reyting kaybedeceği garanti.

avlu reytingleri

 

Kanala göre artık izleyici Avlu dizisinden ve aynı eksen üzerinde dönüp duran olaylardan çok sıkıldı; izleyici daha çok ailesi ile oturup izleyebileceği farklı diziler istiyor; Bir Zamanlar Çukurova dizisi de bu konsepte uygun biri dizi. Avlu da ilk başladığında çok dikkat çekmişti farklı konsepti ile ama artık hapishane çekimleri izleyicinin merakını uyandırmıyor.

Avlu Neden Final Yapıyor resimleri

Limon Film Avlu dizisinin reytinglerinin düştüğünü ve kolay kolayda yükselmeyeceğini bildiği halde Star TV’nin istediği indirimi yapmıyor; zira ülkede ki krizi bahane gösteren ve reklam gelirlerinin düştüğünü belirten kanal yönetimi indirim bekliyor; ama Avlu dizisi yapımcısı Limon Film de zaten maddi bir çıkmazın içinde ve o da para kazandığı ve kar ettiği bir işi daha ucuza vermek istemiyor; zira dolar ile birlikte her gün dizilerin çekim maliyetleri de artıyor.

Limon film Avlu dizisinin bitmesini kabul edemedi ve Star TV’nin dizisinin yeni sezon yayın haklarını almayacağını söylemesi ile birlikte Türkiye’de ki bir çok diziyi İnternet alemine çekmek ve satmak isteyen Netflix’te Avlu dizisini devam ettirmek istiyor. Limon Filme göre hapishane konsepti, inetnet dizisi olmak için uygun bir yapım; böylece tv de yayınlanacağı için atlanan bir çok şiddet sahnesi artık çekilip özgürce yayınlanabilecek.

Avlu Neden Final Yapıyor? İşte Finalin Gerekçesi (5 Yorum)

  1. Cok severek izledigim dizi ne zaman yayinlanacak merakla bekliyorum her persembe star tv ye bakiyorumzi

  2. Senarist kendi ayağına sikti 1 sezon kudreti öldürmeyerek izleyiciyi keriz yerine koydu dizi Ogün bitti