İkimizin Yerine 29 Kasım Özeti 83. Bölüm Dadisa‘nın Foyası Ortaya Çıktı

İkimizin Yerine dizisinin 83. yeni bölümü 29 Kasım perşembe günü ekranlarda olacak. İkimizin Yerine dizisinin 29 kasımda yayınlanacak bölümünün 2. kısmın.  İkimizin Yerine 83. Bölüm Özetinin ikinci kısmında Dadisa‘nın foyası çıkacak.

İkimizin Yerine dizisinin 83. Bölüm Özetinin ilk kısmı için tıklayınız İkimizin Yerine

İkimizin Yerine 29 Kasım Özeti 2. Kısım

Öğretmen odada dolaşırken sarisi bir şeye sıkışır. Kontrol ederken karyolanın altında yarı yanmış kitapları bulur ve şok olur. Gehna’nın annesi, Dadisa‘ya, Gehna doğuma kadar bize gelsin der. Dadisa, hayır der. Öğretmen külleri alt kata getirir. Aileye, Anandi’nin okumasına karşı mısınız diye sorar. Herkes memnunuz der.

Öğretmen, kitap küllerini gösterip bu ne diye sorar. Anandi’yi çağırır. Anandi kitapların yanlışlıkla yandığını söyler. Öğretmen, doğruyu söylemesini ister. Anandi cevap vermez. Gehna ayağa kalkar bunlar bilerek yakıldı, Dadisa yaptırdı der. Dadisa kendini savunur. Gehna, gerçeği söyle diye Anandi‘yi zorlar. Anandi sonunda kitapları Dadisa’nın yaktırdığını itiraf eder. Herkes çok şaşırır.kimizin Yerine 83. Bölüm resimleri

Dadisa öğretmene kızar, ben gelinlerin eğitimine her zaman karşıyım ve bunu asla değiştirmezsin, şartlar ne olursa olsun, asla değişmem deyip gider. Bairon, öğretmenden Dadisa adına özür diler. Öğretmen, Anandi‘nin okumasına izin vermeniz güzel, özre gerek yok der. Ayrıca, sadece ona kitaplar verip okumasına izin vermek yetmez, kitapların hiçbir koşulda yanmamasına özen gösterilmelidir der.

Anandi’ye, okumayı kimse için bırakmaman gerek, çünkü okursan kimsenin desteği olmadan yaşayabilirsin der. Dadisa bunları üst kattan dinler. Öğretmen Anandi‘ye sarılıp gider. Bairon, Kazan’dan özür diler. Kazan buna gerek yok, çünkü sen Anandi’ye kendi kızın gibi davranıyorsun ve bu bize fazlasıyla yeter der. Kazan‘lar da gider. Dadisa hala bunları üst kattan izleyip üzülür. Kazan‘lar at arabasıyla gider.

Bago, bütün bunların büyük insanlar için, biz orta sınıfız ve buna göre yaşamalıyız derken, Kazan, bu sefer öğretmeni haklı bulur. Kazan Bago‘yu eğitimin iyi bir şey olduğuna ikna etmeye çalışır. Bago hala kabul etmez ve okuması önemli değil, mutfağa dikkat etsin der. (Cadı) Kazan, mutfağa bakmasını kabul eder ama çok iyi bir ailesi var bu yüzden bu fazla sorun olmaz der. Sumitra, Gehna’nın ailesine hediyeler verir.

Annesi Gehna‘ya, kendine iyi bakmasını söyler. Babası, böyle bir ailen olduğu için çok şanslısın, onlara zarar verme der. Sumitra, Gehna‘yı över. Gehna, öğretmenin bugün söylediği her şeyin, herkes için geçerli olduğunu söyler. Ne olursa olsun, kardeşlerimin eğitimini asla durdurmayın, ben okuyamadım, bari onlar okusun der. Gehna, kardeşinin üzgün olduğunu fark edince sebebini sorar.Babası kıvırır.

İkimizin Yerine 83. Bölüm Özetinde Gehna yine, kız kardeşlerinin okulunu durdurmamaları gerektiğini söyler. Onlar gider. Bairon ve eşi odalarındadır. Bairon, Dadisa’nın davranışından endişe eder. Basant oraya gelip Bairon‘la yalnız konuşmak ister. Sonra Bairon’a neden Dadisa’yı herkesin önünde küçük düşürdüğünü sorar. Bairon, Dadisa’nın Anandi’ye davranışını sorgular.

Basant, lafını keser ve olan oldu ama hiçbir şey evin huzurundan ve annemin onurundan önemli olmamalı der. Basant odasına gider. Gehna’ya, bugün Dadisa’ya hakaret edilmesini sevmediğini söyler. Gehna, sadece doğruyu söyledim der. Basant, bunu aile içinde halledebilirdik, neden herkesin önünde böyle büyük bir sahne yarattın der.kimizin Yerine 29 kasım resimleri

İkimizin Yerine 29 Kasım Özetinin 2. Kısmı Devam Ediyor

Gehna, peki sen, Dadisa bütün bunları yaparken Anandi’nin ne hissettiğini düşündün mü diye sorar. Ben Anandi’yi kimseye bir şey söylemeden sessizce acı çekerken gördüm der. Basant Anandi’nin acısını anladığını söyler. Ama şimdi annemden bahsediyorum, bu aşağılama yüzünden gitti der. Anandi bir çocuk, tüm bunları birkaç güne unutur der.

Gehna, demek Anandi’nin acısı o kadar hafif, çünkü o bir çocuk, çünkü evin gelini öylemi der. Basant, o anlamda demediğini açıklamaya çalışır ama Gehna lafını keserek, daha fazla bir şey söylemene gerek yok der. Basant şaşırır ve dışarı gider.

Radha Şiyam ve Sugna evlerine ulaşır. Madan eşine, annesinin iyi olmadığını söyler. Radha orada olmalıyım ama bu aşamada Sugna’dan nasıl bırakırım, onu baba evine gönderelim der. Tauji, Sugna daha yeni geldiği için geri göndermek hoş olmaz der. Sugna‘ya biz bakalım der ve Radha kabul eder. Sugna, Radha’nın çantasına öksürük şurubu koyar ve Radha’ya ihtiyaç olursa yanında bulunsun der.

Radha sevinir. Şiyam gelir. Radha Şiyam‘dan Sugna’ya iyi bakmasını ister. Şiyam, kendinden daha fazla ilgileneceğini söyler. Dadisa Gehna’ya gelir ve hakaret için onunla alay eder. Doğumdan sonra gideceği sözünü hatırlatır. Gehna, şok ile verdiği sözü hatırlar. (Sertçe doğumdan sonra en kısa sürede evden ayrılacağını söylemişti) Sumitra, Anandi’ye bundan böyle ondan bir şey saklamayacağına söz verdirir.

İkimizin Yerine 29 Kasım Fragmanı