Gerçek Tarihte Ertuğrul Gazi’nin Hanımları Eşleri Kimler? Diriliş Ertuğrul Sugay Hatun ve Ertuğrul Evlenecek mi?

Gerçek Tarihte Ertuğrul ve Sırma Evlenecek mi?

Gerçek Tarihte daha önce de açıkladığımız gibi Ertuğrul bey ile Halime Hatundan sonra evlenen bir kadın olmamıştır. Ertuğrul bey hayatı boyunca sadece Halime Hatunu sevmiş ve onun elini tutmuştur. Ertuğtul bey Halime Hatun öldükten sonra siyaseten de olsa başka bir kadın ile evlenmemiştir. Bu nedenle de Ertuğrul bey ile Sırma hatun da evlenmeyecek.

Beybolat Bey Ertuğrul Bey ile kardeşi Sırma’yı evlendirmek ister

Beybolat Bey Ertuğrul beye bir ikramda bulunmak ister. Kardeşi İlbilge’yi ve kendi canını kefereden kurtaran Eetuğrul beyin gelecekte çok büyük bir devlet adamı ve dahil olacağını fark eden Beybolat Bey Ertuğrul beye kardeşi Sırma’yı vermek ister. Ertuğrul bey ise Umuroğlları gibi büyük bir obayı kendi hakimiyetine katabilmek için siyasi amaçla Sırma hatun ile evlenmeyi kabul edecek. Peki Ertuğrul bey ile Sırma evlenecek mi?

Bence Beybolat Bey istese de her şey Beybolat Bey ve Ertuğrul beyin istediği gibi olmayacak ve  Ertuğrul bey ile Sırma evlenmeyecek. Zira Ertuğrul beye İlbilge gönlünü kaptırdı. İlbilge ise vatana ihanet eden ve Moğollar ile işbirliği yapan Emir Bahattin ile evlenmek zorunda kalacak.

İlbilge mert bir kadın; zorla evlendirmek İlbilge’yi kolay değil. Bence ilerleyen bölümlerde daha önce yine hain bir bey olan Emir Saadettin Köpek’in Aslıhan Hatun ile olan evliliğine Ertuğrul bey nasıl karşı çıkmış ve Saadettin Köpek’i delirtmiş ise bu sezon da İlbilge ile Emir Bahattin’in zorla olacak evliliğine karşı çıkacak ve Beybolat bey ile Ertuğrul bey yeniden düşman olacak. Emir Bahattin Beybolat beyi Ertuğrul Beyin üstüne salacak.Gerçek Tarihte Ertuğrul ve Sırma Evlenecek mi

Diriliş Ertuğrul dizisi 5. sezon 7 kasım çarşamba günü başladı. Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni sezonunda geçen sezon sevilemeyen Sugay Hatun karakteri yok; bunun yerine senaristler Umuroğullarının kızı olarak İlbilge karakterini Diriliş Ertuğrul dizisi kadrosuna dahil etti

 

Diriliş Ertuğrul dizisinde İlbilge Hatun karakterine ünlü oyuncu Hande Soral hayat verecek. Ertuğrul bey İlbilge Hatun’a aşık olacak ama ne yazık ki onunla evlenemeyecek zira gerçek tarihte ne yazık ki Ertuğrul beyin Halime Hatun’dan başka resmi eşi olmamıştır.

Umur beyin kızı olan İlbilge Hatun önce bol bol Ertuğrul bey ile mücadele edecek ancak sonradan babası Umur beyin değil Ertuğrul beyin hak yolunda olduğunu görecek ve kendi sülalesini değil Kayıların yanında olacak. Ertuğtul beyin hanımları İlbilge hatun

Diriliş Ertuğrul dizisinde Moğol oyunları devam ediyor. Diriliş Ertuğrul dizisinde Almula hatunu Noyan Ertuğtul’un koynuna gönderiyor. Almula hatun çevik ve korkusuz bir Moğol savaşçısıdır. Bu zaman kadar aldığı tüm görevleri eksiksiz yerine getiren Noyan’ın kız kardeşi Almıla hatunun son görevi ise Ertuğtul’un kalbini çalmaktır. Bu konuda en önemli rakibi ise Osman beyin de süt annesi olarak bilinen Sugay hatundur.

