Bay Yanlış Neden Final Yapıyor? İşte Finalin Gerçek Nedeni?

Gold Film Bay Yanlış için alınan final kararını kabul etti ve Bay Yanlış dizisinin çekimleri tamamlandı. Bir çok izleyici yaz boyunca izlediği Bay Yanlış  dizisinin 2020 2021 yeni sezonunda da devam etmesini istiyordu ancak beklenen olmadı. Başrollerini Can Yaman ve Özge Gürel’in paylaştığı Bay Yanlış dizisi 14. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek.

Bay Yanlış Ne Zaman Final Yapacak?

Bay Yanlış 3 ekim 2020 de ekranlara gelecek 14. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek. Bay Yanlış  dizisi için erken final yapıyor diyemeyiz zira Fox TV zaten Bay Yanlış dizisinin devam etmeyeceğine ağustos başında karar vermiş ve Bay Yanlış dizisinin sözleşmesini uzatmama kararı almıştı. Fox Tv yönetimi Kefaret dizisinin hazırlıklarına ağustos ayında başlamış ve Kefaret dizisi yapımcısı 25 filmden ekim ayı içine Kefaret dizisini hazırlamasını istemişti.

Bay Yanlış Oyuncusu Can Yaman Yapımcı’nın Yanlış Kanal Seçimini şu sözleri ile eleştirdi. Fox TV’nin yayın günlerinin tamamının dolu olduğu bilindiği halde hala yapımcı Gold Filmin dizinin yayın haklarını Fox TV’ye satması Can Yaman tarafından da eleştirildi.

bay yanlis neden final yapti can yaman acikladi

Bay Yanlış Neden Final Yapıyor?

Bay Yanlış dizisi yayın hayatına 26 haziran 2020 de başlamış ve 14 bölümlük bir ilk yayın sözleşmesi yapılmıştı. Fox TV Bay Yanlış dizisinin yaz sezonunda yüksek reytingler alacağından emindi ancak Hercai, Arka Sokaklar, Payitaht Abdulhamit, Ramo ve Kırmızı Oda  gibi rakiplerin karşısında Bay Yanlış dizisinin çok basit kalacağını da biliyordu.

Beklenen oldu yaz boyunca 5, 6 reytingler alan Bay Yanlış  dizisi eylül ayında rakipleri gelince 3 reytinge düştü. Fox TV yönetimi 3 reyting ile Bay Yanlış  dizisinden zarar etmeye başladı. Bu nedenle de Bay Yanlış dizisi için final kararı alındı.

Bay Yanlış dizisi eğer 5 ve üzeri reytingler alabilseydi eylül ayında Fox TV Bay Yanlış  dizisini ocak 2021’e kadar devam ettirmek için yeni bir sözleşme yapabilirdi; bu durumda da Kefaret dizisi ocak 2021’e kadar beklemek zorunda kalırdı.

Gold Film Fox TV’yi Seçmek ile Yanlış Yaptı

Bay Yanlış dizisi için Fox TV ile anlaşan 25 film baştan büyük hata yaptı; zira Fox TV zaten geçen sezondan Öğretmen, Baraj, Zümrüdü Anka, Sen Çal Kapımı, Savaşçı, Yasak Elma ve Mucize Doktor gibi zaten 7 dizisi olan Fox TV ile anlaştı. Fox TV’nin zaten yeni sezonda hiç boş günü yoktu; 25 Film bu durumu bile bile Bay Yanlış dizisini Fox TV’ye sattı. Bay Yanlış dizisi Kanal D, Star TV veya Show Tv de ekranlara gelseydi yeni sezonda devam etme adına en azından bir şansı olurdu. Bay Yanlis Neden Final Yapiyor resimleri

Bay Yanlış’ta Yetersiz Senaryo Reytingleri Düşürdü

Bay Yanlış dizisi senaristi Meriç Acemi ne yazık ki Bay Yanlış dizisinin ekim ayında final yapacağını tahmin ettiği için dizinin son bölümlerinde bence yeterince kendini veremedi. Bunun sonucunda da Bay Yanlış izleyicisi saçma senaryoları izledi ve eleştirdikleri Bay Yanlış dizisini bırakarak başka dizilere geçiş yaptı.

Yorum yaz

Bay Yanlış Neden Final Yapıyor? İşte Finalin Gerçek Nedeni? (1 Yorum)

  1. Her hafta büyük bir sabırla bay yanlış dizisini seyrediyordum.Ama ne yazıkki malesef bitirdiniz.Finalde hiç güzel olmadı herşeyi yarım bıraktınız bari dizinin son bölümünü güzel yapsaydınız.Hic beyenmedim