Diriliş Günalp Kimdir? Diriliş Ertuğrul Günalp Öldü mü? (Engin Öztürk)

Trt 1 ekranlarında yayınlanan ve 60 ülkede ilgi ile izlenen Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncu kadrosu her geçen gün güçleniyor ve yenileniyor. Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Beyin Konya’da Emir Saadettin Köpek’i bitirmek için bulunması ile Diriliş Ertuğrul’un kadrosuna yeni isimler dahil oldu.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Konya’da Ertuğrul beyin en büyük yardımcısı olacak Kaledar Günalp karakterine Engin Öztürk hayat verecek. Engin Öztürk bilindiği üzere daha önce Hatırla Gönül ve Yüksek Sosyete dizilerinde başrol olarak yer almıştı. Bu nedenle  Diriliş Ertuğrul dizinin Engin Öztürk’ü kadrosuna katması ile büyük bir transfer yaptığın söyleyebiliriz.

Kaldedar Günalp bey resimleri

Engin Öztürk Kimdir?

Engin Öztürk 1986 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir ve 32 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü 2012 yılı mezunudur. Engin Öztürk aslında 2003 yılında Hava Astsubayı olarak göreve başlamış ancak askerliğin kendisine uygun olmadığını görünce Askerlikten oyunculağa sert bir giriş yapmıştır. Bu nedenle Engin Öztürk’ün Diriliş Ertuğrul dizisine adapte olmasında çok sıkıntı yaşanmayacağını düşünmekteyiz.Diriliş Ertuğtul Günalp resimleri

Diriliş Ertuğrul Günalp Kimdir?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Günalp karakteri Emir Saadettin’in köpeğidir. Asıl ise Kaledar Günalp Beydir. Devlette  Emir Saadettin’in yardımı ile hızlıca yükselmiş ve Ertuğrul Beyin koltuğuna geçmek için Kaleye gelmiştir.

Kaledar Günalp Beyin görevi Karacahisar Kalesinin idare edilmesidir; ancak Kaledar Günalp Bey Emir Saadettin’in köpeği olduğu için sadece  Karacahisar Kalesini yönetimini ele almakla kalmayacak Ertuğrul beyin hem obasına hemde uç beyliğine göz dikecek.

Diriliş Ertuğrul Günalp Öldü mü?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Günalp karakterinin geleceğini şuanda bilmiyoruz ancak Günalp doğrunun yanında değil Emir Saadettin Köpek ve devlet düşmanlarının yanında olduğu için bir çok sıkıntı yaşayacaktır. Ertuğrul Bey önce Kaledar Günalp’i sonra da Emir Saadettin Köpek’i yok edecektir ve cezasını verecektir.

Diriliş Ertuğrul Gerçek Tarihte Günalp Kimdir?

Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alan Günalp karakteri Selçuklu tarihinde çok önemli bir karakter değildir. diriliş Ertuğrul Günalp 1