Canevim Neden Final Yapıyor? İşte Finalin Gerekçesi

27 Mayıs 2019 Pazartesi günü Atv ekranlarında yayın hayatına başlayan ve baş rollerini Biran Damla Yılmaz, Özgür Çevik, Aras Aydın, Simge Selçuk ve Nihan Büyükağaç’ın paylaştığı Canevim dizisi için Atv yönetimi ile Canevim dizisi yapımcısı Koliba Film arasında yapılan toplantıdan final kararı çıktı.

Canevim dizisini yaz boyunca izleyen izleyici ise alınan bu final kararına çok üzüldü. Özellikle Canevim dizisinde bir türlü kavuşamayan Ceylan ve Ömer’in kavuşmasını isteyen izleyici Ceylan ve Ömer kavuşamadan final yapacak Canevim dizisi için çok üzüldü.

Canevim Neden Final Yapıyor?

Aslında doğruyu konuşmak gerekirse Canevim dizisi için 2019 2020 yeni sezonunda Atv’nin hiç yeri yoktu. Yaz boyunca Canevim’den daha yüksek reytingler alan Kimse Bilmez dizisi için bile yayın akışında zor yer bulunmuştu. Atv 2019 2020 yen sezonunda pazartesi Diriliş Osman’ı salı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ı çarşamba Sen Anlar Karadeniz’i perşembe Bir Zamanlar Çukurova’yı ve cuma da Hercai dizisini yayınlayacak. Bunun yanı sıra bir de Kim Milyoner Olmak isimli yarışma programı var cumartesi akşam yayınlanacak geriye tek bir gün kalıyor o da pazar akşam. Atv yönetimi de pazar akşamı Kimse Bilmez dizisini yayınlamaya karar verdi. Eylül ayı sonuna kadar Kimse Bilmez dizisi salı gününden pazar gününe alınacak ve 1 ekimde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi kendi saatinde ve kendi gününde yeni sezonuna başlayacak.

Atv Yönetimi Canevim Dizisi Hakkında Erken Final Kararı Vermek Zorunda Kaldı

Evet Canevim final yapacaktı ama Diriliş Osman dizisi hazır olana kadar da Atv’de yayınlanmaya devam edecekti; ancak son haftalarda büyük oranda izleyici kaybeden Canevim dizisi için Atv zarar etmeyi göze almak istemedi. Daha önceleri 3.5 reyting alan Canevim dizisi eylül ayının gelmesi ile yavaş yavaş rakip dizi ve programlarında başlaması ile eline ki seyirciyi de kaybetti ve 2.1 reytinglere kadar düşünce Atv yönetimi Canevim dizisi yapımcısı Koliba filmi çağırdı ve en kısa zamanda Canevim dizisinin final yapmasına karar verdiğini açıkladı.  İşte Canevim dizisinin düşen reytingleri

Canevim dizisinin özellikle 14. bölüm reytinglerine bakıldığında Atv’nin 9 eylülde zarar ettiğini görebilirsiniz. zira 2 reyting Canevim dizisinin maliyetini bile karşılamaz ayrıca her gün 10 reyting alarak gün birincisi diziler yayınlamaya alışmış bir Atv yönetimi daha sezon başlamadan 12. olan bir diziye para öder mi?

Canevim Ne Zaman Final Yapacak?

Canevim dizisi için final kararı alındığında Canevim dizisi 17 ve 18. bölümü çekiyor ve hazırlıyordu. Atv yönetimi muhtemelen izleyiciye ayıp olmasın 17 bölüm izlemişler bir dizinin finalini görsünler demiştir bu nedenle de Canevim dizisi benim tahminimce 17. bölümü ile 30 eylül pazartesi veya 16. bölümü ile 23 eylül 2019 pazartesi günü final yapabilir. Canevim dizisinin kesin final tarihi belli olduğunda sayfamıza eklenecektir.

Canevim Dizisi Senaristleri Son Haftalarda Dizinin Senaryosunu İyice Bozdular

Canevim dizisi de final yapacağını fark etmiş ki Canevim dizisi senaritleri son hafta senaryoyu çok hızlandırdılar; bu nedenle de izleyici bu durumdan hoşlanmadı. Ömer ile Ceylan aşkı klasik zengin adam ile evlenen fakir Türk kızı ve bir anda zengin olan fakir Türk erkeği moduna girdi. Ne yazık ki artık bu tarz senaryolar, hikayeler dizi de tutmuyor. Canevim senarisrleri bu kadar bilinen bir senaryo yazmak yerine kalemlerini konuşturabilir ve çok daha orijinal bir hikayeye çevirebilirlerdi ama Canevim dizisi senaristleri de artık inanmıyor demek ki Canevim dizisinin devam edeceğine. Özellikle fakir Ömer’in bir anda Taylan’ın şirketine ortak gelmesi gülünç bir senaryo olmuş.

Etiketler