Diriliş Ertuğrul Sivas Valisi Hüsamettin Karaca Kimdir?

Güncelleme Diriliş Ertuğrul dizisine sonunda Sivas Emiri Hüsamettin Karaca geldi. Sivas Emiri Hüsamettin Karaca’nın gelmesi ile çok kısa süre içinde Saadettin  Köpek’in öleceğini sizlere müjdeleyebiliriz.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Sivas Valisi Hüsamettin Karaca  karakterine Burak Emir hayat verecektir. Burak Demir bir kaç bölümlüğüne Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alacaktır.

Burak Demir Kimdir?

1978 yılında Ankara da dünyaya gelen Burak Demir 30 yaşındadır. Son olarak Şevkat Yerimdar dizisinde Niko karakterine hayat vermiştir.  Ankara da üniversite eğitimi alan Burak Demir Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. 2000 yılında “Bizim Evin Halleri” dizisinde yer alarak çıkış yakalayan Burak Emir sonrasında Arka Sokaklar dizisinde Sidar karakteri ile gönüllülerde taht kurmuştur. Muhteşem Yüzyıl” dizisinde ise “Hüseyin” karakteri ile de yer almaya başarmıştır.

Burak Demir 2018

Diriliş Ertuğrul dizisinde Sivas Valisi Hüsamettin Karaca  rolü ile çok önemli bir karakter dizimize dahil olacak. Bilindiği üzere Ertuğrul Bey devleti Saadettin Köpek’in yönettiğinin farkına varır. Ya Kuzgun Leşe Ya Devlet Başa diyen Ertuğrul Bey Saadettin Köpek’i öldürmek için harekete geçer; ancak Ertuğrul Beyin  Saadettin Köpek ile savaşında en önemli destekçisi  Sivas Valisi Hüsamettin Karaca olacaktır.

Sultan Gıyaseddin ise Saadettin Köpek tarafından adeta çepe çevre sarılmış ve hareket edemez hale gelmiştir. Ertuğtul’dan başka Saadettin Köpek’i bitirecek kimse kalmadığını gören Sultan Gıyaseddin çok güvendiği  Sivas Valisi Hüsamettin Karaca’yı Ertuğtul Beye destek olması için görevlendirir.sivar emiri hüsamettin karaca 1

Ertuğrul bey ve  Sivas Valisi Hüsamettin Karaca birlikte hareket ederek hiç beklemediği bir anda Saadettin Köpek’in kellesini kesecektir. Sadettin Köpek Sivas subaşısı Hüsamettin Karaca’dan çekinir ve korkardı.   Sivas Valisi Hüsamettin Karaca geldiğinde  Saadettin Köpek’i korkutup tedirgin etmemek için azami dikkat etti. Sultan’ın yanına çıkmak için  Saadettin Köpek’ten izin alan  Hüsamettin Karaca Saadettin Köpek’i hem gururlandırdı hemde kendisinden şüphelenmesine engel oldu. Diriliş Ertuğrul Sivas Valisi Hüsamettin Karaca resimleri

Hüsamettin Karaca Sulan Sultan Gıyaseddin ile birlikte bir eğlence düzenledi Bu eğlence de Emir Saadettin Köpek zaafa düştü. Hüsamettin Karaca bir ara dışarı çıkan Saadettin Köpek’i dışarıda yakaladı ve öldürmek için harekete geçti. Hüsamettin Karaca ve adamları Saadettin Köpek’i şaraphanede sıkıştığı yerde öldürerek devleti büyük bir beladan kurtardı.

Sivas Valisi Hüsamettin Karaca Kimdir?

Sivas Valisi Hüsamettin Karaca heybetli ve güçlü, kuvvetli bir adamdır. Tüm Anadolu da gücü kuvveti bilinen Sivas Valisi Hüsamettin Karaca karakterine Diriliş Ertuğrul dizisinde kim hayat verecek kısa zaman içinde göreceğiz. Aslında Sivas Valisi Hüsamettin Karaca  devletin önemli subaşılarından ve komutanlarından biridir. Özellike Selçukluların doğu sınırları ona emanettir.

Diriliş Ertuğrul Sivas Valisi Hüsamettin Karaca Kimdir? (2 Yorum)

    • AMİN.AMİN AMİN… BU TOPRAKLAR O KADAR VERİMLİKİ NİCE YİĞİTLER YETİŞTİĞİ GİBİ NİCE HAİLERİDE MALESEF YETİŞTİ VE YETİŞİYOR…HAK YOLDAN AYRILMAYIP VATAN HAİNLERİNE KAN KUSTURAN ATALARIMIZA VE GÜNÜMÜZDEKİ YİĞİTLERE SELAM OLSUN…