Bir Aile Hikayesi Şakir Kimdir? (Ali Seçkiner Alıcı Kimdir?)

Fox Tv’nin yeni dizileri arasında yer alacak olan Bir Aile Hikayesi dizisi 9 Mart Cumartesi günü yayınlanmaya başlayacak. Farklı isimlerle anılan ancak son olarak Bir Aile Hikayesi olarak karar kılınan dizinin yapımcılığını MED Yapımdan Fatih Aksoy üstleniyor. Dizi This is Us olarak Amerika da yayınlanmış ülkemizde de Bir Aile Hikayesi olarak uyarlanmıştır.

Anne ve Kadın gibi başarılı dizilerin yönetmeni Fatma Girgin bu diziyi de yönetirken dizinin başrollerinde  Songül Öden, Birkan Sokullu, Olgun Toker, İrem Sak, Duygu Yetiş ve Alper Saldıran gibi ünlü oyuncular yer alacak. Dizi her cumartesi Fox Tv ekranlarında yayınlanacak. Dizide aynı gün doğan farklı kişilerin aile olmayı başarması ve birbirlerine bağlılıkları anlatılıyor.

Bir Aile Hikayesi Şakir Kimdir?ali

Mahur karısı ve çocukları ile mutlu bir işadamıdır. Babası tarafından cami avlusuna bırakılmıştır. Onun gerçek babası ise Şakirdir. Aslında çok iyi bir kemancı olan Şakir ustalığını hayatında da uygulayamamıştır. Düzensiz bir haat süren Şakir rüzgerin yönüne göre oradan oraya savrulmuştur. Bu sebeble yanlış yollara tevessül etmiştir. Haytındaki bu yanlışlardan dolayı sürekli bir pişmanlık içindedir. Şakir son noktaya geldiğinde intihar etmeyi düşünmüştür. Çünkü ölüm onun için kurtuluştur. İntihar etmek üzereyken kapısı çalınır. Karşısında 15 yıl önce  cami avlusuna bıraktığı oğlu Mahur vardır. İntiharın eşiğinden dönen Şakir’in hayatı yeni bir ivme kazanacaktır.

Bir Aile Hikayesi Ali Seçkiner Alıcı Kimdir?1 19

Bir Aile Hikayesi dizisinde Mahur’un babası Şakir’i oynayacak olan Ali Seçkiner Alıcı 3 Temmuz 1965 Kars’ta dünyaya geldi. Üniversiteyi  Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü’nde bitiren Ali Seçkiner mezun olduktan sonra 1989 yılına kadar müzik öğretmenliği yapmıştır. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi ile Halk Evleri Sanat Atölyelerinde ses eğitmenliği de yapmış olan Ali Seçkiner 2000 yılında Erkoç Torun ve Nedim Yıldız’ın birlikte kurdukları Üç Anadolu adlı toplulukta da yer almıştır. 2 21

Üç Anadolu grubunda halk türküleri, oyun müzikleri ve özel amaçlarla yazılmış türküleri seslendiren Ali Seçkiner Saksıdaki Ağaç, Yüzyüze, Şahsiyet, Anons ve Bizim İçin Şampiyon gibi dizi ve filmlerde rol almıştır. Birçok Tiyatro oyunu da bulunan Ali Seçkiner 1988 yılında kurulan Devlet Çok sesli Korosunda korist-sanatçı olarak görev yapmaktadır.

 

Bir Aile Hikayesi Şakir Kimdir? (Ali Seçkiner Alıcı Kimdir?) (11 Yorum)

  1. Şakir tam bir karslıyı canlandırıyo aslende karslı zaten ona ve Mahurun oyunculuğuna bayıldım.. Bu arada bende karslıyım gidip görülmesi gereken çok güzel bi şehir..

  2. Bir aile hikayesi gerçekten güzel bir diziydi. Final yapmasına çok üzüldüm..bıktık zengin erkek fakir kız aşklarını anlatan ve sakallı kaslı manken görmekten bitmeyen entrikaları izlemekten ..lütfen yetkililer artık böyle dizleri reyting uğruna izleyiciye dayatmasın. Bir aile hikayesi konusu ve oyuncularıyla gerçekten kaliteli bir dizydi yazık ettiler. Ayrıca reytingleri de hangi kesim belirliyor bu da iyi analiz edilmeli..Boş konulu dizler istemiyoruz

  3. Şakir rolünde ki sanatçıyı kutluyorum. Son sahneler beni o kadar etkiledi ki,gözyaşlarım kendiliğinden süzüldü…İşte gerçek bir sanatçı aldı bizi o ortamı oradaymış tanıdığımız gibi yaşattı…

  4. Bu zamana kadar nerelerdeydin Ali bey,bu kadar doğal bir oyunculuk yok.Umarım artık hakettiğini değeri görürsünüz

  5. Bir aile hikayesi .ok güzel bir dizi ve bütün karekterler kusursuz ama şakir dede ölmemeli

  6. Ali seçkiner sen rolünü ne güzel oynuyorsun be adammmmmm elleri öpülecek adamsın helal olsun vallahi ama bu dizide şakir ölmesin kesinlikle süprizler imkansız değildir helede böyle bir evladı varken şakir baba ağlatıyorsun ya ???

  7. Severek izlediğimiz bir aile dizisi hele şakir karakteri harika bir karakter bir insanla bu kadar özdeşir şakir dede ölmesin ne olur 🙁

  8. Yılın en iyi dram dizisi bence müthiş şimdiye kadar gördüğüm en iyi dizilerden ve heyecan verici bir dizi böyle devam eder inşallah.