İkimizin Yerine 197. Bölüm Özeti 23 Mart Gauri’nin Planı

İkimizin yerine dizisinde sonunda Gauri’nin kirli yüzü ortaya çıkıyor. İkimizin Yerine dizisinin 197 bölümü 23 Mart cumartesi günü ekranlara gelecek.

İkimizin Yerine dizisinin 197. bölüm özetinin ilk kısmı için tıklayınız İkimizin Yerine

İkimizin Yerine 197. Bölüm Özeti 2. Kısım

Dadisa Anandi‘nin okula gitmeyeceğini söyleyerek herkesi şok eder. Gehna, bu mücadeleden sonra derken Dadisa lafını keser ve Anandi’ye döner. Bundan böyle büyüklere evde eğitim vereceğini söyler. Herkes mutlu olur. Dadisa ve Anandi sıcak bir anı paylaşır. Sugna’nın evinde Şagun süt içmemek için koşarken Sugna peşinden koşturur. Şagun, Asha‘nın (Şiyam‘ın kuzeni) odasına koşar ve bazı saksıları tekmeler.

Sugna ona kızar ve Asha halana sana bağırmasını söylerim der. Şiyam Şagun’a sütü içirir. Sugna, odanın soluk olduğuna dikkat eder ve üzülür. Kendi geçmişini düşünür. Şiyam onu sakinleştirmeye çalışır ve şarkı söyler. Sugna, Asha’nın da hayatının değiştirilip değiştirilemeyeceğini düşünür. Şiyam, defalarca denedim ama Asha inat ediyor der. Sugna, Anandi ile Asha ile ilgili konuşacağını ve Asha’yı sınıfına alabileceğini söyler. Bu arada Anandi, sınıfına Jamuna isimli bir kadını da davet eder.

Boşanma konusuna kafayı takan Gauri, iyi bilinen başka bir avukatla konuşur ve bir avukatın zor olsa da kendilerine yardım etmenin bir yolunu bulacağından emindir. Yeni avukatta yanlış yaptıklarını belirtir.

Şu anda yapabileceğim tek şey, sizi değil ilk eşi savunmak der. Bu yüzden, ilk eşten boşanma fikrini unutursanız daha iyi olur, size yasa dışı fikir veya seçenek vermeyeceğim der. Eğer bu durum mahkemeye çıkarsa, sizin için sorun olacak,  cevap bulamadığınız soruları Anandi, cevaplayacaktır der.

Jagat ve Gauri, avukatın Anandi’yi suçlama fikrini bırakmalarını söylemesine üzülürler. Jetsar’da Anandi tapınağa gider. 3 kadın oraya gelir ve Dadisa Anandi’yi neden destekledi ki diye dedikodu yaparlar. Dadisa ortaya çıkar ve kadınlara, iyi şeyler yapan Anandi hakkında kötü konuşmaktan başka yapacak bir şeyleri olmadığını söyler. Dadisa, Anandi’yi haklı olduğu için desteklediğini ve hiç kimsenin onu sorgulamaya cesaret edemeyeceğini söyler.

Kadınlar utanır ve giderler. Her şeyi izleyen Anandi sevinir ve Dadisa’ya sarılır. Evde, öğrencilere atıştırmalıklar dağıtılır. Öğrenciler hepsi mutludur. Dadisa buna sevinir ve bu insanların, eğitime karşı çıkan insanlar olduğunu ve şimdi derse erken geldiklerini söyler. Anandi Dadisa‘dan biraz para ister ve döneceğini söyler. Gehna neden para istediğini sorar. Anandi, geri döndüğünde anlatmaya söz verir. Sumitra dolabından para almasını söyler.kimizin Yerine 197. Bölüm resimleri

Anandi biraz para alır ve sonra bir şey düşünüp dolaba geri döner. Öğrencileri beklerken, Anandi, zengin bir erkek tefeci kılığında aşağı iner. Herkes güler. Dadisa da sütunun arkasından güler. Anandi, adının Lala olduğunu, tefeci olduğunu ve onlara para vermek istediğini söyler. Bazı insanlar ondan borç para almaya gönüllü. Dadisa gülmektedir. Anandi, birine 5000 borç verir ve diğer tefecilerin kurallarını açıklar. Köylülere borç ve taksitleri nasıl hesaplayacaklarını öğretir.

