Bir Aile Hikayesi Ne Zaman Final Yapacak? Devam Edecek mi?

Güncelleme 20 Nisan 2019 Bir Aile Hikayesi’ne yeni sezon onayı geldi

Fox Tv Bir Aile Hikayesi dizisinin aldığı başarılı reytingler sonrası diziye sürpriz yaptı. Bir Aile Hikayesi  dizisi için yeni sezon onayı veren Fox TV Bir Aile Hikayesi  dizisinin sözleşme sonunda yani 25 mayıs cumartesi günü 12. bölümü ile ekranlara kısa süreliğine veda etmesine karar verildi. Bir Aile Hikayesi 13. bölüm ise 2019 2020 yeni sezonunda tekrar cumartesi akşamları izleyicisi karşısında olacak.

Güncelleme 17 Mart Bir Aile Hikayesi dizisi ilk bölümde izleyiciyi memnun etmeyi başarmış ki ikinci bölümde izleyicisini arttırdı ve dizi en azından artık Fox TV’ye zarar ettiremeyecek kadar izlenmeye başladı. Bu reytingler Bir Aile Hikayesi dizisini yeni sezona kadar götürür. 

Bir Aile Hikayesi 9 mart cumartesi akşamı ilk bölümü ile izleyicisi karşısına çıktı ama çıktığına çıkacağına pişman oldu ne yazık ki Bir Aile Hikayesi dizisi beklenilenin çok altında kalarak yapımcısı ve kanalını üzdü.

Bir Aile Hikayesi Reytingleri

Bir Aile Hikayesi 16 mart cumartesi akşamı 2. bölümü ile reytinglerini %10 arttırdı.  Bir Aile Hikayesi dizisi 2. bölümünde 4.33 reyting ile 4. sırada kendisine yer buldu. Bir Aile Hikayesi dizisi eğitimli izleyicilerin olduğu AB grubunda ise gün birincisi olmayı başardı. Bu reytingler her hafta düzenli artarsa Bir Aile Hikayesi dizisi cumartesi akşamı Survivor ve Erkenci Kuş’u da geçebilir. 

Bir Aile Hikayesi dizisi ilk bölümü ile 3.88 reyting ile 8. sırada yer aldı. Her ne kadar Bir Aile Hikayesi  dizisi Ab grubunda bir nebze daha iyi sonuçlar alsa da bu sonuçlar ne yazık ki Bir Aile Hikayesi dizisi için yeterli olmaz.

Bir Aile Hikayesi dizisi ilk bölümü ile reytingler beklediğini bulamadı fakat Bir Aile Hikayesi dizisini izleyen yaklaşık 3.2 milyon izleyici dizi ile ilgili ne düşünüyor; önemli olan da bu zira izleyenler dizi ile ilgili olumlu görüşlerini farklı mecralarda paylaşırlarsa dizinin ilerleyen izlenme oranları artacaktır.

Bir Aile Hikayesi Tuttu mu Sevildi mi?

Bir Aile Hikayesi dizisi ile ilgili sosyal medyada görüşlere bakıldığında ne yazık ki çok fazla olumlu görüşe rast gelemedik; bir çok izleyici hafif ve standart bir dizi olarak değerlendirdi. Bu yorumlar ile ne yazık ki Bir Aile Hikayesi dizisinin geleceği çok parlak görülmüyor. Aslında yorum yapan izleyicilerin bir çoğu Bir Aile Hikayesi dizisinin orijinal versiyonu olan This İs Us’u izlediği için iki diziyi karşılaştırınca uyarlama versiyonu onlara basit geldi

Bir Aile Hikayesi ismi gibi tam bir aile hikayesi olmuş. Aslında Bir Aile Hikayesi dizisi tam da çerez tadında hafif bir cumartesi dizisi olmuş. Cumartesi akşamı Bir Aile Hikayesi’nin rakipleri İkizler Memocan, Erkenci Kuş ve Kalk Gidelim. Bu rakipler karşısında değerlendirildiğinde ise bana kalırsa yeterli bir dizi oldu Bir Aile Hikayesi. Bence Bir Aile Hikayesi cumartesi akşamları samimi bir aile hikayesi arayan öteki seçeneklerden şikayetçi olan izleyici için tercih edilebilir bir yapım olmuş.

Bir Aile Hikayesi dizisinde izleyici en çok İrem SAK’ın performansından şikayetçi olmuş ve Mahur’un eşi olarak İrem Sak’ı hiç yakıştıramamışlar; aslıda bence zenginlik ona yakışmamış. Diğer taraftan Bir Aile Hikayesi’nin 2. bölümünde yaşlanan Reyhan olarak ekranlara çıkan Songül Öden’e yapılan makyaj çok kötü bulundu. Bakalım Celil Nalçakan’ın yaşlandırılması nasıl olacak çok merak ediyoruz.

Zaman atlaması olan diziler çok riskli diziler. Daha önce Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde de bol bol zaman atlamasına yer verilmişti ve dizi izleyicinin geçişleri anlamaması sebebiyle izlenmemişti. Bir Aile Hikayesi  dizisinde de geçişleri çok fazla anlamadık; yeni bölüm fragmanı yayınlanıp Mahur’un üvey annesinin Reyhan olduğunu görmeden ben Reyhan ve Cem’i de hikayede bir karakter olarak değerlendirmiştim; ancak onlar Berk ve Beste’nin öz Mahur’un ise üvey annesiymiş.

Bir Aile Hikayesi Ne Zaman Final Yapacak?

Bir Aile Hikayesi dizisi senaryo itibari ile gerçekten çok kaliteli bir dizi. Ben ilerleyen haftalarda  Bir Aile Hikayesi dizisinin reytinglerinde yükseliş bekliyorum zira cumartesi akşamı rekabetin en az olduğu akşam. Bir Aile Hikayesi dizisi muhtemelen bir kaç bölüm sonra 4.5 reytingler seviyesine gelecek ve İkizler Memocan ile Kalk Gidelim dizisini geçecektir.

Ben Bir Aile Hikayesi dizisinin mayıs ayı sonuna kadar ekranlarda olacağını ve sezon sonunda tahmini olarak 13. bölümü ile 25 mayıs akşamı ekranlara veda edecektir. Ben Bir Aile Hikayesi senaristlerinin yerinde olsam olayları uzatmadan en vurucu sahneleri izleyicinin karşısına çıkarır ve izleyici sıkmadan 2. sezon onayını almaya çalışırdım; söylemeden geçemeyeceğim; eğer yabancı dizi izlemeyi seven varsa terapi tadında olan This İs Us dizisini sıkıldığı zaman izlemesini tavsiye ederim; insanı rahatlatan bir özelliği var.

Bir Aile Hikayesi Ne Zaman Final Yapacak? Devam Edecek mi? (9 Yorum)

  1. O kadar izlenllmemesi gereken dlzi varken bu kadar aile baglari ve sevgi uzerine yapilan diziyi yayindan kaldirmak bence kaliteli ve seviyeli seyirciyi uzecektir devam etmesini diliyorum