Ceren Moray ve Demet Evgar Avlu’dan Neden Ayrıldı? Avlu’da Deniz ve Azra Neden Yok?

Güncelleme 12 Haziran 2019Avlu 2019 2020 Yeni Sezonunda Netflix’de Devam Edecek

Demet Evgar resmi hesabından yaptıüğı açıklamada Avlu’nun Netflix ile anlaşma yaptığını duyurdu. Açıkmasında ise “Dizimiz Netflix Original’a satıldı. Netflix tarihinde bir ilk… Baştan itibaren yapımında bulunmadığı bir işi Netflix Original olarak almıyor, Netflix olarak alıyor. Çok gurur duyuyorum” dedi.

Netflix Avlu’ya çok büyük bir bütçe ayırdı. Belki Deniz ve Azra Avlu’dan ayrılmaz; istedikleri parayı alabilirlerse ama şuan kesin bir şey yok. 

Avlu’da Büyük Ayrılıklar mı Olacak?

Avlu dizisi ile ilgili şok gelişmeler yaşanıyor. Avlu dizisi 44. bölümü ile 30 mayıs perşembe akşamı ikinci sezon finalini yaptı ve ekranlara veda etti. Ekranlara veda etti diyorum zira Star TV yetkilileri Avlu dizisini almadıklarını belirtiyor. Avlu dizisi yapımcısı Limon Film ise Avlu’nun İnternet platformlarında devam edeceğini açıkladı.

Yani sizin anlayacağınız Avlu dizisinde işler karışık. Karışıklığın bir ayağı da oyuncu kadrosunda oldu. Avlu dizisinin televizyonda devam etmeyecek olması sonrası bir çok oyuncu ile de yollar ayrılmak zorunda kaldı.

Öncelikle Avlu dizisinden Ertan Saban, Simel Keçicioğlu ve İdil Sivritepe senaryo gereği ölerek ayrıldılar bunu zaten sezon finalinde gördük. Ayrıca dizi de Kudret karakterine hayat veren Nursel Köse de ölerek diziden ayrıldı. Çok özel bir sezon finali ile ekranlara gelen Avlu dizisinde Azra ve Deniz de kaçarak hapisten kurtuldu.

Avlu dizisinden ayrılan ve yeni gelen tüm oyuncular için tıklayınız Ayrılan Oyuncular

Peki Azra ve Deniz Avlu dizisi senaryosunda 3. sezonda da yer alacak mı? İşte bu sorunun cevabı ne yazık ki hayır. Önce Demet Evgar sonra da Ceren Moray Alu dizisi ile ilgili sosyal medyadan veda mesajı paylaştı.

Demet Evgar yaptığı paylaşımda emeği geçen herkese teşekkür etti.

blank

Ceren Moray ise yine sosyal medya adresinden paylaştığı gönderi de Avlu dizisinin kendisine çok şey öğrettiğini belirtti ve yolunun açık olmasını diledi. Ceren Moray yeni Avlu’nun hayırlı olsun diyerek de yeni sezonda Avlu’nun devam edeceğinin de sinyalini verdi ama yeni Avlu’nuz dedi yani aslında Avlu’nun 2019 2020 yeni sezonunda çok farklı bir konsept ve oyuncu kadrosu ile ekranda olacağını belirtti.

blank

Ceren Moray Avlu’dan Neden Ayrıldı? Demet Evgar Neden Avlu’dan Ayrıldı?

Ceren Moray ve Demet Evgar’ın Avlu’dan ayrılması tamamen maddi. Aslında 160 Dk çekilen bir iş oyuncular için çile haline geliyor. Avlu artık internette 60 dk yayınlanacak yani hem Ceren Moray hen de Demet Evgar için bu büyük kolaylık ama  TV’de yayınlanamayan diziler ne yazık ki böylesine büyük oyuncular ile çalışamıyor zira bu oyuncuların birin aldığı bölüm başı ücret internetten kazanılan toplam kazanca dek.

Durum böyle olunca maddi olarak istediği bölüm başı ücreti alamayacak olan Ceren Moray ve Demet Evgar Avlu dizisinden ayrılmış oldu.

Ceren Moray ve Demet Evgar Avlu’dan Neden Ayrıldı? Avlu’da Deniz ve Azra Neden Yok? (1 Yorum)

  1. Chok chok uzuldum neden ceren ve demet avlu dan ayrilior? Airilirsa dizi chok kotu olur lutfen ayrilmasinlar???