İkimizin Yerine 192. Bölüm Özeti 18 Mart Gauri‘ye Büyük Şok

İkimizin Yerine dizisinde geldik 192. bölüme.  İkimizin Yerine dizisinin 192. bölüm özetinde Gauri kocasının resmi nikahının Anandi’de olduğunu öğrenir ve Gauri büyük şok yaşar.

İkimizin Yerine 192. Bölüm Özeti

Anandi odasında Bago’nun Jagdiş’e ve bütün aileye dediklerini hatırlayıp ağlar. Tüm aile onun söylediklerini düşünmektedir. Jagdiş ve Gauri de öyle. Gehna, Basant’a Anandi’nin kendi çaresizliği nedeniyle en çok acı çeken kişi olduğunu söyler. Basant, Sumitra, Bairon herkes suçlu hisseder. Gauri, Jagdiş’ten gitmelerini ister. J

agdiş, Mumbai’ye gittiklerinde her şeyin yoluna gireceğini ve orada meşgul olacakları için, hiçbir şey düşünmeyeceklerini söyler. Sonra Mumbai’ye gitmek için düzenlemeler yapmaya gider. Sumitra Anandi’nin ağladığını görür ve çaresizce izler, ama onunla yüzleşemez. Gauri, Anandi’nin ailesiyle gitmeyi nasıl reddettiğini ve bütün hakaretleri, bütün ailenin ona ettiği duaları düşünür.

Gauri duygularını kontrol etmeye çalışırken ayağa kalkar. Yaptıkları ve düşündükleri için suçlu hisseder ama odadan çıkar. Anandi’nin odasına bakar ve boş bulur. Anandi oturup ağlamaya ve kendine sitem etmeye devam eder. Sonra Gauri’nin ayak seslerini duyar ve gider ama Gauri Anandi’nin adını çağırır. Yavaş yavaş Anandi’ye doğru gelir. Gauri, Anandi’ye onunla Jagdiş’in artık geri döneceğini söyler.kimizin Yerine 192. Bölüm resimleri

Bir kadın olarak sana çok saygı duyuyorum, çok sabırlı ve zeki bir kızsın der. Bu şartlar altında tanışmasaydık en iyi arkadaş olurduk ama ne yazık ki iyi arkadaş olamayız, birbirimizi anlayamıyoruz bile. Annenin acısını çok iyi anlıyorum, çünkü aynı şey bana olduğunda annem de aynı acıyı hissederdi der. Jagdiş’i çok sevdiğini ve onu geri almak için doktor olmak istediğini biliyorum der. Anandi şok ve şaşkın.

Bairon, Anandi‘yi merak eder ve onu bulmaya gider. Gauri, Anandi‘ye, Jagdiş‘i geri alma kavgası için bir tavsiye vermek istediğini söyler. Gauri; Jagdiş’i geri döneceği birinden kapmadım, biz birbirimizi kabul ettik ve karı-koca olduk, gerçek şu ki ben Jagdiş’in karısıyım, onu düşünmeyi bırak ve geleceğini düşün, sadece o zaman başarırsın, çok zor olduğunu biliyorum, senin yerinde olsaydım çok zor olurdu der. Anandi’den Jagdiş’i unutmasını ister çünkü ona ait değildir. Sadece sosyal olarak değil, yasal olarak da kocam der. Bairon dur diye bağırır.

İkimizin Yerine 192. bölüm özetinde Jagdiş şok olur ve öne çıkar. Tüm aile aşağı iner. Anandi de Bairon’u böyle görmesine şok olur. Bairon Anandi‘den saygısı için savaşmasını ister. Eğer sen bir şey söylemiyorsan beni de durduramazsın der. Bairon, Anandi’nin doktor olmak istemediğini, onun Jagdiş‘ten daha yetenekli olduğunu bildiği için bunu ondan kendisinin istediğini söyler.

İlişki olarak da Jagdiş için Gauri ile savaşmak zorunda olmadığını söyler. Biz Anandi‘yle gurur duyuyoruz der. Bairon, Jagdiş’e şu anda bu köylülerin ona yasayı öğreteceğini söyler. Evliliklerinin din, toplum ve hukuk gözünde yasadışı olduğunu söyler. Bu onları şok eder. Anandi durdurmaya çalışsa da Bairon kartlarını açar. Bairon, Gauri‘ye çocuk evliliğinden sonra karı-koca yetişkin olduğunda, 2 yıl içinde boşanma dilekçesi vermezse, yasal olarak evli kabul edilirler ve eşlerden biri başka biriyle evlenirse, evlilikleri geçerli değildir der.kimizin Yerine 18 mart resimleri

Yani kısacası hâlâ Jagdiş’in yasal eşi Anandi‘dir ve Gauri’nin Jagdiş ile olan evliliği yasadışıdır. Jagdiş, Gauri ve tüm aile şoklarda. Anandi odasına koşar. Hepsi tek tek bir yerlere dağılır. Gauri taksiye biner ve üzülür. Jagdiş de biner, ama ailesiyle tüm mutlu anıları hatırlar. Anandi’nin hoş çakal demek için terasa geldiğini ve onunla vedalaştığını hayal eder. Jagdiş ve Gauri gider.

Bu arada Sumitra çok üzülür ve odasına koşar. Odasında, Jagdiş’in fotoğrafını alır ve çerçeveyi fena halde kırar ve sorulara başlar. Onun yüzünden annesi bugün utanıyordur. Gehna gelip ve onu teselli eder. Az sonra Bairon da gelir ve onu teselli eder. Sumitra‘nın eli kanıyordur. Bairon elini bandajlar. Gehna Sumitra‘dan Anandi’yi düşünmesini ister. Ona iyi bakmalıyız der ve Sumitra‘dan dinlenmesini ister. Dadisa odasında oturup Jagdiş’i ve olanları düşünür.

