Barbaros Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Trt 1 Diriliş Ertuğrul’dan sonra Kuruluş Osman dizisine rakip büyük bir prodüksiyon ile izleyici karşısına geçecek. Es Film ismini Barbaros olarak açıkladığı yeni dizisinin erkek başrol oyuncusu olarak da Engin Altan Düzyatan ile anlaştığını açıkladı. Barbaros dizisi ocak 2021 de Trt 1 de ekranlarında olacak.

Barbaros Dizisi Senaryosu, Yönetmeni ve Yapımcısı: Çok büyük ve güçlü bir oyuncu kadrosu ile ekranlara gelecek olan Barbaros dizisi bir dönem dizisi olacak. Barbaros dizisi için Türkiye’nin en iyi senaryo grubunu kuran Es Film Barbaros dizisi senaryosunu yazması için Cüneyt Aysan, Ozan Aksungur ve Oğuz Ayaz ile anlaştı. Barbaros dizisinin yönetmenliği için ise ünlü yönetmen Taylan Biraderler ile anlaşılmak üzere.

Barbaros Dizisi Konusu: Barbaros dizisinde tahminimizce Kaptanı-ı Derya lakabı ile tanın Barbaros Hayrettin Paşa’nın hayatı anlatılacaktır. 

Barbaros Dizisi Oyuncu Kadrosu

Alperen Duymaz – Barbaros Hayrettin Paşa

Pandemi nedeniyle Barbaros dizisi için yapılan inşaat çalışmalarında takvime uyulamadı ve Barbaros dizisinde çekimler gecikince Çağatay Ulusoy Barbaros dizisinden ayrılma kararı aldı. Es Film ise başka bir başrol oyuncusu ile anlaşarak yoluna devam etme kararı aldı. Barbaros dizisinde Çağatay Ulusoy’un yerine Oruç Reis karakterine hayat vermesi için Alperen Duymaz ile görüşmeler başladı. Son olarak Zemheri dizisinde bir kez daha başarısızlık yaşayan Alperen  Duymaz ise garantili bir işte yer almak istiyor; bu nedenle de Trt 1’in Barbaros dizisinde yer almayı çok istiyor. Alperen Duymaz’ı izleyici Çukur dizisinde hayat verdiği Komiser Emrah karakteri ile çok sevdi.

182 cm boyunda ve 73 kilo olan Alperen Duymaz 3 Kasım 1992 Ankara doğumludur ve 28 yaşının için dedir. Bodrum Masalı dizisinde hayat verdiği Ateş karakteri ile tanınan Alperen Duymaz Hacettepe Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur. alperen Duymaz Barbaros Dizisi

Engin Altan Düzyatan –Oruç Reis

5 sezon Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alan Engin Altan Düzyatan son olarak Kurşun dizisinde yer almış ancak dizisi erken sevilmeyince erken final yapmak zorunda kalmıştır; bu duruma çok üzülen Engin Altan Düzyatan en az 1 sezon devam edecek diziler ile görüşüyor; bu nedenle de Barbaros dizisinden gelen teklifi kabul etmek üzere. Bir kez daha tarihi bir dizi ile ekranlara geleceği için heyecanlı olan Engin Altan Düzyatan Barbaros dizisinde Barbaros Hayrettin Paşa karakteri ile ekranlara gelecek. Daha önce Çağatay Ulusoy ile anlaşılan Barbaros Hayrettin Paşa karakteri için Engin Altan Düzyatan’nın ne cevap vereceği şuanda bilinmiyor. barbaros dizisi engin altan düzyatan

Erhan Ünlütürk

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi ile tarihi dizilerde ki başarısını ortaya koyan  yine bir tarihi dizi olan Barbaros dizisi kadrosuna dahil oldu. Erhan Ünlütürk Balıkesir Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümü mezunudur ve Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde temel oyunculuk ve tiyatro dersleri almıştır. erhan unluturk barbaros dizisi

