Diriliş Ertuğrul Tarihte Saadettin Köpek Nasıl Ölecek? Nerede Ölecek

Diriliş Ertuğrul dizisi Anadolu Selçuklu Devletinin tarihini kendince ışık tutmaya devam ediyor. Bir çok tarihçi daha bir çok konuda kesin olarak anlaşamasa da tarihi kayıtlara geçen ve herkes tarafından kabul edilen bazı gerçeklerde yok değil. Özellikle Anadolu Selçuklu Devleti mimarı hain Saadettin Köpek’in ölümü ile ilgili tarihi belgelerde net bilgiler var.

Saadettin Köpek 1239 yılında Sultan Keyhüsrev tarafından öldürtülerek pisliği ortadan kaldırılmış bir haindir. Sultan Keyhüsrev’in Sadettin Köpek’i tek başına öldürecek bir gücü yoktu. Sivas Valisi Hüsamettin Karaca tarafından desteklenen Sultan Keyhüsrev verdiği bir davet sonrasında yine Sivas Valisi Hüsamettin Karaca tarafından tuvalete giden Saadettin Köpek yalnız yakalanmış ve öldürülmüştür. Kafasına sopa ile vurularak öldürülen Saadettin Köpek’in ölümünden sonra kafası bir demir kafesin içine konularak ibreti alem olsun diye dolaştırılmış ve asılmıştır.

Sultan Keyhüsrev Saadettin Köpek’in öldürülmesinden sonra ilk defa devletini kendi yönetme gücüne ulaşmış ve rahatlamıştır. Gerçek tarihte olmasa bile  Sultan Keyhüsrev Diriliş Ertuğrul  dizisinde hem Sivas Valisi Hüsamettin Karaca’dan hemde Süleyman Şah oğlu Ertuğrul Bey’den yardım alacaktır.

Diriliş Ertuğrul Tarihte Saadettin Köpek Nasıl Ölecek resimleri

Diriliş Ertuğrul  dizisinde Saadettin Köpek’in ölümü kesinlikle Ertuğtul bey tarafından olmayacak yine Valisi Hüsamettin Karaca ve Ertuğrul Bey iş birliğinde olacaktır. Diriliş Ertuğrul dizisinin ölümü kesinlikle 4 nisan 2018 çarşamba günü ekranlara gelecek 113. bölümde olduğu gibi Aslıhan Hatun tarafından sırtından hançerlenerek öldürülmeyecektir.

Diriliş Ertuğrul dizisi senaryo içeren bazı sahneler hariç tarihe çok uygun bir dizidir. Tarihte Sulan Alaaddin Köpek’in ölümü böyleyken asla  Aslıhan Hatun tarafından öldürülmeyecektir.

Diriliş Ertuğrul Tarihte Saadettin Köpek Nasıl Ölecek Videosu