Bıçak Sırtı 63. Bölüm Özeti 19 Aralık Swara’nın Evliliğine Engel Olmaya Çalışan Kim

Bıçak Sırtı dizisinde Swara ve Sanskar arasındaki nişan töreninde avizeden akan kan nişanı sekteye uğratmıştı. Ayrıca Sanskar yüzüğü takmak üzereyken yüzük yere düşmüştü. Avizeden akan kan akıllara Kavita’yı getirmiştir. Acaba akan kan Kavita’nın mı? Bıçak Sırtı 19 Aralık Özeti başlıyor.

Bıçak Sırtı 63. Bölüm Özeti

Lakşi büyük bir merdivenle avizeye çıkar ve orada sıkışmış bir yarasa görür. Akan kanun ondan geldiğini söyler. Urvasi ölü yarasa ve kanının gelinin kıyafetlerine düşmesinin büyük bir uğursuzluk olduğunu söyler. Ragini şimdi ne yapacaklarını sorar. Şekar nişan işlevine yarın devam edilmesini isterken Anapurna devam etmeleri gerektiğini söyler. Urvasi’nin iki de bir Janki’nin ruhu bundan rahatsız demesi Şekar’ı kızdırır. Parineta yüzük kutusunu Sasnkar’a verir. Sanskar kutuyu açar ancak yüzük ortada yoktur.

Urvasi bunların hepsi bir işaret der ve Janki’nin bu evlilikten rahatsız olduğunu söyler. Sanskar iplikten bir yüzük yapar ve işte benim yüzüğüm der. Swara önemli olan bağımız diyerek yüzüğü takmasını ister. Sanskar yüzüğü takarken herkes onları alkışlar. Geceleyin Swara Sasnkar’ı düşünüyordur. Sanskar onu arar ve mavi elbisesi olup olmadığını sorar. Swara olmadığını söyler. Sanskar ondan dışarı gelmesini ister. Swara dışarı çıkınca Sanskar’ı görüyor. 1 2019 12 09T144219.754

Sanskar ona mavi bir elbise hediye ederken Swara çok seviniyor. Sanskar ondan prensine hediye vermesini ister. Swara onu öperken Sanskar ondan saat sekizde hazır olmasını ister. Onlar konuşurken Urvasi takiptedir ve mutsuzdur. Ertesi sabah Sanskar Swara’yı piknik alanına götürür ve sürprizleri olduğunu söyler. Balonu patlatır ve içinden bir yüzük çıkarır. Senin bu konuda çok üzüldüğünü düşündüm der ve aynı yüzüğü aldığını söyler. Onunla iki kere nişanlandığını ve onları kimsenin ayıramayacağını belirtir. Swara ona sarılmaya gelirken aralarından keskin bir bumerang geçer. Sanskar ve Swara onu son anda farkederler.

Swara çocukların atmış olabileceğini söylüyor. Sanskar kendilerine bakan bir kadın görüyor ve Swara’ya kadını gördün mü diye sorar. Swara bir şey görmediğini söyler.(Bu kadın Urvasi) Daha sonra pikniklerine devam ederler. Swara Urvasi’nin sözlerini düşünür ve bize bakan kadın Urvasi olabilir der. Ragini ve Urvasi’den şüphelendiğini belirtir. Sanskar’dan bir iyilik yapmasını ister. 2 2019 12 09T144221.043

Ragini evde temizlik yaparken bazı dergiler görür. Onlara bakmaya çalışırken Lakşi gelir ve dergileri ondan önce alır. Bu sırada dergilerin içinden bazı belgeler çıkar. Ragini belgelere bakmaya çalışırken Lakşi bir çuval inciri mahvettin der. Balayı için gidilecek yerlere baktığını söyler. Ragini harcamalara dikkat etmeliyiz diyerek Lakşi’yi sinirlendirir. Daha sonra Venedik’e gitmek istediğini söyler. Lakşi vizeler için imzasının gerekli olduğunu söyleyerek belgelere imza attırmaya çalışır. Ragini belgeleri imzalamak ister ancak kalem yazmaz. Yenisini almak için kalkar.

Ragini kalemi bulmuştur bulmasına ama bu sefer de hizmetçi gelir ve panditin geldiğini söyler. Bu arada avukat Lakşi’yi arar ve imzaların 2 gün içinde atılması gerektiğini söyler. Pandit Swara ve Sanskar için kundili(Evlilik gününün belirlenmesi) yapar. Swara Sanskar’a mesaj atar ve kundili uyuşmazsa kaçacaklarını yazar. Pandit hayatım da böyle bir kundili görmedim deyince Urvasi uğursuzluk olup olmadığını sorar. Pandit böyle güzel eşleşen bir kundili diyerek aileleri rahatlatır. 3 2019 12 09T144222.072

Aileler birbirlerini tebrik ederken Durga panditten yakın bir tarihe evlilik tarihi vermesini ister. Onlar dağılırken Anapurna kundili kağıdının yandığını görür. Urvasi şimdi her şeyin bittiğini söyler. Sanskar onu söndürürken Swara Ragini’nin bir ara odasına gittiğini hatırlar ve Ragini’yi kundiliyi yakmakla suçlar. Ragini fermuarım açıldığı için odama gitmiştim der. Sansakr ondan özür diler ve yanlış yaptıklarını söyler. Lakşi de Ragini’nin hatalarını düzeltmeye çalıştığını söylüyor.

Durga Anapurna’ya önemli olan kundalinin eşleşmesiydi der ve bu evliliğin hayırlı olduğunu söyler. Sanskar’ın dikkatini bir bayan çeker ve onu takibe başlar. Bayan bir arabaya binip giderken Sanskar Kavita’dan şüpheleniyor. Pandit evlilik tarihi için yakın bir zamanı söyler. Sujata bu kadar süre içinde yetiştiremeyeceklerini söylerken Anapurna her şeyi ayarlayabileceklerini söyler. Ragini düğün masraflarını nasıl karşılayacaksınız deyince Sanskar paranın ayarlandığını söyler. 4 2019 12 09T144213.595

Ragini Swara’ya bu evliliğin gerçekleşmesinden korkuyor musun diye sorar. Swara evlilik masraflarını da karşıladıktan sonra hiç bir korkusunun kalmadığını söyler. Her şeye rağmen evleneceğini belirtiyor. Bıçak Sırtı 19 Aralık Özeti sona erdi.

Bıçak Sırtı 63. Bölüm Fragmanı

Bıçak Sırtı 63. Bölüm Özeti 19 Aralık Swara’nın Evliliğine Engel Olmaya Çalışan Kim (11 Yorum)

 1. Çok güzel bir özet çok teşekür ederiz bu güzel özetin devamını sabırsızlıkla bekliyoruz☺
  Umarım yeni özetleri en kısa zamanda yazarsınız?

 2. Lakşiyanın imzalatmaya çalışdığı belgeler ya boşanma ya da evin belgeleri bence!
  Şimdi acı çekme sırası Ragini de!?

 3. Çok güzel bir özet Sanskar çok tatlı ve çok romantik biri yaa!??
  Yeni özetleri sabırsızlıkla bekliyorum.☺

 4. Neden Ragini düğün masraflarini nasıl karşılayacak siniz diyor? Meheshwari ailesinin parası yokmu? Ragini onlara mallarını geri vermesini?
  Bu arada özet için teşekkürler