İkimizin Yerine 280. Bölüm Özeti 14 Haziran Jagdiş Gitti

Jagdiş Anandi‘nin artık onu sevmediği sözlerini hatırlar. Şiv, ona gelir ve acıyla Anandi‘nin güvenini kırdığını itiraf eder. Senin sözlerine dayanarak tek taraflı bir karar aldım der. Anandi sana ve arkadaşlığına saygı duyuyor. Ben onun için çok özel olmaktan çok memnunum der.

Dadisa hayal kırıklığı içindedir. Şiv, Jagdiş‘e, artık Anandi‘nin hayatının bir parçası değilsin, sizin bir araya gelmenize yardımcı olamadığım için üzgünüm der. Ardından Anandi‘ye gideceğini söyleyip gider. Menakşi mutludur. Bairon, Jagdiş‘e gelir ve öfkeyle ne zaman affedilsen hayal kırıklığı yaratan başka bir şey yapıyorsun, kaybolanlar geri verilemez der.

Jagdiş utanır ve yukarı çıkar. Bairon, Anandi için üzülür. Anandi üzgün halde ağacın altında oturur. Şiv oraya gelir ve Anandi‘nin halhalı çıkardığını görür. Anandi gitmek ister ama Şiv onu durdurur ve özür diler. Sadece senin mutlu olmanı istedim Dadisa da bunu istiyordu der. Anandi, seni affedemem, beni daha iyi anlayan biriyle evleneceğim der.kimizin Yerine 14 haziran

Şiv Anandi‘nin gözyaşını siler ve her türlü cezayı kabul edeceğini söyler. Anandi‘nin onunla evlenmesini ister. Evde Jagdiş valiziyle aşağı iner ve gidiyorum der. Güveninizi kazanamadım ve asla kazanamayacağım, bu yüzden Jetsar‘dan gidiyorum der. Bir tek Dadisa onu kutsar. Jagdiş gider. Anandi, eve gelir ve kimseye bakmadan aceleyle üst kata çıkıyor.

Şiv de gelir. Anandi Jagdiş‘in hatıraları olan çantayı dışarı çıkarır. Aileler endişeli. Anandi Şiv‘i kanala götürür ve onun önünde birer birer eşyaları suya atar. Şiv mutlu olur. Anandi, Şiv‘e onunla yeni bir ilişkiye başlamasını söyler ve bugün geçmişten tamamen kurtulduğunu belirtir. Şiv Anandi‘nin ayağına halhal takar. Ağacın arkasında duran Jagdiş bunları üzgünce izler ve gider.kimizin Yerine jagdiş gidiyor

Aileler sonradan gelir ve Anandi ile Şiv‘i mutlu görünce rahatlarlar. Dadisa, Şiv‘den, Anandi’nin düğününü iptal etmeyi düşündüğü için özür diler. Şiv, benden af dileme, torunun Jagdiş yaptığını anladım, herhangi bir büyükanne de bunu yapardı der. Dadisa, Şiv‘i kutsar. Evde Menakşi kocasının kıyafetini giyer. Iravati gelir. Menakşi, ona kocasını özlediğini anlatır.

Menakşi, bugün Şiv‘in nişanının bozulmasından çok korktuğunu, Şiv‘in Anandi‘yi çok sevdiğini söyler. Anandi eski kocasıyla aynı evde kalsa bile kendisini geçmişin bütün hatıralarından kurtardı, o çok güçlü bir kız der. Iravati ayrıca Anandi‘ye gurur duyar. Menakşi de Anandi‘yi kabul ettiğini söyler. Yarın Diwali bayramıdır. Hazırlıklar başlar. Anandi, Dadisa’yı üzgün görür ve ona ne olduğunu sorar.

Dadisa, yaptığım şey için bana kızmadın mı diye sorar. Jagdiş‘in sevgisine kapılıp senin ne istediğini bile bilmeden geri dönmeni isteyerek çok acı verdim der. Anandi, sen bizi üzmek istemedin, sana karşı kin tutmuyorum der. Dadisa Anandi‘nin düğünden önce evdeki son Diwali‘sini özel kutlayacağını söyler. İkili sarılır. Badi artık iyileşmiştir ve oğlu yanındadır.kimizin Yerine 280. Bölüm resimlerli

Dadisa Bairon‘dan Sumitra‘yı geri çağırmasını ister. Bairon, daha sonra arayacağını söyler. Dadisa, Diwali için özel bir kutlama ayarlar. Anandi odada Şiv‘in ondan özür dileyip evlenme teklif ettiğini hatırlayarak gülümser. Şiv arar. Anandi ismini görünce gülümser.

İkimizin Yerine 280. Bölüm Fragmanı