Diriliş Ertuğrul Bahadır Bey Ölecek mi? Bahadır Bey Ne Zaman Ölecek?

Diriliş Ertuğrul dizisinin 17 ocak  çarşamba akşamı ekranlara gelecek 102. bölümünde Bahadır Bey ve Sancar Beyin açık açık ihanet içinde oldukları anlaşılacak; zira Ertuğrul Bey uç beyidir ve seferi işaret etmiştir. Candar obasının alpleri de uç beyinin emri ile Karacahisar kalesinin Fethinde görev almaya gitmiştir; ancak Sancar bey Bahadır Bey yaptıkları kötü planla ile Candar obasının yönetimine el koymuşlar ve bir çok masumun canına kıymışlardır.

Diriliş Ertuğrul dizisinde 4 sezondur izlediğimiz tek gerçek Ertuğrul beyin hiç bir haini affetmediği gerçeğidir. Ertuğrul Bey her ne kadar kalben Sancar ve Bahadır Beylerin hain olduğuna inansa da bunu destekleyecek bir kesin delili şimdiye kadar bulamamış bu nedenle de bu hainlerin canını almamıştır.

Diriliş Ertuğrul Bahadır Bey ne zaman ölecek

Diriliş Ertuğrul dizisinin 10 ocak çarşamba günü ekranlara gelen bölümünde bu ihanet yaşanınca Karacahisar kalesinin fethi ertelenmiş ve Türkmen obasında yaşanan bu kargaşa çözülmeye çalışılmıştır. Ertuğrul tam bu hainlerin canını almak için Candar obasına gitmiştir. Kılıcını da Bahadır Beyin boynuna dayamıştır. Peki Ertuğrul Bey Candar Beyi öldürmüş müdür?

 

Ertuğrul Bey bir uç beyi olarak Çavdar obasına gitti. Önce Bahadır’ın hainliğini  kaleden gelen belge ile ahaliye ispat eden Ertuğtul Bey sonra önce Bahadır beyin oğlu Sancar beyin kendisine saldırması sebebi ile onu öldürmüş sonra da yargılaması biten Bahadır beyin boynunu kesmiş kellesinden ayrımıştır.

Diriliş Ertuğrul Bahadır Beyin Hazin Sonu

Gerçek olan şu ki Diriliş Ertuğrul dizisinde Bahadır Bey öldürülecek ve cezasını bulacaktır; çünkü Bahadır bey ve başta oğlu Sancar önce obasına sonrada devletine kefere ile iş tutarak ihanet etmiştir. Bahadır ve Sancar ölünce Çavdar obasında hain bitmiş ve obanın beyi olarak Turgut Alp iş başına geçmiştir. Bu olaylar sonunda Karacahisar kalesinin fethinin de önü açılmıştırç.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Postoğlu’nun hayat verdiği Bahadır Bey karakterinin işi bitti ve Ertuğrul Postoğlu Diriliş Ertuğrul  dizisinden ayrıldıDiriliş Ertuğrul Bahadır Bey

Bahadır Beyin Ölümü İle İlgili Bir Kaç Tahmin

İlk tahmin Diriliş Ertuğrul 102. bölüm 2. fragmanında gördüğümüz üzere Ertuğrul Bey Çavdar obasına kalabalık gitmiyor. Ertuğrul Beyin o kadar Bahadır’ıın Alpini geçip otağa silahla girmesi mantıksız olur. Bahadır rüya görüyor rüyada da Ertuğru Beyin onu öldürdüğünü görüyor. Diriliş Ertuğrul yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ Bahadır’ı öldürmenin bütün zevki bir haftada kaçırmayacaklardır. Dikkat çeken bir husus daha var , Bahadır Bey kendi otağını düşmanı olduğu Ertuğrul’a resmen bırakmış , otağın koltuğunda Ertuğrul Bey oturuyor. Ertuğrul Uçbeyi diyeceksiniz ama oğlu Sancar beyi uç beyine rağmen yanına getirmiş. Birde yerini mi verecek. Buradan da rüya olduğu belli gibi.

Daha önce bir çok sahnede izledik bunu ne yazık ki çoğu hainin canı bu kadar kolay alınmamıştır. Bahadır Beyin canı da bu kadar kolay olmayacak gibi geldi bana. Ya bu Fetih meselesinden dolayı bu hesap ertelenecek yada Saadettin Köpek gelecek ve Bahadır Beyin canını kurtaracaktır.

Diriliş Ertuğrul Bahadır Bey Ne Zaman Ölecek?