Diriliş Ertuğrul Almıla ve Ertuğrul Evlenecek mi?

Diriliş Ertuğrul Sırma ve Ertuğrul Bey Evlenecek mi?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Halime Hatun öldükten sonra Ertuğtul beyi evlendirmek hepimizin derdi oldu; önce diziye yeni gelen Sugay Hatun ile daha sonra da İlbilge Hatun ile Ertuğtul beyi evlendirmeye çalıştık ama tutmadı; Diriliş Ertuğrul dizisi senaristleri gerçek tarihten uzaklaşmadı.

Gerçek tarihte Ertuğrul bey siyasi olarak bile olsa Halime hatundan sonra hiç bir kadınla evlenmemiştir; bu nedenle de Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul bey yalnız olmaya mahkumdur.

Diriliş Ertuğrul Sırma ve Ertuğrul Evlenecek mi?

Diriliş Ertuğrul dizisinde nasıl size daha önce Ertuğrul bey ile Almilla, İlbilge veya Sugay hatunun evlenmeyeceğini bildirdiğimiz gibi şimdi de Ertuğrul Bey ile Umur oğullarının kızı Beybolat beyin kardeşi Sırma ile Ertuğrul bey evlenmeyecek.

Diriliş Ertuğrul Sırma ve Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul dizisinde Noyan’ın oyunları devam ediyor. Noyan dışarıdan savaşla yıkamayacağını anladığı Ertuğrul beyi içeriden yıkmak için harekete geçti. Bilindiği üzere Diriliş Ertuğrul  dizisinde Noyan ölmedi ve geri geldi. Noyan geri gelirken yanında kız kardeşi ve en büyük ve önemli savaşçısı Almıla’yı da getirdi.

Almula hem yiğit bir savaşçı hemde çok güzel bir kadın. Diriliş Ertuğrul  dizisinde ise Ertuğrul beyin döşeği boş kaldı. Ertuğrul beyin eşi Halime Hatun Osman’ı doğururken öldü. Noyan ise Kayı obasının içine fitne sokmak ve Türk’lerin en önemli beyi Ertuğrul’u öldürmek için kardeşi ve savaşçısı Almıla hatunu kullanacak.

Almıla Hatun Noyan’a söz verdi. Ertuğrul’un koynuna girip çocuklarına analık yapacağım sonunda da onu ve çocuklarını öldüreceğini söyledi. Hal böyle olunca Diriliş Ertuğrul  dizisi izleyicisi de gerçek tarihte Ertuğrul Gazi bir Moğol kadını ile evlendi mi soruları sorulmaya başlandı.

Diriliş Ertuğrul dizisinde de gerçek tarihte de Ertuğrul bey asla  Almıla denen bu Moğol asıllı kadınla evlenmemiştir. Bilinen gerçek tarihte de Ertuğrul beyin tek eşi Halime hatundur. Halime Hatun Ertuğrul beyle aynı yıl içinde Ertuğrul beyden sonra ölmüştür. Bu dönemle Ertuğrul beyin asla ikinci eşi olmamıştır. Diriliş Ertuğrul  dizisinde zaten 3 bölüm içinde Noyan da ölecek Almılla da yok olacak. Çok sürmeyecek zira Diriliş Ertuğrul  dizisi 4. sezonunda Osman Gazi dönemi anlatılacak; Ertuğrul bey ise özel bir makyaj ile yaşlandırılarak Diriliş Ertuğrul  dizisine devam edecek.

Diriliş Ertuğrul Alangoya Kimdir

Diriliş Ertuğrul  dizisinde Almıla karakterine Gönül Nagiyeva hayat veriyor. Gönül Nagiyeva Diriliş Ertuğrul  dizisinde konuk oyuncu olacak ve sezon sonu Diriliş Ertuğrul  dizisinden ayrılacak. Alagonya Almıla hatunun takma adıdır. Yani Moğol destanlarında güçlü bir kadının ismidir. Diriliş Ertuğrul Almıla ve Ertuğrul

Gönül Nagiyeva Kimdir?

1982 yılında Azerbaycan’ın en güzel şehri Bakü’de dünyaya gelen Gönül Nagiyeva  36 yaşındadır. Türkiye’den dizi teklifleri alınca İstanbul’a taşınmıştır. Kamu Akademisi bölümünden mezun olmuş üniversite yıllarında radyoculuk ve sunuculuk ile uğraşmıştır. 2012 yılında Mahkumlar dizisi ile kendini tanıtmıştır.