Sugay Hatun ve Ertuğtul bey arasında bir aşk olanacak mı bilinmez ancak Halime hatunun dizi de ki yerini dolduracak kadın başrol oyuncusu Diriliş Ertuğrul dizisinde Sugay hatun karakterine hayat veren Oya Unustası olacaktır.

Diriliş Ertuğrul dizisinde de gerçek tarihte de Süleyman Şah oğlu Ertuğrul’un bir moğol asıllı karısı olmayacaktır. Bilinene göre Ertuğrul Gazi’nin tek hanımı Halime hatundur. Ertuğrul Gazi’nin gerçek tarihte başka hatunu olmamıştır. Bu nedenle ne Moğol iti Almılla ne de Sugay Hatun ile Ertuğul bey evlenmeyecektir; ancak gerçek tarihte 1280’li yıllarda çokça süt anneliği modeli Türk kabilelerinde de vardır; özellikle kıtlık dönemlerinde sütü çok olan kadınlar süt annelik yaparlarmış. Osman beye de Halime Hatun’un sütü yetmemişse ki Halime hatun Savcı bey ve Osman beyi arka arkaya doğurmuştur bu nedenle yetmemiş olabilir bir süt anne tutulmuş olabilir. Ertuğrul Bey ve Sugay Hatun

Ertuğrul Bey ve Sugay Hatun Evlenecek mi?

Diriliş Ertuğrul dizisinde kısa zaman içinde hızlı bir zaman atlaması yaşanacaktır. Bu zaman atlaması sebebi ile Ertuğrul bey yaşlanacak dede olacak; bunun yerine nesil Savcı Bey, Gündüz beye ve Osman Bey’e devrolunacaktır. Bu nedenle Engin Altan Düzyatan ve Oya Unustası arasında bence bir dizi aşkı yaşanmayacaktır.

Ertuğrul Bey ve Almılla Hatun Evlenecek mi?

Ertuğrul Bey zeki bir adam. Almulla’nın insan üstü bir savaşçı kadın olduğunu görecek ve bence ona göre tedbirini alcaaktır. Almulla hatun Ertuğrul’un askerlerini kurtardı düşmanlarını yok etti diye Ertuğrul bey Almılla Hatun’u yatağına alacak bir insan değildir. Bence Ertuğrul Bey kesin olarak Almılla Hatun’un bir ajan olduğunu fark edecek ve tedbirini alacaktır. Ertuğrul Bey ve Almılla Hatun

Gerçek Tarihte Ertuğrul Gazi’nin Hanımları Eşleri Kimler? Diriliş Ertuğrul Sugay Hatun ve Ertuğrul Evlenecek mi? (6 Yorum)

  1. ben ertuğrulun büyük hayranıyım onu görmek çokk istiyorum onu çok beğeniyorum inşallah ölmez

  2. İnsanlarda tarihe merak uyandırması bile yeterli bence İnan’ın diziden sonra çok şeyler öğrenildi

  3. Dizide ki bu hatalarla gerçekte ki Cennet mekan Ertuğrul Gazi ve Halime Hatun un kemikleri sızlıyordur.Hemde senaryoyu hazırlıyanlar kul hakkına giriyor .Çünkü diziyi izlemekle gerçekleri öğrenmeden tarih öğrendim sananlar tarihi yanlış öğreniyorlar.Gerisi sizin vicdanınıza kalmış.

  4. Halimeyi öldürüp tarihi hata yaptıklarına göre oldu olacak bi de Sugay hatunla Ertuğrul Beyide evlendirin baride tam hata yapın.

  5. Diriliş çok güzel bir dizi lakin tarihi hatasıda cok bence halimeyi hemrn oldurmiyceklerdi zaten gercek tarihte ölümü bu şekilde değil çok saçma oldu bence.