Diriliş Ertuğrul Gündüz Alp Öldü mü? Gerçek Tarihte Ne Zaman Ölecek? Arif Diren Ayrılacak mı?

Diriliş Ertuğrul dizisinde 5. sezonda en dikkat çekecek ve bizi zorlayacak karakterlerden biri de Gündüz Alp Karakteri olacak. Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezonunda Gündüz Alp Ertuğrul Beyin en büyük oğlu olarak ekranlara gelecek ve Diriliş Ertuğrul dizisinde Gündüz Alp karakterinin gençlik dönemine ünlü oyuncu Arif Diren hayat verecek.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul beyin yumuşak karnı ne yazık ki Gündüz Bey olacak. Kendisini gelecekte Kayı beyi olarak gören Gündüz Bey bir çok yerde risk alacak ve devlet yönetiminde karışmaması gereken işlere karışacak ve Ertuğrul Beyi de oldukça zorlayacak; Gündüz beyin duruldu zaman ise Ertuğrul beyin bir gece konakladığı bir evde bir Kuran’ı Kerim görmesi sonrası o Kuran’ı Kerim’e saygısızlık olur diye Kuran’ı Kerim’i eline alıp uyumadan sabahın olmasını beklerken gördüğü bir rüya da küçük oğlu Osman’a büyük bir devlet nasip olacağının müjdelenmesi sonrası olmuştur.

Bu durum karşısında oğullarını toplayan Ertuğrul bey oğullarından Osman’a bir devlet nasip olacağını gördüğünü bu nedenle de kendisinden sonra obayı Osman’ın yönetmesini istemesi karşısında Gündüz bey artık kendisini biraz da olsa devletten çekecektir. Önce Ertuğrul beyden sonra obanın yönetimi Gündüz beye kalsa da Gündüz bey sonunda babasının gördüğü rüyaya inanacak ve yönetimi kardeşi Osman’a verecek ve her daim ona destek olacaktır. Gündüz bey bunca yanlış yapacak ancak sonunda devlet yönetiminden çekilerek ordu yönetimini geçmek ile en doğru kararı verecek.

Diriliş Ertuğrul Gündüz Alp Gerçek Tarihte Ne Zaman Ölecek?

Gündüz bey Osman bey ile her daim her savaşa katılacak ve devleti için bunca girdiği cenkin sonunda İnegöl bölgesinin alınması sırasında girdiği cenk sırasında Bizanslılar tarafından şehit edilerek öldürülmüştür. Yani Gündüz beyin şehadeti bir savaş sırasında olmuştur; Gündüz bey Eskişehir bölgesinin alınmasında da büyük bir cesaret göstermiş daha sonra da kendisi Osman Bey tarafından Eskişehir  sancak bölgesi beyliğine atanmıştır. Diriliş Ertuğrul Gündüz beyin ölümü resimleri

Diriliş Ertuğrul Gündüz Alp Öldü mü?

Diriliş Ertuğrul  dizisinde Gündüz Alp’in ölümü muhtemelen Diriliş Osman dizisine denk gelecek.

Arif Diren Diriliş Ertuğrul’dan Ayrılacak mı?

ve Arif Diren Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezonunda Gündüz Alp olarak ekranlarda yer almaya devam edecektir.

Osmanlı devletinde Gündüz beyin soyundan gelenlere Amuca’lar denmiş ve Osmanlı devletinin kuruluş döneminde çokça onlara saygı gösterilerek devlet yönetiminin her kademesinde hakları teslim edilmiş ve görev verilmiştir; ancak yükseliş döneminde Amuca’lar dağılmış ve ülkenin farklı bölgelerine yerleştirilmişlerdir.

Diriliş Ertuğrul Yeni Gelen ve Diziden Ayrılan Oyuncular listesi için tıklayınız 2018 2019 ayrılan oyuncular