Basant odasında streslidir. Gehna oraya gelir ve ikili konuşur. Gehna, Dadisa’nın Jagdiş ve Gauri’nin evde kalmasına izin vermesinin yanlış olduğunu söyler. Bencil bir sebepten dolayı Jagdiş’i geri istedi, ama bu süreçte Anandi acı çekti der. Basant, Dadisa’ya uydukları için onların da sorumlu olduklarını söyler. Dadisa Anandi’ye gelir ve şimdiye kadar, kendi içgüdülerine çok güvendiğini, ama bugün yanıldığını söyler.

İkimizin Yerine 18 Mart Özeti Devam Ediyor

Bencilliğim yüzünden, sana acı çektirdim, ancak Tanrı benim yerime, seni cezalandırdı der. Dadisa ellerini birleştirip Anandi’den özür diler. Anandi, Dadisa’ya onun suçu olmadığını ve niyetinin kötü olmadığını söyler. Dadisa’dan ona destek olmasını ister. Dadisa, Anandi ve gösterdiği cesaretten gurur duyduğunu söyler. Jagdiş’in yasal karısı olduğunu bile bile, evin onuru uğruna sessiz kaldın, Jagdiş zaten evin ismini mahvetti, bu yüzden kurtaracak hiçbir şey yok der. Ardından, Anandi’yi isterse Jagdiş’e dava açmaya çağırır. Anandi şok olur. Jagdiş ve Gauri arabada.

Gauri, Bairon’un ilişkilerinin yasadışı olduğu sözlerini hatırlar. Gauri arabayı durdurur ve yağmurda çıkar. Bir mabet görür ve içeri koşar. Öfkeyle Tanrı’ya bakar. Jagdiş gelir ve neden bu kadar çılgınca davrandığını sorar. Gauri bağırarak delirdiğini söyler. Seninle evlenmek, Jetsar’a gelmek vb. için deliyim der. Jagat’a gitmesini söyler. Jagat şok olur. Gauri’ye nereye gideyim diye sorar.

Toplum falan umurumda değil, bana göre evliyiz ve hepsi bu der. Gauri toplum nedeniyle yaşamlarının fark yarattığını söyler. Jagdiş onun değil, Anandi’nin olduğu için üzgün. Gauri, Anandi’nin intikam alacağını ve onlara karşı dava açacağını bağırır. Jagdiş, Anandi’yi çok iyi tanıdığını ve ona asla zarar vermeyeceğini söyler. Bu Gauri’yi daha da kızdırır.

İkimizin Yerine 18 Mart Özetinde Gauri, Jagat’a bağırarak sen Anandi’yi çok iyi tanıyorsun, ne yapacağını biliyorsun, her şeyin farkındayım der. Jagat, bunları Gauri’den duyunca şok olur. Gauri yorgun ve sönük. Jagat sessiz ve itaatkâr. Gauri sessizce arabaya geri döner, Jagat onu takip eder ve yola çıkarlar. Anandi’nin ailesi, üzgünce evlerine döner. Bago, o evde çok insan olduğunu, ama hiçbir şey yapmadıklarını söyler.

Bu bir iş olayı olsaydı mahkemeye giderlerdi, ama oğulları olduğu için hiçbir şey yapmıyorlar der. Anandi izin verseydi, onu mahkemeye götürürdük der. Kazan, Anandi‘yi destekler ve bu durumda ne yapabileceğini sorar. Anandi’nin koca evinde olduğunu ve bu yüzden yıllarca ona öğretileni yaptığını belirtir. Bago, Jagat, Anandi ile birlikte değil ve onu terk etti, öyleyse neden Anandi bu aile ile yaşamaya devam etsin der.

Sumitra Anandi’ye yemek getirir ve onu ateşler içinde yerde bilinçsiz yatarken görüp şok olur. Herkesi çağırıp bunu bildirir. Bairon doktor çağırır. Doktor, Anandi’nin bol bol dinlenmesini sağlamaları gerektiğini açıklar. Sumitra ve Gehna, Anandi ile ilgilenir. Dadisa, Anandi’yi gece yalnız bırakmayın diye onları tembihler. Salonda herkes Anandi hakkında konuşur. Sumitra koşarak Dadisa’yı sorgulamaya gelir.

Ona, tüm bunları yaparak ve Jagat ve Gauri’yi eve alarak ne başardığını sorar. Şimdi Anandi bu duruma düştü der. Dadisa, Anandi’ye bir şey olmayacağını söyler. Basant, Sumitra‘yı destekler ve herkes Dadisa’yı sorgular. Hepimiz seni dinledik çünkü sen ailenin reisisin, ama şimdi senden bazı cevaplar istiyoruz der.

Dadisa, Jagdiş doğduğundan beri onu şımarttığını ve Jagdiş onlara ihanet ettiği zaman çok acı çektiğini belirtir. Ne olursa olsun Jagdiş benim için aynı kalacak, yaptığım şeyden incindiniz, ama ben bütün bunları Jagdiş’in bize döneceğine inanarak yaptım der. Dadisa ağlayarak yıkılır.

İkimizin Yerine 18 Mart Fragmanı

İkimizin Yerine 192. Bölüm Özeti 18 Mart Gauri‘ye Büyük Şok (3 Yorum)