İkimizin Yerine 83. Bölüm Özeti 29 Kasım Anandi Öğretmeniyle Karşılaşır

İkimizin yerine dizisi 83. Bölümü ile 29 Kasım perşembe günü izleyicisi karşısında olacak.  İkimizin Yerine dizisi 83. Bölüm özeti uzun olduğu için iki parçada sizlere ulaştıracağız. İşte İkimizin Yerine 83. Bölüm özetinin ilk kısmı.

İkimizin Yerine 83. Bölüm Özeti 1. Kısım

Akşam yemeğinde, Gehna Basant’ın gecikeceğini söyler. Bairon, Anandi ve Jagdiş’e derslerini sorar. Anandi çalıştığını söyler. Anandi, özellikle Dadisa için yaptığı yemeğin tadını sorar ama Dadisa çok tuz koyduğunu söyler. Bairon, Dadisa’ya niye durgun olduğunu sorar. Dadisa Mahavir’den endişe ettiğini söyler. Hapiste olsa bile sessiz kalmaz der.

Bairon, polisin onu kanıtlarla tutukladığını ve endişelenecek bir şey olmadığını söyler. Bunun yerine, Kazan topraklarını geri alacağı için sevinir. Bu konuyu konuşmaya devam eder, ama Dadisa sinirlenir ve Sumitra’yı bebek kutlamasını sorar. Sumitra, tüm hazırlıkların yapıldığını, ama Gehna’nın ailesiyle iletişim kuramadığını söyler. Basant ertesi gün gidip onları getireceğini söyler.

Okul müdürü eve gelir. Jagdiş biraz korkar. Bairon ve Dadisa onunla buluşmaya gider. Müdür, okulda bir fonksiyon düzenlediğini ve şehirden bazı öğretmenlerin okulu ziyaret edeceğini söyler. Bu yüzden Anandi fonksiyonda bir şiir okuyabilir mi diye sormaya geldim der. Dadisa engel olmaya çalışır ama Bairon Anandi’yi çağırıp ona sorar. Anandi, Dadisa’dan çekinerek bebek kutlaması işlerini anlatarak kaçmaya çalışır.

Bairon sonunda Anandi’ye kabul ettirir. Anandi odasında kitapların küllerini Kanhaji‘nin önüne getirir ve affet beni çünkü Bairon’a derslerle ilgili yalan söyledim der. Dadisa kapıyı çalar. Anandi külleri yatağının altına gizleyip kapıyı açar. Dadisa Anandi’yle tatlı-tatlı konuşur. Senin okula gitmene razı olmama rağmen, gitmedin, çünkü evde hiç kavga istemedin der. Yani Anandi her zaman Dadisa’ya verdiği sözü hatırlamalıdır.kimizin Yerine 83. Bölüm fotoğrafları

Dadisa dışarı çıkarken Anandi üzgün. Basant Gehna’nın evine gitmeye hazırlanır. Gehna, ailesinin gelmesini istemediğini söyler, çünkü hediye almak için maddi sıkıntıya gireceklerdir. Basant, damat oğul gibidir, her şeyle ilgileneceğim der. Gitmeden önce Gehna‘ya bir altın zincir hediye eder. Basant, bu gün sana hediye veren ilk kişi olmak istedim der. Gehna hediyeye sevinir.

Basant, bebek kutlaması için güzel giyinmesini ister. Anandi, Jagdiş ve Phuli okula gider. Müdür, Anandi’ye okuyacağı şiiri verip ezberlemesini ister. Jagdiş önlerde koltuk bulmaya gider. Basant Gehna’nın evine gelir. Gehna’nın kız kardeşi ona su verir. Basant onun kolunun yırtıldığını görür. Basant, maddi durumunuz için size yardım ederim der. Gehna‘nın babası daha fazla mahcup olmak istemez.

Basant, bebek kutlamasını anlatır. Ben her şeyi aldım Gehna’ya sizin duanız gerekli, hazırlanın der. Şehirden gelen öğretmenler okula gelir. Tüm öğrenciler onları görmeye koşar. Anandi ve Phuli arkada. Önde ne olduğunu görmeye çalışırlar ama yapamazlar. Anandi, Phuli’ye daha sonra görürüz der. Phuli bir şey görebilirim der. Anandi yalan söyleme, yoksa. Derken cümleyi Anandi‘nin eski kadın öğretmeni “burnun uzar“ diye tamamlar. Anandi öğretmeni görmesine sevinir ve koşup ona sarılır.kimizin Yerine 29 kasım resimleri 1

Öğretmen, Anandi ve Phuli’yi orada görmesine çok sevinir. Müdür, Anandi’nin kocasının ailesinin, eğimine izin verdiğini ve geçen yıl birinci olduğunu söyler. Öğretmen çok sevinir. Anandi, çocukluğunu özlediği anlamına gelen şiirini okur. O sırada Bairon‘da şiiri duyar ve Anandi’yi över. Öğretmen, Anandi’yi okuttuğu için Bairon’a teşekkür eder. Bairon onu kutlamaya davet eder. Kutlamada, Gehna’nın ailesi gelip Dadisa‘ya hediyelerini verirler. Dadisa Basant’a bilerek bir bakış atar (Hediyeleri onun aldığını anlar) Diğer dünürler de gelir. Kutlama devam ederken, Gehna ile Basant çok mutludur.

Birileri Dadisa‘nın erkek torunu olsun dilerken Dadisa çok mutludur. Öğretmen oraya gelir. Dadisa öğretmene somurtur. Öğretmen Anandi’nin eğitimine devam etmesine seviniyordur. Dadisa, okumak istedi, bende kabul ettim der. Basant da bunu onaylar. Dadisa, Anandi çok şanslı, bu evde ailesinin ona veremediği tüm imkânlara sahip der.  Öğretmen, toplumdaki çocuk evliliğinin yan etkilerini anlatır.

Anandi’nin çocuk evliliğinin yan etkilerine maruz kalmamasını diler.  Anandi öğretmenine odasını gösterir. Öğretmen, hala en sevdiğin konu matematik mi, kitapların nerede diye sorar. Anandi konuyu değiştirir. Öğretmen Anandi‘ye kalem hediye eder. Anandi bir iş için odadan gider.

İkimizin Yerine dizisinin 83. Bölüm özetinin ikinci kısmı için tıklayınız İkimizin Yerine

İkimizin Yerine 83. Bölüm Fragmanı