Bir Zamanlar Çukurova Hatip Ağa Kimdir? Nasıl Birisi (Sermiyan Midyat)

Perşembe akşamlarının reyting rekortmeni Bir Zamanlar Çukurova dizisine yeni bir oyuncu daha dahil oluyor. Yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yaptığı, Yıldız Tunç, Su Ersöz ve Derem Çıray’ın senaryosunu yazdığı dizide başrollerde, Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Hilal Altınbilek gibi ünlü oyuncular yer alıyor. Dizinin yapımcısı Tims&B Productions.

Bir Zamanlar Çukurova dizisi kadrosuna son olarak Rüzgâr Aksoy Ercüment, Mihriban Er, Sevil, Ebru Aytemur Nihal, Melike İpek Yalova Doktor Ala ve Kerem Alışık Fekeli ağa karakteri ile dahil olmuştu. Bir Zamanlar Çukurova  dizisi kadrosuna şimdi de Hatip Ağa karakteri ile Sermiyan Midyat dahil olacak.

Bir Zamanlar Çukurova Hatip Ağa Kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova dizisine 9 mayısta yayınlanacak. 32. bölümden itibaren dahil olacak Sermiyan Midyat dizide Hatip Ağa olarak karşımıza gelecek. Hatip Ağanın Çukurova’nın sayılı zengin iş adamlarından biridir ve Çukurova da çok güçlü bir beydir.

Bir Zamanlar Çukurova dizisi 11 Nisan Perşembe akşamı 28. bölümüyle Atv ekranlarında seyircisiyle buluşmuş ve yine birinciliği kimseye kaptırmamıştı. Reytinglerde ilk yüz program içinde birinci olarak haklı bir gururun da sahibi olmuştur.

Dizinin son bölümünde felaketlerin peşini bırakmadığı Züleyha artık yaşamak istemiyordur. Onu ölmekten döndüren Hünkar Züleyha’nın akıl hastanesine kapatılmasını istemiştir. Yaşadığı her saniye kendisini mahveden Züleyha hayatının geri kalanını orada mı geçirecek ? Fekeli’nin evini basıp Yılmaz’ı vurmakla suçlanan Demir yine Fekeli’nin isteği ile hapisten çıkar ve sevdiği kadın Züleyha’yı Ruh ve sinir Hastalıkları hastahanesinden çıkarır.

Bir Zamanlar Çukurova Sermiyan Midyat Kimdir?ser 2

2 Aralık 1974 yılında Ankara da dünyaya gelen Sermiyan Midyat tiyatro, dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Ankara da 7 yıl kaldıktan sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Ferhan Şensoy, Derya Baykal, Rasim Öztekin ve Tuncel Kurtiz gibi önemli isimlerden tiyatro eğitimi alan oyuncu İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nü 3. sınıfta bırakarak İşletme fakültesine geçiş yaparak bu bölümü tamamlamıştır. Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak çalışmıştır.

Emret Komutanım dizisindeki Arıza rolüyle beğeni kazanan Midyat daha sonra bir çok dizi ve filmde oynamıştır. Mustafa Ceceli’nin söylediği Limon Çiçekleri ile Özcan Deniz’in söylediği Kalp Yarası şarkılarının da söz yazarıdır. Hükümet Kadın ve Ay Lav Yu sinema filmlerinde gösterdiği üstün performans ile adından söz ettirdi. Başarılı oyuncu aynı zamanda senaristlik de yapmaktadır. ser 1

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Hatip Ağa olarak karşımıza çıkacak olan Sermiyan Midyat’ın diziye çok şey katacağını düşünüyoruz. Sermiyan Midyat’ın çok sayıda ödülü de bulunmaktadır.