Herkes hesaplamaları kabul eder. Anandi daha sonra onlara matematiğin önemini ve hayat boyu eğitimin önemini anlatır. Dadisa dersten etkilenir. Tüm köylüler, karşılaştıkları güçlükler ne olursa olsun kendilerini eğitmeye devam edeceğine söz verir. Gece, akşam yemeğinde Dadisa, gururla oğullarına Anandi‘nin zekice verdiği dersi açıklar. Anandi’nin tefeci kılığına güler. Bairon, utangaç bir şekilde Dadisa’ya sen de ders öğrenmek için mi oradaydın diye sorar.

İkimizin Yerine 197. Bölüm özetinde Dadisa yakalandığını anlar ve geçerken duydum diye onu fırçalar. Gauri ağlar ve uyuyamaz. Ayağa kalkar ve Jagat’a artık dayanamıyorum vb. söyleyerek bağırır. Sumitra ve Bairon Anandi’nin köylülerin öğretmek için kullandığı yöntemleri överler. Anandi dolapta vurulduğu zamanın eski tıbbi raporunu görür ve olayı hatırlar.

Gauri ve Jagat yatakta, ama ikisi de uyuyamaz. Jagat Gauri ile konuşmaya çalışır. Gauri aynı şeyi söyleyeceği için onu susturur. Gauri, sinirle odadan çıkar. Jagat çaresizdir. Jagat, hastaneden bir telefon alır ve şok olur. Gauri dışarıda ağlarken Jagat gelir ve hemen gitmeleri gerektiğini söyler. Hastanede grev var ve acilen nöbetçi olmalıyız der. Gauri hazırlanmaya gider. Gauri hastalara bakar, acil bir vaka var.kimizin Yerine 23 mart resimleri

Gauri, hemşireye hastanın ailesine başka bir hastaneye gitmesini söyler, ama hemşire hastanın kimsesi olmadığını ve ciddi bir sorunu olduğunu söyler. Gauri hastayı kontrol eder ve ciddi apandisitleri olduğunu belirtir. Orada cerrah bulunmadığından Gauri, ameliyatı kendisi yapmaya karar verir. Gauri, Jagat ile bunu konuşur, ancak Jagat ameliyat yapma yetkisi olmadığı gerekçesiyle hayır diyor.

Gauri, Jagat’ı dinlemez. Jagat ona kariyerini riske attığını söyler ama nafile. Ameliyathane. Gauri ameliyata hazırlanır ve Jagat‘ın kariyerini riske attığını söylediğini hatırlar. Sonra ameliyata başlar, bazı komplikasyonlar olsa da sonunda başarılı olur. Evde, Gauri, Jagat‘a kahve getirir. Jagat ona kızgın. Jagat kendi geleceğini tehlikeye sokarak birinin hayatını kurtardığı için mutlu olması gerektiğini söyler.

İkimizin Yerine 23 Mart Özeti Devam Ediyor

Yönetim kurulu sana karşı harekete geçerse yardım için bana gelme diye bağırır. Seni uyarmaya çalıştım, o zaman hiçbir şey yapamadım, şimdi de hiçbir şey yapamam der. Gauri üzülür. Anandi mabedde Asha ile karşılaşır. Anandi, Asha’yı gençken olduğu gibi görmek istediğini söyler. Çocukken ona bilezik verdiği sahneyi hatırlarlar. Anandi, bir hatanın onları arkadaş olarak bir araya getirdiğini söyler.

Asha, ona çantasından bir şey vermeye giderken bayılır. Sugna ve Şiyam’ın Evi. Sugna, Asha’ya bu kadar uzun süre oruç tutmamasını söylediğini söyler. Şiyam ona su verir ama Asha içmez. Anandi, su yerine Ashaya kutsal ikram vermeye çalışır. Anandi, kutsal ikramı nasıl reddedebileceğini söyler. Asha kabul eder. Şiyam, Anandi’ye Asha’nın kendine bakmadığını anlatır.

İkimizin Yerine 23 Mart özetinde Şiyam ve Sugna, Anandi’den, onu okula götürmesini ve bu durumdan çıkarmasını ister. Asha mahzene gitmek ister. Şiyam ona bağırır ve dinlenmesini söyler. Herkes gider ve Anandi Asha ile yalnız kalır. Anandi, Asha’nın neden herkesten uzak olduğunu, neden suçu olmayan bir şey için kendini cezalandırdığını sorar.

Anandi, uzun bir konuşma yaparak Asha‘yı okumaya ikna etmeye çalışır. Fakat Asha, Anandi‘nin tüm ısrarına rağmen kabul etmez. Asha hayattan ümidini kesmiş ve ömrünü Guru hazretlerinin ona öğrettiği gibi geçirecektir.

İkimizin Yerine 197. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 197. Bölüm Özeti 23 Mart Gauri’nin Planı (2 Yorum)