Pınar Deniz

Son olarak Aşk 101 dizisi ile bir kez daha yeteneğini ortaya koyan Pınar Deniz’e adeta yapımcılardan teklif yağıyor. Daha önce Arıza dizisinde Tolga Sarıtaş ile partner olması teklif edilen  Pınar Deniz Arıza dizisinden gelen teklifi reddetmişti; Pınar Deniz’e şimdi de Es Film teklif götürdü ve Barbaros dizisinde Çağatay Ulusoy ile partner olması teklif edildi. Pınar Deniz ise senaryosunu okuduğu Barbaros dizisine sıcak bakıyor zira 26 yaşında ki güzel oyuncu daha önce televizyonda çektiği Bir Deli Rüzgar dizisi tutmayınca erkenden yayından kaldırılmış ve büyük hüsran yaşamıştı. Pınar Deniz Barbaros dizisinin devlet destekli Trt 1 de yayınlanacak olması ile 1 sezon alacağı ücreti garanti görüyor ayrıca bir dünya starı olan Çağatay Ulusoy ile partner olmak için de heyecanlanıyor. pınar deniz barbaros dizisi oyuncusu

Barbaros Dizisinden Ayrılan Oyuncular

Çağatay Ulusoy – Oruç Reis

Dünyada en çok tanınan ve en çok sevilen Türk oyunculardan biri olan Çağatay Ulusoy son olarak Netflix’in Hakan Muhafız dizisinde yer almış dünya listelerine giren dizi ile kendisini bir kez ispat etmiştir. Bir çok eleştirmen Çağatay Ulusoy artık televizyona dönmez diye düşünürken Es Film Çağatay Ulusoy’u Barbaros dizisinde oynaması için ikna etti.

23 Eylül 1990 İstanbul doğumlu olan Çağatay Ulusoy artık 30 yaşının içindedir. 2010’da Türkiye’nin en iyi modeli olan Çağatay Ulusoy İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümü mezunudur. Ayla Algan Oyunculuk Akademisinde ve Akademi 35 Buçuk’da oyunculuk derslerini tamamlayan Çağatay Ulusoy ilk olarak Adını Feriha Koydum dizisinde Hayat  verdiği Emir karakteri ile ismini duyurmuştu. Adını Feriha Koydum dizisinde başrolde yer almamasına rağmen o kadar çok sevilmiştir ki dizinin 2. sezonunda dizinin ismi değişmiş ve Adını Feriha Koydum Emir’in Yolu olmuştur.

Çağatay Ulusoy aynı dönemde bir de Anadolu Kartalları filminde yer alınca bir anda çok daha fazla kendini ispat etme şansı bulmuştur. Çağatay Ulusoy’un yıldızının parladığı dizi ise Medcezir dizisi olmuştur. Bir efsane olan Medcezir’den sonra Show TV’nin İçerde dizisinde yer alan Çağatay Ulusoy yine Delibal isminde bir filmde de yer almıştır. Oyuncu Duygu Sarışın ile sevgili olan Çağatay Ulusoy Türkiye’nin en pahalı erkek başrol oyuncusudur.

Oruç Reis Barbaros Hayrettin Paşa’nın abisidir. Oruç Reis daha çocuk yaşta gemiye çıkmış ve deniz aşırı ticaret yapmaya başlamıştır. Yine bir yolculuk sırasında Rodos Şövalyelerinin saldırısına uğrayan Oruç Reis tutsak düşer. Rodos Şövalyelerinin elinden kurtulmayı başaran Oruç Reis ticareti bırakır ve denizlere artık silahlı açılır. Kardeşi Hızır Reis’in de ona katılması ile iki kardeş Akdeniz’i kasıp kavurur. Avrupa’nın korkulu rüyası olur. 

ağatay Ulusoy barbaros dizisi

Barbaros dizisinde Hızır Reis yani Barbaros karakterine hayat verecek oyuncu için oyuncu seçim çalışmaları devam ediyor.

Barbaros Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste) (2 Yorum)