Diriliş Ertuğrul Kutlu Bey Kimdir?

Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncu kadrosuna yeni bir oyuncu daha katıldı. Türk obası beylerinden olan Kutlu bey Sadettin Köpek’e ve onun zulmüne isyan eden bir Alpbaşıdır.  Hain  Sadettin Köpek’in adamları tarafından alpleri öldürülen Kutlu Bey çok kaliteli bir savaşçıdır.

Kutlu Bey  Sadettin Köpek’ten intikamını almadan durmayacaktır. Kutlu Bey karakteri Ertuğrul Beyin  Sadettin Köpek’i devirmesinde ona yardımcı olacaktır. Sultan Gıyaseddin ile iş birliği yapan Ertuğtul Bey Saadettin Köpek’i öldürmeden bu işin bitmeyeceğinin farkındadır.

Diriliş Ertuğrul Kutlu Bey resimleri 1

Kutlu Bey karakterini ben Anıl İlter’e çok benzettim ama Eğer Anıl İlter gibi bir oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncu kadrosuna dahil olsa ve çekimlerde bulunsaydı çoktan öğrenirdik. Diriliş Ertuğrul dizisinde Kutlu Bey karakteri muhtemelen Anıl İlter değildir.

Kutlu Bey karakteri sadece isyancı bir bey olarak kalmayacak bence Ertuğrul beyin her zaman yanına olacak cesaretli bir beydir. Her ne kadar Diriliş Ertuğrul dizisinin 112. bölümde Kutlu Bey Ertuğrul Bey’i Saadettin Köpek ile iş birlikçi olarak tanımlasa da Kutlu Bey Ertuğrul beyin Saadetttin Köek ile verdiği büyük savaşı fark edecektir.

Bakalım ilerleyen haftalarda Kutlu bey karakteri nasıl bir profil çizecek hep birlikte göreceğiz. Diriliş Ertuğrul dizisinde Kutlu Bey karakterine gerçek tarihte kimin hayat verdiğini öğrenebilirsek sizlere ulaştıracağız.

Diriliş Ertuğrul Kutlu Bey resimleri 2

Diriliş Ertuğrul Kutlu Bey hem devlete hemde Sadettin Köpek’e isyancı bir beydir. Kutlu bey İsyancıbeylerin başıdır.