Çukur Afkan Kimdir? Çukur Reşit’in Amacı Ne?

Çukur dizisinde Afgan olarak tanıtılan ve diziye yeni gelen karakterin gerçek ismi Reşit Feyzullahtır.  Reşit bir aşiretin reislerindendir. Türkiye de çözülmesi gereken bir meselesi vardır onun için gelmiştir. İstanbul’u sevmez ama İstanbul’da okumuştur. Çukur dizinde Reşit ve Karakuzular arasında bir alış veriş olmuştur; ancak bu alış verişi Cumaali, Yamaç ve Vartolu baltalamıştır.

Karakuzular ve Reşit’in yaptığı alış verişte  para Karakuzular’dan çıkıp Reşit’in adamlarının eline geçince Reşit’in adamlarının elinden paraları Koçovalılar almışlardır. Afkan’ın adamları ise Cumaali’yi paralarını geri alabilmek için kaçırmıştır ama Cumaali parayı kendilerinin almadığını söyleyince ihale Karakuzularun üstüne kalmıştır.   Çukur dizisinde Reşit’in yeğenini Cumaali’yi kaçırmıştır. Afkan Karakuzular ile konuşmak için mekanlarına gitmiştir.

Afkan’ın kim olduğunu bilmedikleri için Karakuzular Afkan’ın adamlarını öldürmüştür. Aslında Afkan konuşmayı seven ikili diyoloğu olan bir adamdır. Karakuzular’ı evlerinde tehdit edebilecek kadar da merttir. Ama Karakuzular evine gelen misafiri öldürtmüş ve Afkan’ın öfkesini toplamışlardır. Afkan’da Karakuzuların liderlerinden biri olan Çeto’yu kaçırmış ve Çeto’nun tüm adamlarını öldürmüştür.

Reşit silaha satışı konusunda dünya üzerinde ki nadir adamlardan biridir. Maddi olarak çok güçlü bir adamdır ve tek başına Karakuzular’a kafa tutabilecek kadar adamı vardır Türiye’de. Şimdi hem Cumaali hemde Çeto Afkan isimli Reşit’in elindedir ve hem Koçoalılar hemde Karakuzular  Raşit’in elinden adamlarını almak istemektedir.ukur dizisi reşit

Çukur dizisinde Cumaali bilmeden de olsa Afkan’ın 5 milyon dolarına el koymuştur; Afkan her ne kadar Cumaali’yi öldürmek istemese de Yamaç ve Vertolu Cumaali abilerinin hayatını kurtarmak için Reşit’in yanına gitmiştir. Reşit ise bu parayı çaldınız veya aldınız ama size vereceğim görevi yerine getirirseniz para size helaldir diyerek Koçovalılıara yardım etmiştir.

Bizim anladığımıza göre Çıukur dizisinde Karakuzuları bitirecek adam Yamaç olacak; Yamaç’a da en büyük destek Afkan isimli Reşit Feyzullah’dan gelecektir. Çukur dizisinin 38. bölümünde Afkan Çeto’yu kaçıracak ve Mahsun’u ayağına kadar getirecektir. Afkan Karakuzular’ı korkutacaktır. ukur dizisi Afkan

Çukur dizisinde Afkan lakaplı Reşit Feyzullah karakterine Muhammed Cangören hayat verecektir. Muhammed Cangören Çukur dizisinde konuk oyuncu değil kalıcıdır.

 Muhammed Cangören Kimdir?

son olarak O Hayat Benim dizisinde yer almıştır. Kurtlar Vadisi dizisinin Abuzer’i olarak tanınmıştır. Muhammed Cangören 1951 Afganistan doğumludur.  ve 67 yaşındadır. Muhammed Cangören 1982 yılında Türkiye’ye gelmiş ve sayısız projede yer almıştır.

Etiketler