Gülperi Eyüp Öldü mü? Gülperi’nin Kocası Öldü mü? Nerede

Gülperi dizisinde Eyüp karakteri hiç gösterilmedi; Eyüp normalde Gülperi’nin eşi olarak tanıtımlarda anlatıldı; ama Gülperi dizisi başladığında Gülperi kocasının mezarını Suriye’de arıyordu. Gülperi dizisinde Eyüp en az 6 yıldır kayıp.

Eyüp ve Gülperi’nin hikayesi iyi başlasa da Gülperi’nin Gaziantep’e yani Taşkınhan’a gelmesi ile işler karışır. Yakup Taşkın ve eşi Fatma Taşkın hiç bir zaman gelinleri Gülperi’yi kızları gibi kabul etmemiş ve sürekli Gülperi’ye iş vererek eziyet etmiştir.

Gülperi Taşkınhan’da mutlu olamamış ve evini ayırmak istemiştir. Eyüp’de karısı Gülperi’ye hak verince ayrı eve taşınırlar ancak işler hiç de beklediği gibi gitmez. Yakup ve Fatma Gülperi’nin oğullarını elinden alacağını düşünür ve bu ayrılığa karşı çıkar. Gülperi’yi istemeyen Yakup ve Fatma oğulları Eyüp’e de baskı yapar. Eyüp ise babasına muhtaç olmadan para kazanabilmek için kaçak mazot işine girer; Gülperi’ye gelen bilgi ise Eyüp’ün sınırda öldüğü şeklinde oldu ama Gülperi eşinin öldüğüne hiç inanmadı; çünkü bir mezarı bile bulunamamıştı.

Gülperi dizisinin ilk bölümünde Hasan ile Yakup ağa konuşurken Hasan annesi ile gitmek istemedi. Beni gönderme dede beni Suriye’ye kaçır aynı babamı kaçırdığın gibi dedi. Yakup Taşkın ise Suriye’ye kaçırmak kolay ama sonrası zor baksana yıllardır hasretlik sen onu göremiyorsun o seni göremiyor ben bu işi daha kolay şekilde halledeceğim dedi.

Bu konuşmalardan Eyüp’ün Gülperi’den vazgeçememesi sonrası sanki Yakup Taşkın’ın onu Suriye’ye kaçırdığını ve aslında Eyüp Taşkın’ın şuanda yaşadığını anlayabiliriz; ancak ben Yakup Taşkın’ın Gülperi’ye karşı Eyüp kozunu hemen oynayacağını düşünmüyorum zira Eyüp nasıl çıkacak Gülperi ve çocukların karşısına yıllar sonra hiç bir şey olmamış gibi

Avukat Kadir ve Gülperi arasında bir aşk ilişkisi başlarsa ki bu zaten kaçınılmaz işte o zaman Gülperi’ye karşı Eyüp’ü geri getirebilir.

 

Etiketler